DOR: PLZ - TRM 9:1

Dorost v derby zničil Třemošnou devíti góly!

Plzeň - Mladé pušky se konečně dočkaly svého prvního domácího duelu v novém ročníku Extraligy dorostu. Jejich protivníkem v malém plzeňském derby byl Meteor Třemošná.

HC Škoda Plzeň - HC Meteor Třemošná

9:1
4:0, 2:0, 3:1

Branky a nahrávky: 11. Pešek (Beníšek), 13. Šiler (Pešek, Bláha), 17. Soukup (Šiler), 20. Pešek (Šiler, Hodinář), 21. Soukup (Pešek, Hodinář), 26. Beníšek (N. Schindler, Houdek), 51. Pešek (Hodinář), 55. Schindler (Pešek, Soukup), 59. Kreuzman (Šiler) – 57. Stejskal (Kaiser, Tran)

Průběh utkání: 0:0, 8:0, 8:1, 9:1

Rozhodčí: Kosnar – Zimmermann, Sedláček

vyloučení
5:1
Využití
0:0
V Oslabení
1:0
střely na branku
64:20
Diváci
45

HC Škoda Plzeň

Lokajíček (Vondraš) – S. Schindler, Houdek, Bláha, Hodinář (C), Buzek, Lučan, Černý – Beníšek, Šiler, Mazanec, N. Schindler, Pešek (A), Řehoř, Hájek, Hořejší, Soukup (A), Kučera, Kreuzman

HC Meteor Třemošná

Ženíšek (30. Smola) – Tran, Matoušek, Hromádka, Šipla, Malkovský (C), Čarda (A), Staněk – Albrecht (A), Krištof, Stejskal, Kaiser, Pluhař, Uhlík, Fiala, Komínek, Beran, Prokop

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Jakub Vondraš 60 20 1 19 95,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Jiří Beníšek 1 1 2 1 0
Jan Bláha 0 1 1 2 0
Adam Buzek 0 0 0 0 0
Samuel Černý 0 0 0 3 0
Ondřej Hájek 0 0 0 0 0
Jan Hodinář 0 3 3 2 0
Marek Hořejší 0 0 0 0 0
Matěj Houdek 0 1 1 3 0
Jaroslav Kreuzman 1 0 1 0 0
Jan Kučera 0 0 0 0 0
Antonín Lučan 0 0 0 3 0
Aleš Mazanec 0 0 0 1 0
Ondřej Pešek 3 3 6 7 0
Denis Řehoř 0 0 0 0 0
Samuel Schindler 0 0 0 3 0
Nicolas Schindler 1 1 2 3 0
Marek Soukup 2 1 3 6 0
Jakub Šiler 1 3 4 5 0

komentář

Škodovka ve svém premiérovém duelu na domácím ledě na nic nečekala a od prvních minut zasypávala branku Meteoru několika střelami. Jan Bláha od modré jen těsně minul a pokusu Peška chyběly centimetry, plzeňský hráč na brankovišti šikovně tečoval kotouč, leč o kousek vedle. Mrzet ho to nemuselo, krátce za polovinou úvodního dějství si Ondřej Pešek nabruslil na osu hřiště a svižnou střelou zápěstím otevřel skóre. Za dvě minuty už indiáni vedli o dvě branky. Pešek se nyní proměnil v nahrávače a tvrdou ránou před brankou se prezentoval Jakub Šiler. Plzeň i po dvou brankách pokračovala v tlaku a v sedmnácté minutě za to byla odměněna dalším gólem. Jakub Šiler od zadního mantinelu našel Marka Soukupa, který Ženíška prostřelil potřetí. Když už se obě mužstva chystala do kabin, přišel čtvrtý úder. Dvacet vteřin před koncem úvodní periody se puk přívětivě odrazil k Ondřeji Peškovi, který pohotovou dorážkou zvýšil na rozdíl čtyř branek. 

 Ve druhé periodě neuběhla ještě ani minuta a domácí Třemošné zasadili nepopulárního "bůra". Marek Soukup od zadního mantinelu nahazoval kotouč před branku a brankář Ženíšek si ho nešťastně srazil do vlastní sítě. Nedlouho poté měl slušnou příležitost Ondřej Pešek, který pálil z první v početní výhodě, brankář Třemošné předvedl skvělý zákrok. V minutě následující si vzal kotouč Jiří Beníšek, který po překročení modré čáry našel přesně mezeru mezi betony. Hosté se vážnější šance dočkali až před polovinou utkání, Vondraš nejdříve zasáhl svou maskou po teči na brankovišti, vzápětí proti Hromádkovi vytasil svou lapačku. Poslední velkou šanci měl opět Jiří Beníšek, ten se dostal do samostatného úniku, plzeňský hráč se rozhodl pro forhendovou kličku, která u vyšla dokonale, leč v poslední chvíli místo branky vstřelil jen její konstrukci. 

Poslední třetina se víceméně jen dohrávala, o vítězi bylo rozhodnuto, přesto o zajímavé situace nebyla nouze. Svůj hattrick dovršil Ondřej Pešek, kterému v útočné třetině přiťukl puk Nicolas Schindler, plzeňská dvanáctka posléze třetí branku vstřelila s pomocí pravé tyče. O chvíli později Pešek hledal před brankou své spoluhráče, tam byl připravený Nicolas Schindler, který puk dopravil poosmé do hostující branky. Poté si vzala slovo také Třemošná, nejprve Vondraš přežil únik, jelikož hosté branku vůbec netrefili, z dalšího nájezdu už udeřilo. Samuel Stejskal si položil plzeňského brankáře a následně puk dopravil do poodkryté brány. A to stále nebylo vše. V předposlední minutě prokázal důraz na brankovišti Jaroslav Kreuzman, který dal razítko na plzeňském vysokém vítězství. 

Ohlasy trenérů

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): "Dnešní zápas byl ve znamení malého derby, hráči se znají, spousta kluků od nás v Třemošné hraje. Hráči k tomu přistoupili dobře, první polovina zápasu byla výborná, hráli jsme to co jsme chtěli, dávali jsme branky. Od půlky duelu si kluci začali hrát své, což bylo špatně. Poslední třetina se víceméně dohrávala, podali jsme celkem slušný výkon, padlo hodně branek, jsme spokojení."

Vladimír Bednář (HC Meteor Třemošná): "Chtěli jsme uhrát dobrý výsledek, bohužel všechny dobré příležitosti jsme promarnili. Soupeř byl nad naše síly, kvalita je na plzeňské straně. My bojujeme, abychom se nějakým způsobem zachránili."