Becherovka přestřílela Keramiku

Dnes zavítali do Plzně hokejisté Becherovky Karlovy Vary. V západočeském derby se zatím pokaždé prosadili hráči Keramiky a připsali si na konto všech devět extraligových bodů. Poprvé však domácí nebyli v roli favoritů a to především díky zraněním. Dvořák, Andrašovský, Hanzlík a Vlček patří všichni mezi opory domácích a tak se jejich úkolů zhostili junioři. Dobít plzeňskou tvrz se pokusila dlouholetá trenérská dvojce Plzně Marek Sýkora a Radim Rulík.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

4:6
1:3, 2:2, 1:1

Branky a nahrávky: 10. J. Straka (Duda), 22. Krátoška (Brabenec, Volák), 31. J. Straka (Duda, Adamský), 42. Brabenec (Krátoška) - 8. Pavliš (Švík, Němčický), 18. Appel (Kraus, Šinágl), 19. Alinč (Košťál, Balázs), 32. Hlavačka (Alinč), 38. Alinč (Balázs), 60. Němčický (Hlavačka). Rozhodčí: Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:11, navíc Němčický (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 7163

Barta - Chotěborský, Řezníček, Mazanec, Dobrovolný, Výborný, Veber (21. Fiala) - Duda, J. Straka, Adamský - Brabenec, Krátoška, Volák (36. Voskár) - Koreis, M. Straka, Z. Sedlák

HC Energie Karlovy Vary

Franěk - Hlavačka, Špelda, Dobroň, Rodin, Zíb, Mádl - Balázs, Alinč, Košťál - Švík, Pavliš, Němčický - J. Štefanka, J. Kopecký, Bednařík - Appel, Šinágl, Kraus

Utkání začalo oboustranně velmi opatrně. Ve 3. minutě úvodní třetiny se nechal vyloučit hostující Kopecký, ale domácí až na střelu Sedláka Fraňka v brance hostí neohrozili. V obrovské šanci se ocitl na začátku páté minuty Michal Straka, Fraňka ale zblízka nepřekonal. Minutu poté Šinágl hledal před brankou Balásze. V čase 7:28 našel explzeňský Švík volného Pavliše a bylo to 1:0. Domácím se však povedlo po necelých třech minutách vyrovnat. Josef Straka vybojoval puk, nahrál Dudovi, ten mu zadovkou vrátil a nejlepší domácí střelec se nemýlil, 1:1. V 11. minutě byl před brankou Becherovky krosčekován Krátoška, následovala přesilovka, ale uplynulo jen 25 vteřin a po dalším faulu se hrálo 5 na 3. Duda se na dvakrát neprosadil a Sedlákova střela mířila jen do boční sítě. V 15. minutě prověřil Fraňka aktivní Duda, kontroval nebezpečným pokusem Kraus. Probíhala 18. minuta a hosté ujeli dva na jednoho. Kraus nahrával a pro Appela nebyl problém dopravit puk do odkryté branky i přes bránícího Vebera. Zaplněný stadion šokoval dravým pokusem Alinč. Na poprvé se sice neprosadil, ale vyměnil si puk se spoluhráči a v čase 18:03 zvýšil na 1:3. V závěru dohrávali domácí v početní výhodě, ale přes zkoprnělou obranu se málem prosadil Dobroň.

Do druhého dějství nastoupili domácí aktivně. Výborný se snažil šikovným nahozením překvapit Fraňka, ale ani on ani Řezníček brankáře hostí nepřekonali. To se povedlo až Krátoškovi v čase 21:44. Po přihrávce Brabence zpoza branky prostřelil Fraňka mezi betony. Domácí pokračovali ve snaze utkání vyrovnat, Řezníček střílel z otočky těsně vedle. Ve 24 minutě fauloval Volák a hosté převzali iniciativu. Mádlův pokus od modré a následnou šanci Pavliše pozorný Barta kryl. V čase 30:32 se domácím povedlo podruhé vyrovnat. Opět to byl první útok. Puk putoval přes Adamského, Dudu a po střele Josefa Straky skončil potřetí v brance hostí. Opět následoval zbytečný faul domácích, ale tentokrát hosté šancí nepohrdli. V čase 31:57 pálil od modré Hlavačka a puk po teči domácích skončil až za bezmocným Bartou. V 35. hosté znovu faulovali, ale domácí se prosadit nedokázali. Hostům stačilo málo, jeli 2 na 2 a Alinčova střela v čase 37:32 skončila po teči Bartovy lapačky v síti. V závěru tečoval Duda jen těsně vedle branky.

Nástup do posledního dějství byl v režii domácích a pohotový Brabenec v čase 41:20 snížil na 4:5. Nedisciplinovanou hrou nabídli hosté ve 47. Minutě druhou přesilovku 5 na 3. Největší šanci měl agilní Duda, ale Franěk svůj tým podržel. V 50. minutě se podržel Keramiky Barta. Domácí se stůj co stůj snažili vyrovnat, ale až na pokusy Mazance, Sedláka a Michala Straky to byla především křeč. Hosté výborně forčekovali a Plzeňští si s tím nevěděli rady. V čase 19:09 zkusili power-play, ale veškeré snahy o vyrovnání ukončil gólem do prázdné branky Němčický.