SPA - PLZ 4:0

SPA - PLZ 4:0 - Po více než čtyřech letech se Plzeň vrací z O2 areny bez bodu

Praha - Naposledy v základní části se střetly hokejky celků Sparty a Plzně. Souboj aktuálního lídra se třetím mužstvem aktuální tabulky sliboval atraktivní bitvu. Tu si pro sebe nakonec uzmula Sparta, která může slavit tříbodovou domácí výhru proti Plzni po více než čtyřech letech.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

4:0
2:0, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 6. Tomášek (Sobotka, Horák), 19. Pech (Buchtele, Němeček), 44. Tomášek, 49. Řepík (Tomášek, Košťálek).

Průběh utkání: 0:0, 4:0.

Rozhodčí: Hodek, Pešina – Hynek, Kajínek

vyloučení
6:6
Využití
3:0
V Oslabení
0:0
střely na branku
22:19
Zblokované střely
13:8
Hity
13:6
Vhazování
44:29
Diváci
hráno bez

HC Sparta Praha

Machovský (Neužil) – Tomáš Dvořák, Jurčina (A), Košťálek, Němeček, O. Němec, Polášek, Kalina – Sobotka, Horák, Řepík (C) – Rousek, Sukeľ, Tomášek – Buchtele, Pech (A), Říčka – Zikmund, Vitouch, Dvořáček.

HC Škoda Plzeň

Pavlát (Frodl) – Budík, Čerešňák (A), V. Lang, Stříteský, L. Kaňák, Jiříček, Vráblík – M. Lang, Kodýtek, Gulaš (C) – Eberle, Suchý, Pour – Michnáč, Kracík (A), Malát – Rob, Přikryl, Dočekal.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Pavlát 60 22 4 18 81,82 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Budík 0 0 0 -1 2
Peter Čerešňák 0 0 0 -1 2
Martin Dočekal 0 0 0 -1 0
Jan Eberle 0 0 0 0 0
Milan Gulaš 0 0 0 0 2
David Jiříček 0 0 0 0 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 0 0
Petr Kodýtek 0 0 0 0 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 0 0
Viktor Lang 0 0 0 0 0
Martin Lang 0 0 0 0 4
Sebastián Malát 0 0 0 0 0
Albert Michnáč 0 0 0 0 0
Jakub Pour 0 0 0 0 0
Filip Přikryl 0 0 0 -1 0
Luboš Rob 0 0 0 -1 0
Matěj Stříteský 0 0 0 0 0
Filip Suchý 0 0 0 0 0
Roman Vráblík 0 0 0 0 0

komentář

Škodovka do zápasu nastoupila s Dominikem Pavlátem v bráně, v útoku s nováčky s Albertem Michnáčem a Martinem Dočekalem, ale bez Petra Straky, který obdržel od disciplinární komise trest na dvě utkání. Úvod střetnutí patřil domácí Spartě, hned v první minutě Plzeň špatně vystřídala, ale početní výhoda trvala pouhých deset vteřin. Při hře ve čtyřech našel Pech ujetého Petra Kalinu, který z vrcholu levého kruhu střílel jen doprostřed brány. V další šanci Tomášek hledal mezeru mezi betony, leč ty Pavlát hermeticky uzavřel a nepustil kotouč za svá záda. Následně už se ale Sparta mohla začít radovat. Vyloučení Budíka, který v den zápasu slavil třiadvacáté narozeniny, potrestal přesnou ranou k levé tyči David Tomášek. Druhou branku mohl přidal vzápětí Sobotka, nicméně přihrávku Řepíka nezpracoval. Až pak se ozvala i Plzeň. Milan Gulaš našel Martina Langa, který ovšem nemířil přesně. Přesilovou hru si nedlouho poté vyzkoušela i Škodovka, ale Machovský všechny puky pochytal a tak se opět musel zapotit hostující maskovaný muž. Krátce po sobě na něj jeli osamocení Řepík s Buchtelem, ale s oběma nájezdy si poradil. Sparta přesto odcházela do šaten s dvoubrankovým náskokem. Vyloučení Martina Langa zužitkoval s velkým štěstím Lukáš Pech, který Plzni vstřelil svůj dvanáctý gól v kariéře. 

Na začátku druhé třetiny dostala modrobílá družina velkou šanci na zkorigování skóre. Zikmund s Řepíkem shodně faulovali během devíti vteřin, leč dlouhou početní výhodu o dva muže Plzeň nevyužila. Velkou příležitost měl Jaroslav Kracík, kterého našel přes šíři útočného pásma Milan Gulaš, ale Kracík minul Machovského klec. Lépe si nevedl ani novic v sestavě Martin Dočekal. Člen čtvrté plzeňské formace pálil hned po buly, nicméně jen do připravené lapačky domácího brankáře. Neujala se ani rána Jakuba Poura z osy hřiště a tak se musel činit opět Pavlát. David Tomášek nejprve neúspěšně dorážel na brankovišti a v následující minutě musel čelit samostatnému nájezdu Buchteleho. Krátce za polovinou duelu dostala Sparta možnost dalších dvou přesilových her, ale tentokrát vyloučení Martina Langa ani Petera Čerešňáka nebylo využito. V prostředním dějství tak žádná branka nepadla a před poslední dvacetiminutovkou vedlo domácí mužstvo stále o dvě branky. 

Zkraje posledního dějství fauloval domácí Jurčina a indiáni dostali šanci vstřelit kontaktní gól. Blízko němu byl Filip Přikryl, který pálil z mezikruží, Machovský stačil včas zasáhnout. A když Plzeň pohrdla další přesilovou hrou, zákonitě musel přijít trest. Vojtěch Budík ztratil kotouč, který jako poslední hráč vyvážel z vlastní třetiny, do úniku se dostal agilní Jan Buchtele a tentokrát si počínal chladnokrevně. Sparta byla nadále při chuti, Horák našel Sobotku, ale bývalého hráče NHL nyní vychytal Pavlát. Alfou a omegou dnešního zápasu byly přesilové hry, protože následný nedovolený zákrok Plzně Pražané opět dokázali potrestat. David Tomášek pocukrovanou přihrávkou našel hokejku Michala Řepíka, který puk jen šikovně tečoval pod horní tyčku. Zbytek zápasu už se jen dohrával, o vítězi bylo po čtvrté brance rozhodnuto a když se neujala ani střela Martina Dočekala v závěru utkání, mohl se brankář Machovský začít radovat, jelikož si na svůj účet připisuje další čisté konto v této sezóně.

Ohlasy trenérů

Josef Jandač (HC Sparta Praha): „S výsledkem i předvedenou hrou jsme spokojení. Podařilo se nám odehrát výborně přesilové hry, ve kterých jsme třikrát udeřili. To nám pomohlo držet otěže zápasu ve svých rukou. Myslím si, že jsme hráli dobře v útoku i v obraně. Navíc jsme udrželi čisté konto, za tři body jsme samozřejmě moc rádi.“

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Utkání se nám moc nepovedlo. Měli jsme špatný vstup, inkasovali jsme tři branky v oslabení. Naše nedisciplinovanost nás připravila o možnost se porvat o nějaký bod. Bohužel jsme si nepomohli ani přesilovkou pěti proti třem. Nepředvedli jsme dobrý výkon, Sparta byla jednoznačně lepší ve všech směrech a zaslouženě vyhrála.“