SPA-PLZ 2:2 - Pejchar po osmi letech v plzeňské brance

P r a h a - S Rudolfem Pejcharem v brance a kapitánem Davidem Pospíšilem vyrazili Plzeňáci k prvnímu měření sil proti Spartě. Domácí se ujali vedení, od druhé třetiny však byli hokejisté Lasselsbergeru více než vyrovnaným soupeřem. Ve druhé třetině dokázali utkání otočit, na konečných 2:2 vyrovnal Netík. Těsně po skončení zápasu zapadl puk do branky Pejchara potřetí, ovšem na stavu to nic neměnilo. V plzeňské sestavě se objevil Ondřej Steiner.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

2:2
1:0, 0:1, 1:1

16. Ton (Chabada, Netík), 46. Netík (Chabada) - 31. Paroulek (Výtisk), 40. Pospíšil (Jindřich)

HC Sparta Praha

Bříza (Pöpperle) - Sloboda, Dobroň, Procházka L., Kasík J, Schnabel, Malinský, Míka, Hanzlík Jan - Chabada, Dragoun, Culka - Sivek, Ton, Netík - Vrbata, Langhammer, Olesz.

Pejchar (Freylach) - Výborný, Cartelli, Klaus, Nedoma, Dobrovolný, Jindřich, Výtisk, Šrek - Mrázek, Kracík, Havelka - Adamský, Straka Michal, Šaffer - Vondráček, Pospíšil (C), Důras - Paroulek, Steiner, Andrašovský.

Bez Josefa Straky, který laboruje se zraněním palce a Pavla Vostřáka, který ještě dohání tréninkové manko po operaci kolene a s plzeňskou legendou Rudolfem Pejcharem v bráně se do domácí Sparty pustilo mužstvo Plzně. V centru prvního útoku zastoupil Josefa Straku plzeňský odchovanec Ondřej Steiner t.č. bez angažmá, který zatím trénuje s mužstvem Lasselsbergeru a co bude dál to se podle slov sportovního manažera Setikovského uvidí.

První přípravný zápas Plzně začal hned pěkně od podlahy. Nejdříve Jindřich zmařil přečíslení dva na jednoho, vzápětí prověřil Břízu Adamský. A to neutekly ani dvě minuty od začátku zápasu!

Na hráčích bylo vidět, že zpracování puku, přesnost a lehkost bruslení ještě nejsou úplně na výši, ale nasazení jim nechybělo. Za plzeňské barvy tradičně na plno hrál David Pospíšil. Ale i Adamský evidentně makal. Ani ostatní se nenechali zahanbit. V šesté minutě se přes celé hřiště probil Adam Šaffer, ale rozhodující moment prováhal. Ani Petr Bříza se nevyvaroval chyby a téměř naslepo namazal na modrou, číhajícímu Strakovi V desáté a jedenácté minutě Sparta zle zatápěla v obranném pásmu Plzně a Pejchar se vytáhl při několika těžkých zákrocích. Plzeň kontrovala Adamským a Paroulkem. Hostující brankář se pak znovu předvedl při střele a dorážce Davida Vrbaty

. V čase 15.14 už se ale skóre změnilo. Po akci Netíka a Chabady otevřel účet utkání Petr Ton. 1:0. Hosté ale nehodili flintu do žita a svojí dravostí si o faul řekl Martin Adamský. Když po chvíli neudržel nervy na uzdě známí hříšník Procházka, otevřela se hráčům HC Lasselsberger šance hrát 47 vteřin pět na tři. Největší šanci této přesilovky neproměnil Ondřej Steiner.

Hned na začátku druhé třetiny zlikvidoval Pejchar Tonův nájezd o čtyři minuty později se Břízovi připomněl David Pospíšil. V další šanci se ocitl Ton, ale jeho přihrávka do loženky nenašla adresáta. Na začátku osmé minuty nádherně vypálil Pospíšil, ale Bříza si svůj levý vingl pohlídal. O chvíli později v hodně dobré šanci přestřelil Straka v desáté minutě Sparta dohrála svojí už druhou neplodnou přesilovku a v čase 10.48 se stalo to na co fanoušci hostů netrpělivě čekali. Od modré napřáhl Výtisk a jeho ránu vrátil do sítě Paroulek. 1:1.

Poté hosté přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a skoro dvě minuty nepustili Spartu z obranného pásma. Hra se více otevřela. Paroulka pěkně poslal na Břízu Straka, vzápětí plzeňský tryskáč č.32 promarnil slibnou pozici ke střele nahrávkou. Podobně pořešil nadějnou situaci na druhé straně Ondřej Kratěna.

Zbytečného faulu na obránce Výtiska ve vlastním útočném pásmu se dopustil mladý Rostislav Olesz. Po ponechané výhodě se vhazovalo v obranném pásmu Sparty. Vyhrané buly zužitkoval ranou od modré Robert Jindřich. Jeho střelu lišácky tečoval Pospíšil a vedení 2:1 pro Plzeň bylo na světě.

Ještě před koncem druhé třetiny stáli při Břízovi po opakované střele Petra Havelky všichni svatí.

Třetí třetina začala opět šancí Sparty, tentokrát Pejchara nepřekonal z nájezdu Netík. Akce si ovšem vyžádala důvěrný a zřejmě i důrazný rozhovor plzeňského matadora se svými obránci. Hra ztratila trochu na přesnosti a tak se jezdilo nahoru dolů. V šesté minutě měl štěstí po střele Petra Tona Rudolf Pejchar, když puk z jeho výstroje se odkulil pryč od branky. O minutu později před plzeňskou svatyní zaúřadoval Chabada a Netík dával už do prázdné 2:2.

V půlce poslední třetiny o sobě dal vědět útok Jaroslava Kracíka, Důras z toho vytěžil alespoň tyčku. Ale Sparťané začínali tlačit, remíza se jim evidentně nezamlouvala. Ve třinácté minutě skočil Výbornýrybyčku pod nohy ujíždějícího Culky. Na konci devatenácté minuty zazvonil na plzeňskou tyčku Olesz. Sparťané nakonec svůj závěrečný tlak korunovali úspěchem. Jejich ruce však šli nad hlavu vteřinu po skončení řádné hrací doby a tak se oba celky rozešly smírně.

Přesto, že šlo ze strany Plzně o první přípravný zápas, oči z něj nebolely.