PLZ - PCE 3:1 - Vše rozhodne sedmý zápas!

P l z e ň - A je to tady! Plzeň dokázala to, co málokdo očekával. Modrobílí třikrát zdolali hvězdami nabité Pardubice a dostali je do sedmého duelu, ve kterém se může stát už úplně vše. Nadšená hala hnala domácí za vítězstvím od první minuty a neustala v povzbuzování po celý zápas. Vítěznou branku vstřelil kapitán Michal Straka, do prázdné klece o všem definitivně rozhodl Dušan Andrašovský.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

3:1
0:0, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 21. Vostřák (J. Straka), 47. Michal Straka (M. Výborný, Vostřák), 60. Andrašovský (Paroulek) - 33. Lubina (Mikeska). Rozhodčí: Minář, Venglář - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:8, navíc Dobrovolný (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 8211 (vyprodáno). Třetiny: 0:0,1:1,2:0.

Málek - Jindřich, Cartelli, Výborný, Krajíček, Dobrovolný - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, M. Straka, Matějovský - Dvořák, Špaňhel, Kracík

HC Dynamo Pardubice

Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Luže, Duben, Linhart, Pácal - Průcha, Dopita, Blažek - P. Sýkora, Divíšek, Pištěk - Kudrna, Mikeska, Lubina - Razingar, Koukal, Procházka

Statistiky:Petr Naar
Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
20:33 Pavel Vostřák Martin Výborný Josef Straka Vostřák, Výborný, Straka J., Andrašovský, Straka M. Sýkora M., Mudroch, Lubina
32:58 Ladislav Lubina Michal Mikeska Lubina, Mikeska, Pištek, Čáslava, Mudroch Výborný, Krajíček, Dvořák, Špaňhel, Kracík
46:58 Michal Straka Martin Výborný Pavel Vostřák Straka J., Výborný, Vostřák, Straka M., Andrašovský Mudroch, Čáslava, Dopita
59:49 Dušan Andrašovský Martin Paroulek Andrašovský, Paroulek, Cartelli, Krajíček, Straka J. Dopita, Sýkora P., Pištek, Mikeska, Lubina
Michal Sýkora
Jan Skalák - V první třetině se mnoho hokejové krásy neurodilo. Hráči se spíše dívali za sebe než dopředu, a proto se útočníci prosazovali ztěžka. Obraz hry nezměnily ani přesilové hry. Vypadalo to, jako by obě strany nevěděly, co si s výhodou jednoho muže v poli počít. Oba soupeři si navzájem předvedli, jak se ukázkově bránit oslabení.

Poprvé mohlo udeřit v 8. minutě před Málkem, ale hostující Procházka po krkolomném blafáku nedokázal z brankové čáry nasměrovat bekhendovou dorážku za klečícího Málka. O tři minuty později po ráně Mudrocha plzeňského brankáře zachránilo pouze držadlo jeho hokejky.

Domácí si uvědomili, že musejí hrát aktivněji. Začali více útočit a na sklonku první části byli po dvou pardubických faulech odměněni dvojnásobnou výhodou přesilové hry. Do první sirény ale Svobodu nepřekonali.

Vše bylo zapomenuto po třiatřiceti vteřinách druhého dějství. Pavel Vostřák měl na modré dost na času na tvrdou a umístěnou střelu pod Svobodovo břevno, 20:33 - 1:0! Domácí tak využili první dvojnásobnou přesilovku.

A začala dlouhá přetahovaná. Pardubice inkasovaný gól nepoložil. Emoce a nervozitu vydráždilo na nejvyšší mez vyloučení plzeňského obránce Jiřího Dobrovolného na 5 minut + do konce zápasu. Od 24. minuty pokračovali modrobílí pouze se čtyřmi beky. Hrál se svižný hokej, dobré střelecké příležitosti se střídaly před oběma brankáři.

Hosté enormně toužili po vyrovnání a dočkali se ho nedlouho po polovině zápasu. Nepřítel plzeňských ochozů Mikeska za brankou podržel puk a v pravou chvíli jej naservíroval před Málka, kde číhal nekrytý Ladislav Lubina a po rychlé střele zápěstím bylo vyrovnáno, 32:58 - 1:1!

