HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň

8:0
0:0, 5:0, 3:0

Plzni se po Kampfovi, Řezníčkovi, Vlčkovi a Koreisovi zranil i Milan Volák a ve třetím utkání to bylo znát. Kapitán Josef Řezníček do zápasu nastoupil, ale po prvním střídání s bolestivou grimasou musel odstoupit. Domácí fanoušci po vzoru plzeňských zasypali ledovou plochu tenisáky a hra musela být v první třetině na několik minut přerušena. Po bezbrankové první periodě dostal zkraje té druhé přihrávku mezi kruhy domácí Flašar a svižnou střelou poslal domácí do vedení. Domácím to nalilo novou sílu do žil, o tři minuty později vystřelil Vavrečka z pravého kruhu a bylo to o dvě branky. A to nebylo vše, o třináct vteřin později vystřelil opět obránce Flašar a Plzeň byla zralá na ručník. Špatnou šestiminutovku ukončil další ranou od modré Folta, který našel mezeru mezi betony. Pátou brankou přidal ke konci druhé třetiny Fabián, který čekal na puk u levé tyče. Ve 42. minutě se hostující obranou prokličkoval Smeták a odražený puk poslal do sítě Piskoř. Za další dvě minuty Smeták našel na levém kruhu Foltu a ten ranou z první opět nedal brankáři šanci. Poslední branku přidal tři minuty před koncem Rimmel, který se z osy hřiště nemýlil. V závěru Petr Kořínek vyprovokoval bitku, domácího hráče jel mstít dokonce gólman Hlinka, oba aktéři byli za hrubost posláni do sprch. Plzeň prohrála 0:8 a připsala si jeden z nejhorších výsledků v historii play-off.