PCE - PLZ 3:2pp

PCE - PLZ 3:2pp - První výpad mimo své prérie indiánům přinesl bod!

Plzeň - Západočeši se dnes poprvé po úspěšné domácí premiéře v Tipsport extralize představili mimo své prérie, vyrazili do Pardubic. Nad získaným bodem má velkou zásluhu i David Jiříček, který zapsal premiérový gól v soutěži!

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň

3:2p
1:0, 0:2, 1:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 3. Anděl (Nakládal), 42. Tybor (Blümel), 61. M. Kaut (Tybor) – 22. Straka, 30. Jiříček (Kodýtek, Eberle). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

HC Dynamo Pardubice

Kantor (Klouček) – Vála, Nakládal (C), Mikuš, Hrádek, J. Kolář (A), Holland, Bučko – Blümel, R. Kousal, Tybor – Mandát (A), Poulíček, Svačina – M. Kaut, Claireaux, Kusý – Machala, Anděl, Zeman.

Frodl (Pavlát) – Budík, Čerešňák, Lang, Stříteský, Vráblík, Jiříček, L. Kaňák – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Malát, P. Musil, Rob – Pour, Kracík, Suchý – Straka (A), Kodýtek, Eberle.

Roman Vráblík 0 0 0 2 0

První venkovní duel nového ročníku Tipsport extraligy začal pro modrobílé velmi smolně. Sudí totiž přehlédli více jak metrový ofsajd Pardubic, čímž se dostalo výhody ke střele z mezikruží Lukáši Andělovi, jenž zamířil přesně k pravé tyči. Poté se oběma týmům dopřálo početní výhody, avšak největší šance patřila domácím paradoxně v oslabení. Do úniku pláchl Kousal, Frodl však své barvy podržel. Plzeň zahrozila Robem ihned po buly, Kantor byl připraven. Stejně jako po chvilce, když řešil betonem tečovaný pokus Stříteského od modré. Když těsně před sirénou minul z osy hřiště zařízení Poulíček, odcházelo se do kabin za fotbalového vedení Dynama.

I prostřední část přinesla rychlou branku. Nejprve muž s maskou Východočechů vyrazil svižnou střelu Musila v samostatném úniku, ovšem poté nestačil na dělovku Petra Straky z mezikruží. Nutno dodat, že Plzeň byla po celou dobu pouze ve čtyřech. Poté o sobě dal vědět i kapitán Západočechů Milan Gulaš, jeho dělovka z pravé strany ale obrat nedokonala. Naopak zahrozil Tybor, jenž si najel až na spojnici kruhů, Frodl zasáhl ramenem.

V polovině střetnutí přišla velká chvíle šestnáctiletého obránce Davida Jiříčka. V minulém kole zapsal premiérovou asistenci, dnes gól. Nejprve ihned po buly uzmul kotouč a vypálil z levého kruhu, touš se odrazil před branku, kde si jej dojel a poslal do sítě. Pardubice se rychle hnaly za vyrovnáním, ale Kusý z mezikruží minul zařízení, Tybor nevyzrál na muže s maskou Západočechů zleva a Claireaux z bezprostřední blízkosti přestřelil. Snažení soupeře málem utnul Gulaš v oslabení z osy hřiště, Kantor vyrazil. Když poté lapačkou Frodl uzmul zakončení Mandáta z mezikruží, odcházelo se nyní lépe do kabin hostům.

V úvodu poslední dvaceminutovky musel za katr Kousal, jenž vyloučení neunesl a po protestech byl poslán rovnou do sprch. Přesto se domácím paradoxně podařilo vyrovnal i ve čtyřech. V přečíslení dvou na jednoho vzal vše na sebe Blümel. Frodl ještě zvládl zakročit, ovšem Radoslav Tybor přispěchal s bleskurychlou dorážkou. Rychle o vedení mohli domácí přijít díky Pourovi, ten však z mezikruží na strážce svatyně Dynama nevyzrál. Činil se i brankář Plzně, který vytěsnil pokus Mandáta zprava po křižné příhře od Svačiny. Neujalo ani totožné zakončení Nakládala ve dvojnásobné početní výhodě, kterou musela Škoda ustát v délce téměř minuty. Duel nakonec dospěl až do prodloužení, které po necelé minutě rozsekl Martin Kaut. Pardubický štírek se protáhl ze své obranné třetiny až na levý kruh před Frodla, kterého překonal bravurní střelou do bližšího horního růžku.

Milan Razým (HC Dynamo Pardubice): „Měli jsme lepší první třetinu, kdy jsme si vypracovali řadu dobrých příležitostí, ale vstřelili jsme jen jeden gól. Hostům se podařilo zvrátit výsledek ve druhé části a tím, že jsme ve třetí periodě vyrovnali, tak jsme si výhru zasloužili, na bránu jsme útočili, nicméně nám stále nejdou přesilové hry. Říká se, že kdo nevyužije přesilovku 5 na 3, tak nemůže vyhrát, ale my jsme bojovností vyrovnali. Gól v prodloužení byl už jen třešinka na dortu.“

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Myslím, že se hrál zápas nahoru - dolů. Věděli jsme, že Pardubice prohrály a budou to chtít napravit doma. Byly opravdu hodně nepříjemné. Bylo to rozdělené – naše dnešní hra bez puku byla relativně slušná, tam klukům nebudu nic vyčítat, snažili se dohrávat. Horší byla hra s pukem – neměli jsme moc šancí, v předfinální fázi jsme selhávali a bohužel to dneska stačilo jen na dva góly. Samozřejmě nebudu komentovat první gól, jestli byl z ofsajdu nebo ne, ale na to se ještě podívám. V přesilovce jsme inkasovali na 2:2 a poté rozhodla individuální akce pardubického hráče o tom, že berou dva body.“