VIT - PLZ 4:5pp

VIT - PLZ 4:5pp - Plzeň veze z Vítkovic cenné dva body!

Plzeň - Indiáni se během první říjnové neděle vydali na jednu z nejdelších možných cest - do Vítkovic. A začali skvěle, po první části je hřálo vedení 2:0.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň

4:5
0:2, 2:1, 2:1 - 0:1

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 23. Polášek (Schleiss, Marosz), 30. Lakatoš (J. Mikyska, Štencel), 54. Polášek (Marosz), 58. Lakatoš (Dej) – 17. Stříteský (Gulaš), 17. Přikryl (Stach, Budík), 39. Straka (Stříteský, Budík), 49. Gulaš (Mertl), 62. Gulaš (Mertl). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:5.

Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Kajínek, Ševic

vyloučení
4:5
Využití
0:0
V Oslabení
1:0
střely na branku
29:29
Zblokované střely
12:10
Hity
16:19
Vhazování
34:34
Diváci
1000

HC Vítkovice Ridera

Mi. Svoboda (Dolejš) – Štencel, R. Polák (C), L. Kovář, Polášek, Trška, Koch, Barinka – L. Krenželok (A), Marosz, Schleiss (A) – V. Polák, J. Mikyska, Lakatoš – Šišovský, Dej, Mallet – Dočekal, Werbik, T. Kubalík.

HC Škoda Plzeň

Frodl (Pavlát) – Lang, Stříteský, Budík, Jiříček, Vráblík, L. Kaňák, Houdek – Straka (A), Kodýtek, Eberle – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Stach, P. Musil, Přikryl – Pour, Suchý, Rob.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TMin
Dominik Frodl 62 0 4 25 86,21 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Budík 0 2 2 2 0
Jan Eberle 0 0 0 0 0
Milan Gulaš 2 1 3 1 0
Michal Houdek 0 0 0 0 0
David Jiříček 0 0 0 0 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 -2 0
Matyáš Kantner 0 0 0 1 0
Petr Kodýtek 0 0 0 1 0
Viktor Lang 0 0 0 1 2
Tomáš Mertl 0 2 2 0 0
Pavel Musil 0 0 0 0 0
Jakub Pour 0 0 0 -2 2
Filip Přikryl 1 0 1 1 0
Luboš Rob 0 0 0 -1 2
David Stach 0 1 1 1 0
Petr Straka 1 0 1 1 2
Matěj Stříteský 1 1 2 3 0
Filip Suchý 0 0 0 -2 0
Roman Vráblík 0 0 0 -2 2

komentář

Jako první v utkání zahrozil Mallet, jenž vystihl hostující rozehrávku, z kruhu ale pálil jen do připraveného Frodla. Ten poté jen vyrazil Štenclovu pumelici, avšak poradil si i s dorážkou Kubalíka. Poté se mateřské Plzni připomněl odchovanec Schleiss, který se krásně prokličkoval přes dva protihráče do palebné pozice, avšak tyč olízl zvenčí. To indiáni udeřili gólově. Matěj Stříteský si ihned po buly vyměnil touš s Milanem Gulašem a poté jeho tečovaný projektil zastavila až síť. Navíc za dalších třiadvacet sekund Škodě vyšly dvě zadovky. David Stach takto od zadního mantinelu oslovil na levém kruhu Filipa Přikryla, který stejným způsobem našel přes obránce mezírku mezi betony Svobody a trefil tak svůj premiérový extraligový gól! Alespoň o snížení se ještě do první přestávky pokusil Lakatoš z levého kruhu v přesilové hře, ale ani jeden ze dvou jeho pokusů na Frodla neplatil.

Prostřední dějství přineslo hned zkraje drama. Indiáni propadli ihned po buly ve středním pásmu, v přečíslení se dostal tváří v tvář z pravé strany Frodlovi Adam Polášek a zamířil přesně do vzdálenějšího horního růžku. Stejný hráč po chvilce dorážel i při valné hromadě na brankovišti, to již zasáhl muž s maskou Západočechů. Ridera přesto na vyrovnání dosáhla. Mikyska pobídl od pravého mantinelu na levém kruhu Dominika Lakatoše, který zamířil přes obránce přesně k bližší tyči. V následném tlaku se kolem branky mihli Mallet a Dočkal, avšak na Frodla nevyzráli stejně jako vzápětí po kličce Kovář. A přišel trest. Stříteský krásně oslovil z vlastního obranného pásma na útočné modré Petra Straku, který byl v přečíslení dva na jednoho s Eberlem, ale zvolil střelu z levého kruhu přesně ke vzdálenější tyči. 

Poslední periodu svou ranou načal Kodýtek, Svoboda byl pozorný. To Frodl byl bez práce, Šiškovský z kruhu minul. Více starostí mu nadělala následná rána Lakatoše a dorážka Malleta. Následně se první letošní trefy dočkal kapitán modrobílých Milan Gulaš, jenž využil krásné pobídky Mertla od tyče k tyči. Vzápětí ke střele natáhl Kaňák z levého kruhu, Svoboda lapil touš do náruče. Nakonec ale přišlo drama. Schleiss ihned po buly našel Adama Poláška a zápletka byla na světě. Uklidnit mohl hosty po skvělém výpadu Straky a předání na osu hřiště Kodýtek, gólman Ostravanů odolal. Závěr utkání byl ve znamení oslabení domácích, ti přesto dokázali vyrovnat. Dominik Lakatoš si nabruslil na pravý kruh a přes obránce vymetl bližší růžek. Ještě rozhodnout v základní hrací době mohl Pour, jeho dělovka z první z pravého kruhu ale mířila těsně mimo. To se povedlo přesně po minutě a vteřině prodloužení až Milanu Gulašovi, jenž s parťákem Mrtlem dovezli černý nesmysl prakticky až do prázdné. 

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „I přesto, že si myslím, že hra byla v úvodu vyrovnaná, možná měl i soupeř více ze hry, jsme gólově měli dobrý vstup do utkání, vedli jsme 2:0. Prostřední část jsme odehráli úplně nejhůře, jak jsme mohli. Na poradě jsme si něco řekli a absolutně jsme to neplnili, čehož soupeř využil. Následně jsme opět odskočili, bohužel rozhodla naše chyby - nezablokování střely od modré a poté inkasování při vlastní přesilové hře. I přesto jsme dokázali si další bod uhrát. Jsem rád, že jsme to dnes zvládli za dva body, ale musím říct, že naše hra má výkyvy. Střídáme hodně dobré věci s hodně špatnými, musíme se trochu ustálit.“

Mojmír Trličík (HC Vítkovice Ridera): „V první části to již vypadalo, že skončí bez gólu a najednou jsme prohrávali 0:2. Po poradě jsme hráli úplně jinak, během minuty jsme si vypracovali tři gólovky. Srovnali jsme, zase jsme inkasovali... Víla a vůle dnes dvakrát slavila úspěch. Málokdy se stane trenérům v kariéře, že i po prohraném utkání jsou na mužstvo pyšní a mají mu máloco vyčíst. A nám se to dnes stalo. Pokud bude mužstvo takto pokračovat, a ono bude, tak sezóna bude úspěšná.“