Keramici doslova vydřeli tři body

Poprvé pod vedením nového hlavního kouče Fardy se Plzeňákům podařilo na domácím stadionu zvítězit. Až na pasáže z druhé třetiny to byl boj především o střední pásmo okořeněný tvrdými zákroky často za hranicí pravidel na obou stranách. Utkání dvěmi brankami rozhodl náš nejproduktivnější hráč Josef Straka, který do Plzně přišel právě z Litvínova.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

4:2
1:2, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 12. Duda (Veber), 26. Z. Sedlák (Výborný), 36. J. Straka (Výborný), 55. J. Straka - 6. Kroupa (Riečičiar, Lezo), 7. Gýna (Kubinčák). Rozhodčí: Vokurka - Guth, Rittich. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Diváci: 5369.

Plzeň: Barta - Řezníček, Výborný, Vlček, Mazanec, Veber, Hanzlík – Sedlák, Michal Straka, Duda – Andrašovský, Josef Straka, Dvořák – Brabenec, Krátoška (od 41.min Voskár), Vostřák

HC Verva Litvínov

Litvínov: Pinc - Poživil, M. Nosek, Kuntoš, Macholda, Gýna, P. Pospíšil, Kroupa, Liška - Zdráhal, Říha, Rousek - Klíma, Oliverius, Kubinčák - Jíra, Filip, Gombár - Riečičiar, Lezo, Kotrla.

První třetina začala kvůli výpadku elektrického proudu o hodinu později, tedy od půl sedmé. Právě domácí se velice rychle osmělili a jako první zahrozil Pavel Vostřák. Další nápor vedený Josefem Strakou skončil neproměněnou šancí Dušana Andrašovského, to hned ve třetí minutě. Na konci třetí minuty se jistým zákrokem blýskl i brankář Barta, který lapil střelu Kotrly. Domácí opláceli stejnou mincí. Při přečíslení 2 na 1 Krátoška volil střelu před přihrávkou na Vostřáka. Brankář hostí Pinc byl však na místě. Ve čtvrté minutě se řítili tentokrát Duda s Michalem Strakou opět 2 na 1. První jmenovaný zvolil znovu střelu, kterou však Pince nepřekvapil. V 5. minutě dostávali domácí soupeře pomalu pod tlak. Hosté však nečekaně při ojedinělém útoku udeřili jako první. V čase 5:07 se po přihrávce Leza prosadil obránce Kroupa. Domácí jakoby opařeni nečekanou brankou mírně znejistěli. Toho hosté dokonale využili v čase 6:37. Na 2:0 zvýšil po najetí si od modré obránce Gýna. Domácí však nevzdávají zápas a Vostřák po samostatném nájezdu trefuje spojnici tyče a břevna. Diváci ženou svůj tým dopředu a hokeji nezůstávají hluší a při přesilovce sahali po brance Andrašovský s Josefem Strakou, kteří doráželi střelu Řezníčka od modré. V čase 11:05 hrají přesilovku 5 na 3. A v čase 11:56 Duda na podruhé překonal Pince po střele Vebera. Ve 13. a 15. minutě opět Andrašovský neproměnil Strakovy přihrávky. Domácí přidali na tvrdosti v osobních soubojích. V 18. minutě opět velice aktivní Duda střílí na skvěle chytajícího Pince. V 19. minutě si Dvořák po neodpískaném faulu velice tvrdě vyšlápl na jednoho hostujícího útočníka a vyfasoval 4 minuty. 7 sekund před koncem úvodního dějství se puk po střele Gombára odráží od tyčky pod tělo ležícího Barty.

Druhou třetinu začali aktivněji domácí. Stříleli postupně Sedlák, Vlček a po geniálním pasu od Josefa Straky z mezikruží Hanzlík. Pinc však chytá skvěle. Nutno podotknout, že mu k tomu pomáhají váhající domácí, kteří se snad bojí vystřelit a příliš dlouho čekají. Další střelu vyslal Dvořák. V čase 25:37 po krásném pasu od Výborného srovnává skóre reprezentant Sedlák střelou mezi Pincovy betony. Hosté odpovídají několika nebezpečnými pokusy. Kotrla, Gýna a opět Kotrla neprostřelili od druhé třetiny vynikajícího Bartu. Domácí odpověděli breakem Dvořáka a Andrašovského, ale hostující obránce Pospíšil zamezil gólové přihrávce před bránu. Ve 30. minutě přišla série vyloučení hostí, která vyvrcholila více než dvouminutovou přesilovkou 5 na 3. Tou však domácí trestuhodně pohrdli a Pince nijak vážněji neohrozili, ba dokonce si dovolili i luxus 2 zakázaných uvolnění. Když však vypršel poslední trest přišla chvíle exlitvínovského Josefa Straky. V čase 15:12 z nulového úhlu překonává Pince a dává domácím vedení. Na konci 20. minuty ještě pálí neúspěšně domácí Duda.

Na třetí třetinu vystřídal Voskár Krátošku v centru 3. útoku. Brabenec hned v úvodu poskytl soupeři čtyřminutovou výhodu neúmyslnou vysokou holí. V ní přišla série šancí hostí. Barta si však poradil jak se střelou Gýny v 2. minutě, tak v 5. minutě s Rouskovo superšancí. Nejen skvělými zákroky, ale také rychlou rozehrávkou a malými háčky na soupeřích pomohl Barta ubránit tentokrát soupeřovu přesilovku, která následovala po údajném zdržování Vlčka. Ani hostům se příliš nedařilo v 5 proti 3. Nejen zakázané uvolnění, ale i hra v šesti je proti pravidlům. A tak se karta obrátila a Plzeň hrála přesilovku. Pěkně pálil Vostřák. Po jejím skončení však hráč hostí ujel do breaku, ale skvěle hrající Mazanec mu šanci obětavým pádem zlikvidoval. Poté Barta vymrštil svou rychlou lapačku proti šanci Kubinčáka v čase 7:01. Následovala šance Josefa Straky, největší hvězdy dnešního zápasu. Dále pálí Duda, Dvořák, ale Pinc chytá. Přitvrzuje se. Hanzlík se výborně zorientoval před domácí brankou a nedal šanci na dorážku. Josef Straka nahazuje na Pince a odjíždí střídat, ale nemusí. V čase 54:29 mezi betony „propálil“ Pince a je to 4:2. V závěru se blýskl Barta před Kubinčákem. Závěr trochu nezvládl rozhodčí Vokurka a utkání nabírá tvrdost až zákeřnost ovšem z obou stran. V 57:19 hosté odvolávají brankáře a zkouší hru v 6. Sérii tří zakázaných uvolnění končí gól Sedláka, který však pro ofsajd neplatí. Opět několik zakázaných uvolnění. A 10 sekund před koncem si berou time domácí. Hosté prohráli vhazování a je rozhodnuto.

V brance potvrdil stabilní formu Barta, v obraně však až na Mazance příliš nikdo nevynikl. Mezi útočníky zaslouží absolutorium Josef Straka, dobrý výkon odvedli Duda, Andrašovský a dřeli též Vostřák s Dvořákem.