VIT - PLZ 4:3

VIT - PLZ 4:3 - Plzeň ve Vítkovicích třikrát vedla, přesto se vrací s prázdnou

Plzeň - Indiáni se vydali na dalekou cestu do Ostravy, kde hned třikrát utekli svému soupeři do vedení. Ten však nakonec vystavil Škodě šach-mat v poslední periodě.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň

4:3
1:1, 2:2, 1:0

Branky a nahrávky: 10. Lakatoš (Hruška, Gewiese), 31. Hruška (Lakatoš, Svačina), 40. Hruška (L. Krenželok, Lakatoš), 49. Lakatoš (Pyrochta, Svačina) – 6. Kodýtek (Malát, Jiříček), 24. Pour (Gulaš, Kodýtek), 34. Pour (Rob). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

Rozhodčí: Pražák, Pilný – Axman, Rožánek

vyloučení
4:7
Využití
2:0
V Oslabení
0:0
střely na branku
24:27
Zblokované střely
10:18
Hity
11:8
Vhazování
33:36
Diváci
hráno bez

HC Vítkovice Ridera

Dolejš (Mi. Svoboda) – Galvinš, Gewiese, L. Kovář, Pyrochta, L. Doudera, R. Černý, Koch – L. Krenželok (C), Dej (A), Schleiss – Svačina, Hruška (A), Lakatoš – Mallet, J. Mikyska, M. Kalus – Fridrich, Werbik, Dočekal.

HC Škoda Plzeň

Pavlát (Frodl) – V. Lang, Stříteský, Vráblík, Jiříček, Budík, L. Kaňák (A), Kvasnička – M. Lang, Suchý, Gulaš (C) – Malát, Kodýtek (A), Eberle – Rob, Stach, Pour – Slanina, Přikryl.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Pavlát 59 25 4 21 84,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Budík 0 0 0 0 0
Jan Eberle 0 0 0 0 0
Milan Gulaš 0 1 1 1 0
David Jiříček 0 1 1 2 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 -1 0
Petr Kodýtek 1 1 2 1 0
Viktor Lang 0 0 0 0 0
Martin Lang 0 0 0 0 0
Sebastián Malát 0 1 1 0 0
Jakub Pour 2 0 2 2 0
Filip Přikryl 0 0 0 -1 0
Luboš Rob 0 1 1 0 0
David Stach 0 0 0 0 0
Matěj Stříteský 0 0 0 1 0
Filip Suchý 0 0 0 0 0
Roman Vráblík 0 0 0 0 0

komentář

Jako první v utkání zahrozili domácí, avšak Hruška stojící u tyče, a ani poté Lakatoš dorážející při závaru před Pavlátem, touš do branky neprotlačili. Naopak udeřilo na druhé straně. David Jiříček skvěle přečetl hru, když udržel kotouč podél mantinelu směrem až do pravého rohu útočného pásma. Tam černý nesmysl převzal Sebastián Malát, předložil na kruh najíždějícímu Petru Kodýtkovi, který zamířil do černého. Avšak brzy bylo vyrovnáno. Dominik Lakatoš na pravé straně převzal kotouč, nabruslil si na střed kluziště a zakončil. Po chvilce zahrozila dvojice Eberle - Malát, vedení zpět svým barvám nepřinesla. Ani po chvilce svou dělovkou Jiříček, který těžil ze spolupráce právě těchto dvou spoluhráčů. Těsně před první sirénou ještě putoval jako první v duelu za katr Dej, ale skóre se již neměnilo.

To až v úvodu prostřední periody. Škoda nejprve ustála oslabení, aby brzy v plných stavech udeřila. Milan Gulaš na kruhu zaměstnal značnou část soupeřů, předal volnému Jakubu Pourovi, jenž rozvlnil síť. Skoro přesně v polovině utkání Ridera znovu srovnala krok. Svačinovu ránu z pravé strany vyrazil muž s maskou Západočechů jen k Janu Hruškovi, který pohotově dopravil balíček na místo určení. Vzápětí Ostravané ubránili oslabení, jenže tři vteřiny po návratu Kováře na led udeřil opět Jakub Pour. Sekundy hrály roli i u další branky, když video muselo posvětit vyrovnávací trefu Jana Hrušky, který zakončil doslova s druhou sirénou.

Poslední periodu načal dělovkou pár kroků za modrou Budík, Dolejš zakročil lapčkou. To na druhé straně poslal poprvé své barvy do vedení Dominik Lakatoš, jenž po jedenácti vteřinách hry využil početní výhodu povedou a přesnou střelou tahem. Definitivní pojistku chtěl přidat Schleiss, jenž vlétl do pásma a rychle vypálil, Pavlát byl připraven. Indiáni následně museli hned dvakrát do čtyř, k souvislejšímu tlaku se tak dostali až v závěru střetnutí. To nastoupili v šesti bruslařích, avšak změnu skóre již historie nezaznamenala. Vítkovice tak poprvé v letošní sezóně na Plzeň vyzrály.

TOP foto: Petr Kotala

Ohlasy trenérů

Miloš Holaň (HC VÍTKOVICE RIDERA): „Velice cenné vítězství za tři body, navíc doma, což je taky hodně důležité pro psychiku hráčů. Je to veliká vzpruha. Nebylo to jednoduché, samozřejmě ten výsledek se rodil průběžně. Já si na hráčích cením, že jsme pokaždé dotahovali, až do stavu 3:3 jsme to dotáhli a nakonec jsme to překlopili na svou stranu díky dobře sehraným přesilovkám. Myslím, že dnes rozhodly special týmy, jednak jsme ubránili všechna oslabení soupeře a jednak jsme využili dvě přesilovky. Dva nula tady v tom minizápase, to je skutečně velká pomoc. Gól vteřinu před koncem druhé třetiny si troufám tvrdit, že to byl klíčový moment, nebo alespoň jeden z klíčových, využili jsme chybičky soupeře a podařilo se nám dát gól se sirénou a já myslím, že to vždy s týmem zamává, když dostane gól do šatny. Já chválím mužstvo za to, že si došlo pro vítězství poctivým výkonem podpořeným dobrým gólmanem.“

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Pro nás je to kruté, protože myslím, že jsme neodehráli špatný zápas. Herně to bylo v pořádku. Nabízíme ale strašně snadno soupeři góly a to nás dnes zabilo. V zápase jsme nebyli horší, ale je pro nás bolestné, že odjíždíme bez bodu. Gól, inkasovaný vteřinu před koncem druhé třetiny byl samozřejmě důležitý. To byla veliká chyba, která se ale paradoxně odehrála na druhé straně, kde jsme šli napadat ve čtyřech.“