CEB - PLZ 4:2

CEB - PLZ 4:2 - Indiáni padli na ledě Motoru

Plzeň - Modrobílí mají za sebou druhé venkovní utkání v rámci letního poháru a opět se jednalo o velkou přetahovanou.

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

4:2
1:0, 1:2, 2:0

Branky a nahrávky: 20. Z. Doležal (D. Voženílek, Karabáček), 38. Karabáček (Michnáč), 50. Toman (Lytvynov, Prokeš), 55. Z. Doležal (R. Přikryl) – 34. Mertl (Gulaš, P. Musil), 36. Kodýtek (Pour). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

Rozhodčí: Pěšina, Pražák – Zíka, Šimánek.

4:3
1:1
24:48
1420

Banes Motor České Budějovice

Strmeň (Čiliak) – Vydarený, Lytvynov, Pýcha, Suchánek, Slováček, Svach – Jonák, Prokeš, Karabáček – M. Novák, Gilbert, Michnáč – D. Voženílek, R. Přikryl, Z. Doležal – Beránek, Raška I.

Pavlát (Micka) – Lang, Čerešňák, L. Kaňák, Houdek, Vráblík – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Malát, P. Musil, Rob – Pour, Stach, Suchý – Straka (A), Kodýtek, Eberle.

Roman Vráblík 0 0 0 -1 0

Jako první zahrozil v utkání Pour, který obdržel příhru od zadního mantinelu před branku, Strmeň vyrazil. Gólman Jihočechů se činil i po chvilce, když přečíslení dvou na jednoho táhl Musil. Na druhé straně už už překonal Pavláta dorážkou Voženílek, svému brankáři pomohli spoluhráči. Západočeši poté tlačili během dvou po sobě rychle jdoucích početních výhod, avšak Musil tečoval na brankovišti jen do připraveného muže s maskou Motoru, Kodýtek zase z dobré pozice orazítkoval tyč. A tak přišel trest. Skóre úvodní třetiny udal jedinou brankou Zdeněk Doležal, který obdržel příhru mezi kruhy z pravého rohu a zamířil přesně k levé tyči.

Úvod prostředního dějství se nesl ve znamení tečí. Nejprve takto neuspěl Gulaš, po chvilce podobným zakončením ztroskotal na lapačce Pavláta Gilbert. V polovině utkání se před Strmeněm zjevil Kantner, ještě stihl udělal kličku do forhendu, avšak zastavil ho beton. Udeřila až osvědčená souhra dvou nerozlučných parťáků. Milan Gulaš dlouho míchal s kotoučem na levé straně, až se mezi kruhy zjevil osamocený Tomáš Mertl, který z první nezaváhal. Za necelé dvě minuty navíc prostrčil Jakub Pour od levého mantinelu na kruh Petru Kodýtkovi, jenž dokonal obrat zakončením ke vzdálenější tyči. O druhé přestávce se ovšem do kabin šlo ale přeci jenom za nerozhodnutého stavu. Zasloužil se o to Václav Karabáček, jehož ránu z mezikruží Pavlát pouze vyrazil, Mertl puk promáchl a českobudějovický hráč černý nesmysl doklepl do sítě.

Stejný hráč zahrozil v dobré pozici i na začátku poslední periody, tento souboj ovšem ovládl gólman indiánů. Poté se hnal do přečíslení dva na jednoho Straka, přihrávka však byla o kousek rychlejší. Neuspěl ani Beránek, ke kterému se odrazil touš od zadního mantinelu, minul totiž poloodkrytou klec. Až v polovině dvacetiminutovky si vzali Jihočeši vedení zpět. Matěj Toman v přečíslení předložil Lytvynovovi, který sice minul, černý nesmysl se ovšem odrazil přímo k asistentovi, který již rozvlnil síť. Srovnání měl na holi v úniku v oslabení Kantner, svižná střela ale zamířila mimo. Domácí otočili hru, Zdeněk Doležal dostal ideální pas na osu hřiště a zamířil nemilosrdně. V závěru utkání ještě z první z levého kruhu pálil Gulaš, Strmeň dokázal vyrazit. Indiáni se tak domů po dvojutkání na ledech soupeřů vracejí se dvěma body, nyní se dvakrát představí před svými fanoušky.

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): "Ze začátku to nebylo optimální. Kdybych měl timeoutů pět, tak bych je všechny vybral. Soupeř nás jasně přehrával a v první půlce zápasu nás držel Honza Strmeň. Od druhé půlky jsme začali lépe bruslit a drželi jsme se na kotouči. I když jsme vedli, tak si myslím, že jsme byli horším týmem a jen díky Honzovi jsme v tom zápase zůstali. Na druhou stranu cením vůli a pracovitost hráčů, že to nezabalili a i když jim to nešlo, tak jsme dokázali najít cestu k vítězství a porazili jsme velmi dobrý tým."

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Dle mého názoru jsme dvě třetiny byli jasně lepší, avšak nebyli jsme úspěšní v koncovce. Měli jsme odskočit na rozdíl dvou, tří, možná i čtyř gólů. Vše by pak bylo úplně jiné. Poslední perioda se nám bohužel nepodařila, nedali jsme opět pár šancí a Motor byl produktivnější, z minima vytěžil maximum. Za nás byly dvě třetiny kvalitní, předvedená hra s pukem do útoku i obrany byla solidní, ovšem hokej se hraje šedesát minut a my na ten výkon ve třetí periodě nenavázali."