CEB - PLZ 1:5

CEB - PLZ 1:5 - Venkovní sérii načala Plzeň ve velkém stylu!

Plzeň - Sérii pěti venkovních střetnutí načali Západočeši stylově, na ledě Českých Budějovic se prezentovali vysokým vítězstvím.

HC Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

1:5
0:2, 0:1, 1:2

Branky a nahrávky: 49. Pýcha (R. Přikryl) – 10. Kracík (Rob, Stach), 20. P. Musil (Gulaš, Čerešňák), 23. P. Musil (Suchý, Gulaš), 47. Stříteský (Gulaš), 52. Čerešňák (Suchý, Mertl). Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.

Tresty: Niklas (CEB) 10 min.

Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Lučan, Kis

vyloučení
7:8
Využití
1:2
V Oslabení
0:0
střely na branku
23:34
Zblokované střely
14:9
Hity
8:1
Vhazování
37:37
Diváci
hráno bez

HC Motor České Budějovice

Čiliak (Patera) – Plášil, Vydarený (A), Slováček, Pýcha (C), Allen, Pavel – Beránek, Venkrbec, Christov – Z. Doležal, R. Přikryl, M. Novák (A) – D. Voženílek, Raška I, Michnáč – Karabáček, Prokeš, Jonák.

HC Škoda Plzeň

Frodl (Pavlát) – Lang, Jiříček, Budík, Čerešňák, Vráblík, Stříteský – Suchý, Mertl (A), Gulaš (C) – Pour, P. Musil, Kantner – Stach, Kracík, Rob – Straka (A), Kodýtek, Přikryl.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Frodl 60 26 1 25 96,15 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Budík 0 0 0 0 0
Peter Čerešňák 1 1 2 1 0
Milan Gulaš 0 2 2 2 2
David Jiříček 0 0 0 0 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 1 0
Matyáš Kantner 0 0 0 0 0
Petr Kodýtek 0 0 0 0 0
Jaroslav Kracík 1 0 1 1 2
Viktor Lang 0 0 0 1 2
Tomáš Mertl 0 1 1 2 2
Pavel Musil 2 0 2 1 0
Jakub Pour 0 0 0 0 2
Filip Přikryl 0 0 0 0 0
Luboš Rob 0 1 1 1 0
David Stach 0 1 1 2 2
Petr Straka 0 0 0 0 0
Matěj Stříteský 1 0 1 2 0
Filip Suchý 0 2 2 1 0
Roman Vráblík 0 0 0 0 2

komentář

Úvod duel načala hned tři vyloučení, avšak větší šance přišly až paradoxně v plných stav. Nejprve si nabruslil na kruh Gulaš a rozezvučel tyč. Poté zatáhl kotouč do pravého rohu Rob, oslovil Jaroslava Kracíka na brankovišti a vyhlášený asistent otevřel dnešní střelecký výčet. Druhou trefu měl na čepeli Suchý, jenž se jal dorážet předchozí ránu svého kapitána, avšak přestřelil. Madeta kontrovala přečíslením tři na dva, které zakončoval Christov, ani on prostor ohraničený třemi tyčemi netrefil. Když se již zdálo, že o přestávce bude platit fotbalové vedení indiánů, putoval na trestnou lavici domácí Niklas. Sedm vteřin před sirénou pak Gulaš náramně našel hůl Pavla Musila z levého kruhu na brankovišti, tomu tak prakticky jen stačilo protečovat. 

A jak první perioda skončila, tak její následovnice pokračovala. Znovu Pavel Musil rychle využil přesilovou hru, když zakončil u levé tyče předchozí pobídku na teč Gulaše z pravé strany. Hattrick byl ve vzduchu vzápětí, protože za hákování Plášila nařídili sudí trestné střílení. Svižná střela ale zůstala v lapačce Čiliaka. Drama se snažil z utkání v početní výhodě vytvořit Venkrbec, Frodl vykopl betonem. Na druhé straně se naopak až před svatyni Jihočechů prodral obránce Vráblík, její strážce zakročil vyrážečkou. Podobně si poradil muž s maskou Škody proti zakončení Pýchy, které mířilo do horního růžku. 

Plzeň v poslední části nejprve ustála oslabení, aby následně definitivně rozhodla. Matěj Stříteský se dostal až před Čiliaka, kterého dokázat nadvakrát překonat. Jenže po chvilce modrobílí museli do tří a Motor trestal. Přikryl oslovil na ose hřiště Pavla Pýchu a ten trefil ideálně mezi ruku a tělo plzeňského gólmana. Jenže hosté si nechtěli nic komplikovat a brzy přidali pověstný bůr. Peter Čerešňák našteloval na modré svůj kanón a trefil ideálně nad rameno brankáře. Na půltucet měl spadeno osamocený Rob na pravém kruhu, z první ale mířil jen do středu zařízení. Závěr utkání se ještě nesel ve znamení hostujícího vyloučení, avšak to již na exportu bodů na západ Čech nemohlo nic změnit. Modrobílí tak zapisují osmé vítězství v řadě!                    

🔥 Tomáš Mertl si při gólu Petera Čerešňáka připsal za druhou nahrávku 300. kanadský bod v Tipsportu extraliga! 👏 Gratulujeme a těšíme se na další stovky bodů 💪

Zveřejnil (a) Neděle 15. listopadu 2020

Ohlasy trenérů

Václav Prospal (Madeta Motor ČB): „Výsledek odpovídá předvedené hře. Neměli jsme vůbec kvalitu a Plzeň vyhrála naprosto zaslouženě. Ještě v první třetině jsme se tak nějak drželi, ale druhý gól sedm vteřin před koncem periody nás definitivně pohřbil a bohužel jsme se z toho nedokázali zvednout. Náš výkon nebyl vůbec dobrý. Je pro mě zklamání, že jsme se proti prvním celku tabulky nedokázali vybičovat k lepšímu výkonu.“

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Věděli jsme, že nás čeká bruslivý a agresivní soupeř. Dobře jsme se připravili a náš výkon byl mnohem lepší než naposledy s Litvínovem. Jsem rád, že se nám dařily přesilovky. Až na několik pasáží jsme v utkání byli lepší a vyhráli jsme zaslouženě.“