PLZ - KLA 3:1

PLZ - KLA 3:1 - Tři přesně mířené šípy skolily Rytíře!

Plzeň - Třetí duel během pěti dní mají za sebou indiáni. Po zápasech v Českých Budějovicích a se Spartou se dnes poprvé v rámci Generali Česká Cupu utkali s Kladnem.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

3:1
0:0, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 30. Pour (Vráblík, Kodýtek), 37. Gulaš (P. Musil, Jiříček), 60. Kantner – 29. Bílek. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Tresty: Sorokin (KLA) 10 OT

Rozhodčí: Svoboda, Šindel – Malý, Jelínek

vyloučení
5:6
Využití
1:0
V Oslabení
1:0
střely na branku
36:22
Diváci
563

HC Škoda Plzeň

Pavlát (Micka) – Lang, L. Kaňák, Houdek, Čerešňák, Vráblík, Jiříček – Pour, P. Musil, Gulaš (C) – Kantner, Mertl (A), Suchý – Malát, Kracík, Přikryl – Straka (A), Kodýtek, Eberle.

Rytíři Kladno

Jiroušek (Košarišťan) – Kehar (A), Zelingr, Štochl, V. Sorokin, Mikliš, Ticháček – Hlava, Račuk (C), Urban – Guman, Kubík, Bílek – Hajný, Pitule (A), Š. Bláha – Routa, Filip, O. Bláha.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Pavlát 60 22 1 21 95,45 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Peter Čerešňák 0 0 0 0 0
Jan Eberle 0 0 0 0 0
Milan Gulaš 1 0 1 1 0
Michal Houdek 0 0 0 0 0
David Jiříček 0 1 1 2 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 -1 0
Matyáš Kantner 1 0 1 -1 0
Petr Kodýtek 0 1 1 1 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 0 0
Viktor Lang 0 0 0 -1 0
Sebastián Malát 0 0 0 0 0
Tomáš Mertl 0 0 0 -1 0
Pavel Musil 0 1 1 1 0
Jakub Pour 1 0 1 2 0
Filip Přikryl 0 0 0 0 0
Petr Straka 0 0 0 0 0
Filip Suchý 0 0 0 -1 0
Roman Vráblík 0 1 1 2 0

komentář

Duel načal plzeňský kapitán Gulaš, který objel branku a jal se rychle zakončovat, puk nakonec z vnější strany lízl tyčku. Na druhé straně se z předbrankového prostoru pokusil zakončit Bílek, Pavlát sklapl betony včas. Po chvilce dorážel Straka Jiříčkovu ránu od modré, avšak těsně minul. Naopak pumelici z podobné pozice Vráblíka Jiroušek uzmul do své výstroje. V největší šanci úvodní periody se do sóla trhl Kubík, jako zakončení zvolil kličku do bekhendu, ovšem poté rozezvučel tyč. Těsně před přestávkou ještě pálil Hlava z vrcholu levého kruhu, ale na strážce plzeňské svatyně si nepřišel.

Prostřední dějství dělovkou od modré odšpuntoval Houdek, Jiroušek zakročil lapačkou. Vzápětí si zpoza brány před ní vybruslil Přikryl, ani on ale střelecký výčet neotevřel. Nevedlo se také Eberlemu, jehož v přečíslení dvou na jednoho našel Straka. Netypicky bekhendem to zase zkusil Pour z mezikruží, muž s maskou Rytířů vytěsnil vyrážečkou. A náhle se s góly roztrhl pytel. Po chybě domácích ve vlastním pásmu se trhl Vítězslav Bílek po pravé straně a vymetl horní růžek. Jenže přesně po šestašedesáti vteřinách hry vytvořili hrubku i hosté, když jim ve vlastním oslabení ujel Jakub Pour a zamířil přesně k levé tyči. Za nedlouho poté byl obrat dokonán. Musil tvrdě vypálil a jeho práci na brankovišti dokonal dorážkou Milan Gulaš. O rychlou odpověď se ještě od modré pokusil nepříjemnou ranou Štochl, Pavlát si nadvakrát poradil a jeho tým tak poprvé v turnaji odcházel do kabin s vedením v zádech. 

Do poslední části vlétl Mertl jako velká voda, proháčkoval se středem kluziště až před kladenskou svatyni, její strážce včas zakročil lapačkou. Podobně to zkusil i Gulaš, jeho střela z mezikruží ale minula cíl. V polovině závěrečného dějství museli domácí na dlouho do tří, situaci však srdnatě ubránili. Již v plném počtu mohutně napřáhl na modré Čerešňák, Jirůšek zakročil betonem. Na druhé straně se protáhl až před Pavláta Sorokin, zkusil kličku do forhendu, jenže zakončil až za tyč. Závěr zápasu svým vyloučením hostům zkomplikoval Hlava, přesto se Rytíři odhodlali ke hře bez brankáře. Toho využil  Matyáš Kantner, který se ve středním pásmu zmocnil kotouče, protáhl se mezi dvěma protihráči, třetímu nasadil kličku a čtvrtého prostřelil. Západočeši tak zapisují důležité vítězství a nadále se drží ve vyrovnané tabulce A Generali Česká Cupu ve hře o postup.

Ohlasy trenérů

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): "Mně vždycky vyčítají, že jsem kritický po vítězných zápasech, tak já si větší komentář odpustím. Souhlasím s kolegou, že to bylo těžké letní páteční utkání, kdy hráči jsou rádi, že už to skončilo a podle toho to dnes vypadalo."

Jan Krégl (Rytíři Kladno): "Myslím, že hra dnešního zápasu již odpovídala tempu, že obě mužstva již měla za sebou tří těžká utkání. Určitě se projevila kvalita Plzně jak v útočném pásmu, tak i v zakončení. Nás trošku mrzí, že jsme neproměňovali naše šance a nedrželi delší dobu naše vedení. Nebyli jsme větší časový úsek konkurenceschopní v pohybu, což rozhodlo i o rázu utkání. Do dalších zápasů musíme zapracovat na jednoduchých přihrávkách a přechodu z obranného pásma. Dnes mohu jen poblahopřát soupeři."