Do konce třetiny vládly na ledě téměř bez vyjímek Pardubičtí. Petr Sýkora se řítil sám na Málka, ale neuspěl. Východočeši trávili dlouhé okamžiky ve svém útočném pásmu a neustále dotírali na unavené plzeňské hokejisty. Našlapné tribuny co chvíli vyvolávaly jméno Romana Málka a velebily ho za jisté zákroky.

Plzeň útočit úplně nezapomněla, ale v rychlém sledu nejdříve Vostřák a po něm Kracík při přečíslení místo střely volili nezpracovatelné přihrávky vzduchem. Přesto mohli jít domácí do kabin veselejší. To by ovšem v polovině poslední minuty druhé části nesměla tečovanou střelu od modré zastavit levá tyč Svobodovy svatyně.

Poslední třetina začala hodně opatrně. Ale to byla jen předzvěst budoucích dramat. Ve 44. minutě se před Málkem ocitl Průcha, ale bekhendový pokus namířil pouze do nastaveného betonu plzeňského brankáře. Možná to byl rozhodující moment utkání, protože o chvíli později padl vítězný gól.

Lasselsberger dostal znovu výhodu hry ve dvojnásobné početní výhodě a opět ji využil. Nutno podotknout, že s notnou dávkou štěstí. Při obléhání pardubické branky přišla střela od modré, která trefila brusly Michala Straky a od ní kotouč neomylně vlétl do sítě, 46:58 - 2:1!

Pardubice musely dotahovat! Nejvíce byl vidět zejména Mikeskův útok, ale domácí obrana na čele s Málkem bojovala s nadšeným odhodláním nepustit vydřené vedení. S postupem času přibývala v pardubické obraně okénka, která domácí lákala k definitivnímu úderu. Tlak perníkářů byl sice viditelný, ale vyložené šance nepřicházely.

Naopak, byli to Plzeňští, kteří mohli uklidnit koncovku zápasu třetím gólem. V cestě jim ale stál "Sněhulák". Tak po celých šedesát minut plzeňská hala titulovala pardubického brankáře Svobodu. Svoboda se patrně rozhodl domácí fandy přesvědčit o opaku a zvolil k tomu nejlepší cestu. V poslední pětiminutovce dvěma zázračnými zákroky zachoval Pardubickým alespoň naději na power - play.

Ke hře bez brankáře se hosté odhodlali půldruhé minuty před koncem zápasu. Několikrát dokázali zavézt puk, ale palebnou pozici si nevytvořili. Domácí hráli s obrovský nasazením a dařilo se jim i vyhrávat vhazování. Při jednom výpadu do pardubického pásma se k prasknutí nacpaný stadion rozezněl potřetí. Dušan Andrašovský se za modrou dostal ke kotouči a táhlým bekhendem trefil opuštěnou branku Pardubic, 59:49 - 3:1!

Pak už se jen počkalo na závěrečnou sirénu a v Plzni vypukla nepopsatelná radost a veselí. Nadšení fandové nechtěli své miláčky dlouho pustit z ledu. Kdo se ale bude usmívat v sobotu večer? Lasselsberger odjíždí do východních Čech s velkým odhodláním.

Miroslav Přerost (Plzeň): "Porazit Pardubice s třinácti hráči, to už něco znamená. Všichni si sáhli na dno sil. Jindřich má nastřelenou ruku pukem a sám mohl sotva vystřelit, Matějovský dokonce musel zaskakovat v obraně. Nechali jsme na ledě úplně všechno."

Jiří Seidl (Pardubice): "Chtěli jsme být více aktivní, ale dařilo se nám to částečně jen ve druhé třetině, jinak jsme nehráli to, co jsme si předsevzali. Po dvou zbytečných faulech do třech rozhodly plzeňské přesilovky, domácí nás ovšem třikrát porazili, protože byli lepší. I na rozhodující zápas se budeme připravovat stejně jako na každý jiný v play off."