PLZ - SPA 5:3

PLZ - SPA 5:3 - Patnáctý plzeňský bodový úspěch v řadě proti Spartě v extralize!

Plzeň - Indiáni natáhli úspěšnou šňůru, ve které proti Spartě dokázali vždy bodovat. Naposledy v extralize proti Pražanům odcházeli s prázdnou z ledu druhého prosince roku 2016. Pomohl k tomu asistencí i gólman Dominik Frodl, premiérovou přihrávkou v extralize šestnáctiletý obránce David Jiříček i gólem ve svém dvoustém utkání v modrobílém dresu Petr Kodýtek. V prvním zápase za Plzeň se uvedli kanadským bodem i Matěj Stříteský, Viktor Lang a Pavel Musil.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

5:3
0:1, 3:1, 2:1

Branky a nahrávky: 22. Mertl (Frodl), 35. Kracík (Jiříček), 39. Mertl (Gulaš, P. Musil), 42. Pour (Suchý, Kracík), 45. Kodýtek (Stříteský, Lang) – 9. T. Pavelka (Horák, Řepík), 40. Říčka (Zikmund, Kalina), 41. Horák (Němeček, Tomášek). Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 5:3.

Rozhodčí: Pešina, Lacina – Zíka, Šimánek

vyloučení
8:6
Využití
2:0
V Oslabení
0:1
střely na branku
33:42
Zblokované střely
12:4
Hity
8:10
Vhazování
31:47
Diváci
3509 (vyprodáno)

HC Škoda Plzeň

Frodl (Pavlát) – Budík, Čerešňák, Lang, Stříteský, Vráblík, Jiříček, L. Kaňák – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Malát, P. Musil, Rob – Pour, Kracík, Suchý – Straka (A), Kodýtek, Eberle.

HC Sparta Praha

Machovský (Neužil) – Němeček, Košťálek, Piskáček (A), Tomáš Dvořák, Jurčina, T. Pavelka, Kalina – Tomášek, Horák, Řepík (C) – Rousek, Sukeľ, Dvořáček – Buchtele, Pech (A), Forman – Zikmund, Říčka, Kudrna.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Frodl 60 38 3 35 92,11 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Budík 0 0 0 -1 0
Peter Čerešňák 0 0 0 -2 2
Jan Eberle 0 0 0 1 2
Milan Gulaš 0 1 1 -2 0
David Jiříček 0 1 1 1 0
Matyáš Kantner 0 0 0 -1 2
Petr Kodýtek 1 0 1 1 0
Jaroslav Kracík 1 1 2 1 0
Viktor Lang 0 1 1 1 2
Sebastián Malát 0 0 0 0 0
Tomáš Mertl 2 0 2 -1 0
Pavel Musil 0 1 1 -2 0
Jakub Pour 1 0 1 1 6
Luboš Rob 0 0 0 -1 0
Petr Straka 0 0 0 1 0
Matěj Stříteský 0 1 1 1 0
Filip Suchý 0 1 1 1 0
Roman Vráblík 0 0 0 1 2

komentář

Úvod extraligové premiéry patřil hostům. Rousek se trhl po levé straně a trefil bližší tyč. Po chvilce mezi kruhy napřáhl Sukeľ, avšak minul zařízení. Indiáni odpověděli Mertlem ze stejné pozice, Machovský zakročil ramenem. Poté se již skóre měnilo. V oslabení dojel puk k levému mantinelu útočného pásma Horák, předložil na osu hřiště najetému Tomáši Pavelkovi, jenž otevřel dnešní střelecký výčet. Vzápětí se do sóla trhl Rousek, Frodl si poradil jak s jeho kličkou, tak dorážkou Sukeľa. Po chvilce za plzeňským gólmanem opět zvonila branková konstrukce, když se neujala tečovaná rána Košťálka od modré. Muž s maskou indiánů se činil i těsně před přestávkou, když po přečíslení dvou na jednoho před ním zůstal zcela volný kdo jiný než Rousek.

Prostřední část načali indiáni gólově. V početní výhodě sice ztratili pásmo, ovšem Dominik Frodl rychle rozehrál na Tomáše Mertla, který najel na pravý kruh a rozvlnil síť. Po chvilce se na osu hřiště odrazil kotouč přímo ke Gulašovi, ten poloodkrytou klec Sparty přestřelil. Další tutovku měl na holi Straka, jenž v oslabení pláchl všem na ledě, ovšem po kličce do bekhendu rovněž poslal touš příliš nad. A tak mohl přijít trest. Zikmund oslovil z kruhu na kruh Říčku, proti němu si ovšem skvěle povyjel domácí brankář.

Vzápětí se trhl do sóla po krásné, v extralize navíc premiérové, příhře Davida Jiříčka Jaroslav Kracík a krásnou ranou o břevno dokonal pro Plzeň obrat v utkání. Třetí trefu navíc brzy poté přidal z první do pravého horního růžku z mezikruží znovu Tomáš Mertl. Jenže za třináct sekund se sám na brankovišti zjevil Robert Říčka a podél betonu zasunul k pravé tyči.

Třetí pasáž hry odstartoval Roman Horák, který nahodil puk z levého kruhu před branku, kde se kotouč smolně odrazil od zlomené hokejky na ledě přímo do sítě. Jenže modrobílí se zaskočit nenechali a již za pětapadesát vteřin se trhl na pravé straně Jakub Pour a vrátil Západočechům vedení. Vzápětí trefil diváky vytouženého bůra Petr Kodýtek, jenž po přejetí útočné modré zamířil z levé strany do bližšího horního růžku. Stylová oslova jubilejního dvoustého utkání v modrobílém dresu!

Na již půltucet cílil v přečíslení dva na jednoho Gulaš. Vzal vše na sebe, ale síť rozvlnil pouze z boku. Naopak jiskřičku naděje se pokusil v závěru utkání vykřesat Horák z mezikruží, Frodl byl připraven. Štěstí měl následně při ráně Košťálka z mezikruží, kdy černý nesmysl po odrazu od tyče a jeho zad zaparkoval na bráně. Více se ale již do šedesáti minut nevešlo a modrobílí tak letos proti Spartě zapisují druhé vítězství.

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "V první řadě bych chtěl poděkovat plzeňským fanouškům, že v této nelehké době si našli cestu na stadion a podporují nás. Co se týče utkání, nám se nepovedl vstup do zápasu, Sparta byla aktivnější. Věděli jsme, že jsou hráči Sparty silní na puku, ujíždějí do brejku. Přestože jsme na to byli připraveni, tak jsme to nedokázali eliminovat. I když je tým mladý, tak mě těší, že se mužstvo stává charakterově a psychicky velmi silné. O přestávce jsme si ke hře něco řekli a od druhé třetiny jsme byli lepším celkem. V závěrečné periodě, přestože Sparta srovnala, tak jsme rychle odpověděli, což nám hodně pomohlo. Hráčům za dnešní výkon děkuji."

Miloslav Hořava (HC Sparta Praha): "Kromě první třetiny, kterou jsme sehráli celkem dobře, vedli jsme, výkon nebyl vůbec špatný, tak zbytek zápasu už byli domácí jasně lepší a po zásluze vyhráli. Měli jsme spoustu vyloučení a to nás stálo šanci na lepší výsledek."