ZLN - PLZ 2:1

ZLN - PLZ 2:1 - Hrstka statečných na ledě Zlína těsně padla

Plzeň - Indiáni dnes naposledy vyrazili před reprezentační pauzou do extraligového boje. Soupeřem byli ševci, a také poměrně rozsáhla absence hráčů, především pak v útoku.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

2:1
0:1, 2:0, 0:0

Branky a nahrávky: 33. Honejsek (Poletín), 37. Vopelka (Žižka, Kubiš) – 17. Kracík (Čerešňák). Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Lederer, Rožánek

vyloučení
7:4
Využití
0:1
V Oslabení
0:0
střely na branku
23:19
Zblokované střely
11:9
Hity
7:6
Vhazování
29:33
Diváci
hráno bez

PSG Berani Zlín

Huf (Kořének) – Ferenc, Řezníček, M. Novotný, Žižka (C), Nosek (A), Hamrlík, Dluhoš – J. Ondráček, Karafiát, Köhler – Vopelka, Honejsek, Okál – Šlahař, P. Sedláček, Kubiš (A) – Poletín, Pšurný, Sebera.

HC Škoda Plzeň

Pavlát (Frodl) – L. Kaňák, Čerešňák, Budík, Stříteský, Vráblík, Kvasnička, Lang – Kantner, Suchý, Gulaš (C) – Straka (A), Kracík (A), Eberle – Pour, Rob, Slanina.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Pavlát 60 22 2 20 90,91 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Budík 0 0 0 -1 0
Peter Čerešňák 0 1 1 -1 0
Jan Eberle 0 0 0 0 0
Milan Gulaš 0 0 0 -2 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 0 0
Matyáš Kantner 0 0 0 -1 0
Jaroslav Kracík 1 0 1 0 0
David Kvasnička 0 0 0 -1 0
Viktor Lang 0 0 0 0 0
Jakub Pour 0 0 0 0 0
Luboš Rob 0 0 0 0 0
Jan Slanina 0 0 0 0 0
Petr Straka 0 0 0 -1 0
Matěj Stříteský 0 0 0 -1 0
Filip Suchý 0 0 0 -1 0
Roman Vráblík 0 0 0 -1 0

komentář

Jako první utkání vystrčila růžky Škoda. Ihned po buly v obranném pásmu vyrazil na zteč Kantner, posunul  Gulašovi před Hufa, ten skvěle zakročil. Po chvilce navíc museli domácí do čtyř, i tuto situaci ale ustáli. Hostující snažení mohl srazit Okál, který se řítil sám na Pavláta z levé strany, jenže minul. Podobně na druhé straně nabral rychlost i Pour, na strážce zlínské svatyně ale nevyzrál. Udeřilo až v další početní výhodě indiánů. Peter Čerešňák zavezl kotouč do útočné třetiny, předal do druhé vlny Jaroslavu Kracíkovi, který z vrcholu levého kruhu trefil náramně k pravé tyči.

Prostřední dějství odšpuntoval Ondráček, který zpoza branky našel před ní Karafiáta, ten z první mezírku mezi betony Pavláta nenašel. Berani následně ustáli hru ve čtyřech a vzápětí srovnali s modrobílými krok. Antonín Honejsek se zmocnil kotouče u pravé tyče, objel klec soupeře a jal se zakončovat, na třikrát nakonec dostrkal černý nesmysl za čáru. Dokonání obratu měl na holi Köhler, jenž zachytil rozehrávku hostí, avšak rána skončila na betonu. Zahrozila tak Škoda. V oslabení se trhl do situace dva na jednoho Straka, vše vzal na sebe, Huf předvedl parádní zákrok. Před druhou přestávkou se skóre nakonec ještě přeci jenom měnilo. Lukáš Vopelka natáhl od modré k dělové ráně, ta přes řadu hráčů zamířila přesně k levé tyči.

Úvod poslední periody byl znamení přesilovky Západočechů. Nejprve měl Huf plnou výstroj práce s ránou Gulaše, poté se před ním zjevil zcela sám Kracík, avšak špatně si seřídil mířidla. V podobné tutovce se na druhé straně předvedl také Ferenc, Pavlát svůj celek držel nad vodou. Plzeňský mág po chvilce ukázal bravurní přesun i proti dělovce Honejska, neujala se ani dorážka Köhlera. Závěr duelu byl ve znamení hostujícího vyloučení, takže ani velmi krátká hra bez brankáře již na výsledku nic nezměnila. A to značí jediné, před pauzou Plzeň zapisuje třetí porážku v řadě a přichází o průběžné druhé místo v tabulce.    

Ohlasy trenérů

Martin Hamrlík (PSG Berani Zlín): „Ubojované vítězství, moc krásy tam nebylo. Byla na nás velká tíha, protože jsme poslední zápasy nehráli dobře. Kluci se ze sebe vydali, makali, měli jsme štěstí a vše bylo podpořeno výborným Hufem.“

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Utkání se mi hodnotí velice špatně, protože jsme nepřevedli ideální výkon, navíc jsme si nepomohli ani v přesilových hrách. V první třetině jsme měli více ze hry, tam jsme měli více vytěžit z vypracovaných šancí. Bohužel je to další porážka, my si na to musíme sednout a pořádně to rozebrat.“