PLZ - KVA 4:3

PLZ - KVA 4:3 - Po parádní přestřelce patří Plzni západočeské derby!

Plzeň - První západočeské derby nového roku hostila Škoda a na střelecký zápis se čekalo až do druhé poloviny utkání. A byl slavnostní, svůj extraligový debut totiž brankově oslavil Martin Lang.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

4:3
0:0, 2:1, 2:2

Branky a nahrávky: 31. M. Lang (Kodýtek), 31. M. Lang, 50. Eberle (Suchý, Straka), 56. Pour (L. Kaňák, Přikryl) – 38. Skuhravý (Vondráček, M. Rohan), 43. Koblasa (Kohout), 58. Graňák (Vondráček, T. Mikúš). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3.

Rozhodčí: Pražák, Úlehla – Ondráček, Špůr

vyloučení
6:5
Využití
1:0
V Oslabení
0:1
střely na branku
22:41
Zblokované střely
10:13
Hity
17:6
Vhazování
29:34
Diváci
hráno bez

HC Škoda Plzeň

Pavlát (Frodl) – Budík, Čerešňák (A), V. Lang, Jiříček, Vráblík, Stříteský, L. Kaňák – M. Lang, Kodýtek, Gulaš (C) – Straka (A), Suchý, Eberle – Rob, Přikryl, Pour – Slanina, Malát.

HC Energie Karlovy Vary

F. Novotný (Hamrla) – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán (A), Zábranský, D. Mikyska – Hladonik, D. Kaše, Flek – Lauko, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Pavlát 60 41 3 38 92,68 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Budík 0 0 0 0 0
Peter Čerešňák 0 0 0 -2 0
Jan Eberle 0 0 0 0 0
Milan Gulaš 0 0 0 0 0
David Jiříček 0 0 0 3 0
Lukáš Kaňák 0 1 1 0 0
Petr Kodýtek 0 1 1 1 0
Viktor Lang 0 0 0 1 0
Martin Lang 2 0 2 1 0
Sebastián Malát 0 0 0 0 0
Jakub Pour 1 0 1 -1 0
Filip Přikryl 0 1 1 -1 0
Luboš Rob 0 0 0 -1 0
Jan Slanina 0 0 0 0 0
Petr Straka 1 0 1 1 0
Matěj Stříteský 0 0 0 -1 0
Filip Suchý 0 1 1 -1 0
Roman Vráblík 0 0 0 0 0

komentář

Jako první v utkání zahrozil Kaše, osamocený na pravém kruhu ale našel jen rameno Pavláta. Naprosto totožný zákrok předvedl i Novotný na druhé straně, to ze stejné parkety střílel Stříteský. Mezi kruhy se následně protlačil v oslabení Petr Straka, ani on skórem nepohnul. V dnešní utkání přitom slavil svůj dvoustý start za mateřskou Škodu. Energie mohla skóre otevřít Flekem, jenž se po buly zjevil blízko domácí svatyně, její strážce zakročil hřbetem lapačky. V závěru úvodní části si ještě obě mužstva vyzkoušela hru ve čtyřech, změnu skóre ovšem tato perioda nepřinesla. Modrobílý muž s maskou tak natáhl svou neprůstřelnost na již sedm třetin.      

Po pauze jako první zahrozil v oslabení Suchý, který proskočil mezi dvěma protihráči a vypálil přes obránce z pravého kruhu, Novotný vykopl betonem. Poradil si také s nájezdem Poura z druhé strany, mladý forvard se přitom dostal i k dorážce. Za hosty odpověděl Lauko, jenž nabral rychlost a protáhl se kolem obránce k pravé tyči, Pavlát bekhendové zakončení vytěsnil. Stejně si vedl i jeho kolega na druhé straně, který vyrazil Gulašovu kličku do forhendu v samostatném úniku. Dočkal se tak až Martin Lang, debutant v extralize a navrátilec z mistrovství světa dvacítek, který zavěsil náramnou střelou z mezikruží o brankovou konstrukci. Stejný hráč se navíc za dalších pětadvacet vteřin krásně obtočil kolem Mikysky a Škodě se hned dýchalo ještě lépe. Avšak brzy se za její obranu dostal Vondráček, jediný střelec v úvodním derby sezóny, jenže klička do bekhendu na Pavláta neplatila. Stejně tak přesilovková dělovka Kašeho z pravého kruhu. Ze stejného místa nakonec ale Karlovy Vary přeci jen udeřily, když milimetrově přesně bližší horní růžek vymetl Václav Skuhravý v oslabení. Srovnat se ještě pokoušel před sirénou Kaše z mezikruží, jenže mířil jen do středu branky.         

Poslední dějství odšpuntoval Petr Koblasa. Jeho ránu z levého kruhu ještě brankář Plzně vyrazil, ale na dorážku byl již krátký. Z podobné pozice pálil po chvilce také Flek, jenže minul a navíc vysklil plexisklo za Pavlátem. Ten naopak musel ramenem řešit štiplavou střelu Mikúše zprava. Poradil si i s pumelicí Weinholda, dorážku naštěstí pro něj poslal Redlich o centimetr vedle. Když poté nevyužil ani přečíslení dva na jednoho Flek, přišel pro hosty trest. Novotný vyrazil dělovku Suchého pouze k Petrovi Strakovi, který znovu poslal své barvy do vedení. Rychlou odpověď rýsoval z vrcholu pravého kruhu ke vzdálenější tyči pro Fleka Kaše, muž s maskou indiánů se bravurně stihl přesunout. A tak znovu udeřili domácí, parádní ranou z první z pravé strany dodal na jejich hokejky klid Jakub Pour. Jenže Energie neskládala zbraně. Z mezikruží již mohl pálit Vondráček, ale předal ještě vedle sebe Dominiku Graňákovi, který zavěsil pod břevno. Navíc na poslední minutu základní hrací doby museli modrobílí do čtyř, čehož pochopitelně hosté využili k oddechovému času a hře bez gólmana. Ošem šance se již nezrodila a druhé derby v sezóně tak opanovala Plzeň!  

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Zápas se mi hodnotí dobře, protože jsme vyhráli za tři body, nicméně ve hře máme velké rezervy. Málo se tlačíme do střelby a všichni soupeři nás přestřílejí. Jsem rád, že tým i za stavu 2:2, kdy Vary byly lepší zvládl opět ve skóre odskočit a v závěru si to pohlídat.“

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „Chtěli jsme hrát aktivně, což si myslím, že se nám po většinu zápasu dařilo, ale bohužel jsme si nechali domácí dvakrát ve skóre odskočit po našich drobných chybách a hlavně nedůrazu na hokejkách v osobních soubojích v předbrankovém prostoru, což bylo dneska hlavním kamenem úrazu v tom našem výkonu. Nechali jsme si v podstatě dorazit tři góly nebo dát branky ze slotu, zatímco my jsme se tam nedokázali prosazovat proti domácí houževnaté obraně.“