PLZ - PCE 3:0

PLZ - PCE 3:0 - Škoda popáté v řadě naplno doma s Dynamem bodovala!

Plzeň - Indiáni završili soutěžní týden domácím soubojem s Pardubicemi. S těmi se jim doma daří, což potvrdili pátou čistou výhrou v řadě, naposledy s Východočechy nebodovali ve svých prériích před šestnácti zápasy v prosinci roku 2012.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

3:0
1:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 2. Eberle, 36. Rob (Přikryl, Stříteský), 58. Kvasnička (Gulaš, Kodýtek). Průběh utkání: 0:0, 3:0.

Tresty: Camara (PCE) 10 min.

Rozhodčí: Horák, Pražák – Pešek, Malý

vyloučení
1:4
Využití
1:0
V Oslabení
0:0
střely na branku
23:27
Zblokované střely
15:12
Hity
6:9
Vhazování
19:23
Diváci
hráno bez

HC Škoda Plzeň

Frodl (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (A), V. Lang, Stříteský, Vráblík, Jiříček, Kvasnička – M. Lang, Kodýtek (A), Gulaš (C) – Eberle, Suchý, Pour – Michnáč, Přikryl, Malát – Rob, Dočekal.

HC Dynamo Pardubice

Barulin (Klouček) – J. Kolář (A), Nakládal (C), Mikuš, J. Zdráhal, Ďaloga, Bučko, Vála – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – Camara, O. Roman, Tybor – R. Kousal, Rohlík, A. Kosticyn – Kusý, Matýs, L. Horký.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Frodl 60 26 0 26 100,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Peter Čerešňák 0 0 0 0 2
Martin Dočekal 0 0 0 0 0
Jan Eberle 1 0 1 1 0
Milan Gulaš 0 1 1 1 0
David Jiříček 0 0 0 0 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 0 0
Petr Kodýtek 0 1 1 1 0
David Kvasnička 1 0 1 1 0
Viktor Lang 0 0 0 1 0
Martin Lang 0 0 0 1 0
Sebastián Malát 0 0 0 0 0
Albert Michnáč 0 0 0 0 0
Jakub Pour 0 0 0 1 0
Filip Přikryl 0 1 1 0 0
Luboš Rob 1 0 1 0 0
Matěj Stříteský 0 1 1 2 0
Filip Suchý 0 0 0 1 0
Roman Vráblík 0 0 0 0 0

komentář

Úvod zápasu patřil modrobílým. Jan Eberle zachytil rozehrávku Mikúše a nechytatelnou bombou o brankovou konstrukci otevřel dnešní střelecký výčet. Po chvilce musel být Barulin v pozoru znovu. Nejprve vyrazil tečovanou střelu Roba Dočekalem z pravé strany, poradil si i s dorážkou Čerešňáka. Nevedlo se ani Kodýtkovi s Michnáčem z mezikruží, oba těsně minuli pravý horní růžek. Poté se před hostující svatyni prodral Malát, klička do bekhendu ke gólu nevedla. Pardubice o sobě daly vědět až později. Nejprve si Frodl musel pohlídat dorážku Romana střely Camara, později i Rohlíkův pokus, který na sebe vzal přečíslení dvou na jednoho. Když z mezikruží nerozvlnil síť ani Blümel, platilo o přestávce fotbalové vedení Škody.    

🚨 GÓÓÓL ŠKODOVKA! 🚨 To je vstup do zápasu jako hrom, HONZA EBERLE hned ve druhé minutě skvěle vystihl rozehrávku hostí, okamžitě napřáhl a prudkou střelou překonal Barulina – 1:0! 💣

Zveřejnil(a) HC Škoda Plzeň dne Neděle 31. ledna 2021

Prostřední část načalo úvodní vyloučení zápasu, Plzeň ostřelovala cíl snad ze všech pozic. Nejvíce se činil Gulaš, brankou klidu neskončilo ani zakončení Kodýtka. Velkou šanci měl později Pour, jenž se na Barulina řítil sám z levé strany, ten vykopl betony. Skórem tak pohnul až Luboš Rob dorážející u levé tyče předchozí pokus Stříteského z mezikruží. Kotouč se ke střelci odrazil od zadního mantinelu. O rychlou odpověď se málem postaral na Frodla najíždějící z pravé strany Tybor, muž s maskou odolal.        

Poslední dvacetiminutovku načal dělovkou od modré Čerešňák. Ta byla ještě tečována, ale nakonec skončila těsně mimo levé tyče. Na druhé straně zkusil své štěstí na levém kruhu Camara, avšak mířil nepřesně. Podobně dopadla i obrovská šance osamoceného Pauloviče mezi kruhy, jenž zamířil až příliš vysoko. Rozhodnout zase mohl Přikryl, sám před Barulinem pálil jen do jeho betonu. Následně se k zakončení dostal na levém kruhu z druhé vlny najíždějící Gulaš, ani on si na ruského brankáře nepřišel. To až David Kvasnička z osy hřiště, pro kterého to byla první branka v Tipsport extralize v dresu mateřské Škody. Jeho tým tak s Východočechy doma bodoval pošestnácté v řadě!    

Ohlasy trenérů

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Utkání se mi hodnotí dobře, výkon i výsledek byly skvělé. Neměli jsme moc pasáží, kdy by nás soupeř zatlačil. Osobně si cením toho, že jsme Pardubice nepustili do mnoha šancí. Naše defenzivní hra byla velmi dobrá.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Bylo to vyrovnané utkání, začátek zápasu měli lepší domácí, na konci třetiny jsme poměr sil vyrovnali. Ve druhé dvacetiminutovce jsme měli dobrý vstup do třetiny, bohužel nás pak přibrzdila vyloučení, Plzeň se dostala na koně. Většinu třetí části jsme hráli v soupeřově pásmu, bohužel ale v posledních zápasech nedáváme góly. Situace řešíme nevhodně, místo střely nahráváme a obráceně. Musíme zlepšit zakončení, což vychází z tréninku.“