KLA - PLZ 2:5

KLA - PLZ 2:5 - Indiáni skalpovali Rytíře i podruhé!

Plzeň - Západočeši uspěli v rámci Generali Česká Cupu na ledě Kladna. A to i přesto, že v utkání ztratili dvoubrankový náskok.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

2:5
1:2, 0:0, 1:3

Branky a nahrávky: 13. Račuk (Melka, Kehar), 48. Kehar – 5. Gulaš (Frodl), 5. Musil, 50. Vráblík (Stach), 52. Eberle (Kodýtek), 60. Suchý (Musil). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.

Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Ondráček, Špůr

vyloučení
4:4
Využití
0:1
V Oslabení
0:1
střely na branku
26:44
Diváci
572

Rytíři Kladno

Košarišťan (Jiroušek) – Zelingr, Kehar (A), Ticháček, Sorokin, Mikliš, Štochl – Guman, Kubík, Bílek – Melka (A), Račuk (C), Hlava – Jelínek, Šapovaliv, Urban – Bernat, Filip, Š. Bláha

HC Škoda Plzeň

Frodl (Pavlát) – Budík, Čerešňák (A), Lang, Kaňák, Vráblík, Jiřiček, Houdek – Rob, Mertl (A), Gulaš (C) – Stach, Musil, Přikryl – Kantner, Kracík, Suchý – Pour, Kodýtek, Eberle

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Frodl 60 26 2 24 92,31 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Budík 0 0 0 2 0
Peter Čerešňák 0 0 0 2 0
Jan Eberle 1 0 1 1 0
Milan Gulaš 1 0 1 0 0
Michal Houdek 0 0 0 0 0
David Jiříček 0 0 0 1 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 -1 0
Matyáš Kantner 0 0 0 -2 0
Petr Kodýtek 0 1 1 1 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 -2 0
Viktor Lang 0 0 0 -1 0
Tomáš Mertl 0 0 0 0 0
Pavel Musil 1 1 2 3 0
Jakub Pour 0 0 0 1 0
Filip Přikryl 0 0 0 2 0
Luboš Rob 0 0 0 0 0
David Stach 0 1 1 2 0
Filip Suchý 1 0 1 -1 0
Roman Vráblík 1 0 1 1 0

komentář

Plzeň do utkání vlétla jako velká voda, potrestala brzké vyloučení domácích. Konkrétně Milan Gulaš, který nabral rychlost ve středním pásmu, prohnal se kolem beka Zelingra a tváří v tvář Košarišťanovi nezaváhal. přihrávku si navíc připsal Dominik Frodl! Kladenský gólman navíc kapituloval za dalších dvaadvacet vteřin. Jeho spoluhráči propadli ve středním pásmu a do samostatného úniku se trhl Pavel Musil, jenž uspěl svižnou střelou. Oba celky poté nevyužily přesilovou hru, skóre tak korigoval až Marek Račuk při plných stavech. Ten uspěl v přetahované na levém kruhu, nabral směr brána a na Frodla vyzrál po dlouhé kličce až ke vzdálenější tyčce. Stejný hráč ještě těsně před úvodní sirénou táhl přečíslení dvou na jednoho, které vzal na sebe, muž s maskou indiánů tentokrát minisouboj vyhrál.  

Prostřední periodu odšpuntoval Mertl číhající u tyče na križnou přihrávku, Košarišťan předvedl bleskurychlý přesun. Podobně se prezentoval i Frodl proti ráně z první Melky, který v početní výhodě využil pobídku Ticháčka od modré. Po chvilce se za obranu indiánů dostal Šapovaliv, ani jemu se ale síť rozvlnit nepodařilo. Stejně tak dorážejícímu Kubíkovi před kterým již čekala jen polodkrytá klec soupeře. Ozvali se ale také hosté. Po ráně Mertla v přesilovce puk poskakoval po brankové čáře, po chvilce Gulaš z mezikruží div nerozpůlil levou tyčku. Těsně před druhou přestávkou ještě ujel všem na ledě Kracík, položil si brankáře Kladna, avšak poté těsně minul vzdálenější tyč. 

Drama tak pokračovalo, dokonce gradovalo. Nejprve odmítl vyrovnání Bílek tvrdou dorážkou z osy hřiště, po chvilce se ale již radoval Martin Kehar, jehož nenápadná střela z levého kruhu skončila ku překvapení všech až v síti. Ovšem Škoda zbraně nesložila, naopak. Po necelých třech minutách totiž propadla nevýrazná rána Romana Vráblíka od modré rovněž až do brány. Za přesně devadesát vteřin navíc z pravé strany oslavil na brankovišti Kodýtek Jana Eberleho, kterému pouze stačilo nastavit hůl. Definitivní podobu výsledku udal v závěru duelu Filip Suchý, který ve čtyřech proti šesti trefil prázdnou klec Kladna z vlastní obrané třetiny. Indiáni tak nadále drží velké šance na postup, v přímém souboji si to o něj rozdají s Motorem ve čtvrtek před svými fanoušky!  

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Kladno je velice nepříjemný soupeř, navíc na zdejším malém hřišti. Je to opravdu specifické, i Sparta si zde vylámala zuby. Nám se ale povedl vstup do utkání, dali jme dva góly. Poté jsme bohužel po chybě inkasovali a v prostřední části nás deset, dvanáct minut Kladno zatlačilo, jasně nás přehrávalo. Neměli jsme dobrý pohyb, nedohrávali jsme soupeře a neukončovali jsme souboje. V poslední třetině se to zlepšilo, ovšem bohužel jsme dostali vyrovnávací gól. Věděli jsme ale, že pokud budeme hrát naši hru a dobře zacházet s pukem, tak můžeme vyhrát. Naštěstí se to povedlo gólem Roman Vráblika. Takové branky přesně potřebujeme - dostat hru na modrou a z první vypálit. Poté to perfektně sehráli Petr Kodýtek s Honzou Eberlem a v závěru kluci dobře odbránili hru v oslabení. My tak můžeme dál bojovat o postup.“