KVA - PLZ 4:2

KVA - PLZ 4:2 - I čtvrté letošní derby patřilo domácímu celku

Plzeň - Indiáni i potřetí v tomto týdnu zažili stejný pocit. Po nadějném průběhu utkání nakonec ze soupeřova ledu nevezou ani bod.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

4:2
0:1, 4:1, 0:0

Branky a nahrávky: 27. Vildumetz (Weinhold, Vondráček), 32. Skuhravý (D. Mikyska, F. Novotný), 34. Skuhravý (Vondráček), 39. Flek (Kohout, Černoch) – 12. Straka (Kvasnička, Kodýtek), 26. Malát (Kodýtek, Straka). Průběh utkání: 0:2, 4:2.

Vyšší tresty: Vráblík (PLZ) 10 min.

Rozhodčí: Hodek, Pražák – Lhotský, Svoboda

vyloučení
4:6
Využití
1:0
V Oslabení
0:0
střely na branku
26:33
Zblokované střely
12:14
Hity
7:4
Vhazování
44:24
Diváci
hráno bez

HC Energie Karlovy Vary

F. Novotný (Habal) – D. Mikyska, Šenkeřík, Weinhold, Plutnar, Zábranský, Pulpán (A), Kowalczyk – Flek, Černoch, Kohout – Hladonik, Kulich, T. Mikúš – Sapoušek, Skuhravý (C), Vondráček (A) – Redlich, Vildumetz, Osmík.

HC Škoda Plzeň

Frodl (34. Pavlát) – Kvasnička, Čerešňák (A), Budík, L. Kaňák, Vráblík, Jiříček, Houdek – Straka (C), Suchý, Dočekal – Pour, M. Lang, Rob – Kracík (A), Malát, Přikryl – Kodýtek, P. Musil, Kantner.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Frodl 34 16 3 13 81,25 2
Dominik Pavlát 26 10 1 9 90,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Budík 0 0 0 -1 0
Peter Čerešňák 0 0 0 -1 2
Martin Dočekal 0 0 0 -1 0
Michal Houdek 0 0 0 0 0
David Jiříček 0 0 0 0 2
Lukáš Kaňák 0 0 0 0 0
Matyáš Kantner 0 0 0 -1 0
Petr Kodýtek 0 2 2 1 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 -1 0
David Kvasnička 0 1 1 0 0
Martin Lang 0 0 0 -1 0
Sebastián Malát 1 0 1 1 2
Pavel Musil 0 0 0 0 0
Jakub Pour 0 0 0 0 0
Filip Přikryl 0 0 0 -1 0
Luboš Rob 0 0 0 -1 0
Petr Straka 1 1 2 1 2
Filip Suchý 0 0 0 0 0
Roman Vráblík 0 0 0 0 12

komentář

Jako první zahrozil v utkání exindián Pulpán, pokus z levého kruhu jen těsně minul zařízení. Po chvilce to hned třikrát zkoušel Flek, avšak Frodl byl k nepřekonání. Poté velké gesto fair-play předvedl Jakub Pour, jenž odvolal odpískaný faul na svou osobu pro Plutnara. A poté platilo otřepané: "Nedáš - dostaneš." Petr Straka šikovně schoval svou střelu k bližší tyči z levého kruhu přes klubko hráčů před sebou. Navýšit náskok svých barev mohl ještě před přestávkou Pour, jenže osamocený z mezikruží minul.

Prostřední periodu odšpuntoval svou dělovkou Suchý, ta rozezvučela brankovou konstrukci. Po chvilce se ale již modrobílí radovali. Kodýtek v situaci dvou na jednoho předal  Sebastiánu Malátovi, který před Novotným ještě stihl kličku do bekhendu a rozvlnil síť. Jenže za necelou minutu Tomáš Vildumetz hledal před brankou zpoza ní spoluhráče a ve snaze tomu zamezit si smolně Frodl touš srazil do vlastní klece. Šťastný moment Energii nabudil a brzy přišlo i srovnání. Václav Skuhravý se ocitl za domácí obranou a udeřil svižnou střelou do pravého horního růžku. Kapitán domácích, který se dosud v extralize prosadil pouze třikrát, brzy i dokonal obrat v derby, když v přesilové hře ranou z pravého kruhu donutil hosty střídat gólmany. Jenže ani to nepomohlo, hořkou třetinu si modrobílí vypili až do dna, když na 4:2 zvýšil svým stým zásahem v barvách Karlových Varů zblízka Jakub Flek.

Poslední dvacetiminutovku načal Budík z mezikruží, snížení nenastalo. Na druhé straně měl tutovku na holi Kohout, avšak Pavlát dokázal zakročit i vleže. Muž s maskou Škody se musel činit i vzápětí, když se před ním zjevil Weinhold. To na druhé straně zase až příliš přesně mířil Pour, podruhé v utkání Novotnému pomohla branková konstrukce. Po chvilce pálil z mezikruží Kohout, i on na strážce svatyně soupeře nevyzrál. V závěru ještě indiáni zkusili hru bez brankáře, ale nic to již nezměnilo na tom, že v tomto týdnu i třetí venkovní utkání po nadějném průběhu ztrácejí.          

TOP foto: Kateřina Macečková

Ohlasy trenérů

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „Do utkání jsme nevstoupili dobře, celou první třetinu jsme byli slabší v soubojích, Plzeň nás přetlačovala a přehrávala. Byla silnější, zarputilejší a zaslouženě šla do vedení. Na začátku druhé části jsme v tom ještě chvíli pokračovali, nechali jsme je odskočit o dvě branky. Jsem rád, že jsme poté zvedli hlavu a otočili zápas. Paradoxně zbraněmi, kterými nás vždy přehrával soupeř, to jsou protiútoky a rychlé otáčení hry ve středním pásmu, z toho jsme dali tři branky. Poctivou defenzivní prací jsme poté ten výsledek kontrolovali a nepouštěli soupeře do žádných větších šancí a když, tak nás podržel gólman Novotný. Pochvala za dvě třetiny.“

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Nám se podařil vstup do utkání, první třetina byla v našem podání o trošičku lepší. Ve druhé části přišel zkrat, domácí duel otočili po našich jasných chybách, můžeme si za to sami. V poslední periodě jsme se to ještě snažili dohnat, ale v přesilovkách jsme si nepomohli. Bohužel jsme prohráli a jde to jenom za námi. My se na to podíváme, rozebereme si to, potrénujeme a půjdeme na další duel.“