HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera

6:3
2:1, 1:2, 3:0

Tři dny po postupu přes Spartu odstartovala semifinálová série s Vítkovicemi. První duel rozehráli lépe hosté, již ve čtvrté minutě Vavrečka od pravého mantinelu nic složitého nevymýšlel a puk poslal za zády Pejchara. Vedení ostravského celku ovšem trvalo jen pět minut. To z vrcholu pravého kruhu vystřelil domácí Šťastný a nepříliš těžká rána skončila v síti. Nedlouho poté Kreuzmann chtěl hledat u druhé tyče svého spoluhráče, leč jeho pas srazil Vavrečka do vlastní sítě. Náskok Škodovky zdvojnásobil Živný, jenž využil skvělé přihrávky Davida Bruka. Hosté se nevzdali, chybu v domácí obraně využil Folta a poté, co plzeňský obránce Šmíd nečekaně vystřelil na vlastního gólmana, využil zmatek před brankou Fabián. Plzeňským fanouškům se následně nelíbily verdikty rozhodčích a ledovou plochu zasypali tenisáky. Vynucená pauza pomohla Škodovce. V 53. minutě dostal krásnou přihrávku do jízdy Kreuzmann, jeho šanci brankář zlikvidoval, na dorážku Šmída už ale nestačil. Závěr se nesl v domácí euforii, nejprve Martin Straka z bezbrankového prostoru dostal popáté puk do sítě a definitivu skóre dal v předposlední minutě David Bruk, jenž se dostal do úniku. Plzeň vyhrála 6:3 a ujala se vedení v sérii.