Odveta v přípravném derby nevyšla

K a r l o v y V a r y - Plzeňští hokejisté si připsali pátou porážku v přípravě. V Karlových Varech podlehli tamní Energii těsně 3:4 a nevrátili tak západočeskému soupeři prohru 3:5 z vlastního ledu. Plzeňáci celý zápas dotahovali vedení energetiků, naposledy snížil Josef Straka, ale na remízu nebo obrat ve skóre už nedosáhli. V domácím dresu vyšel zápas bývalému útočníkovi Lasselsbergeru Michalu Dvořákovi, který zaznamenal tři kanadské body.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

4:3
1:1, 2:1, 1:1

Branky: 10. Dvořák (Alinč, Bauer), 26. Kumstát (Hlavačka), 36. Bauer (Dvořák, Alinč), 53. Alinč (Dvořák, J. Polák) - 17. Pospíšil, 29. Andrašovský, 60. J. Straka (M. Straka). Rozhodčí: Zubzanda. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 750.

HC Energie Karlovy Vary

Šmíd - Ptáček, Kutlák, Hlavačka, Krajíček, Bauer, J. Polák, Suur - Tomík, Lipianský, Hurtaj - Kumstát, Skuhravý, Kraus - Dvořák, Alinč, Procházka - od 40. navíc Bednařík.

Duba - Nedoma, Výtisk, Jindřich, Šrek, Klaus, Dobrovolný, Cartelli, Výborný - Mrázek, Pospíšil, Matějovský - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Šaffer, M. Straka, Důras - Vostřák, Kracík, Havelka .

Do západočeského duelu vstoupili lépe domácí, když se po vhazování do útočného pásma protlačil Tomík a přihrával Hurtajovi. Ten však tísněn obráncem puk minul. O minutu později přišlo vyloučení na straně Energie, když byl vyloučen Kumstát. Plzeň se však v přesilovce trápila a jedinou vážnou šanci zaznamenali karlovarští při spolupráci Alinče s Dvořákem. V sedmé minutě se Plzeň dostala pod tlak. Domácí bušili do brankáře Duby jako hluší do vrat, ale plzeňský gólman bravurně jejich šance likvidoval. Závar vyvrcholil vyloučením hostujícího hráče. Domácí si vedli ve své přesilovce lépe než hosté, ale Duba postupně zlikvidoval šance Tomíka, Lipianského a Kutláka. Plzeňští ale si opět počínali nedovoleně, konkrétně obránce Výborný, který byl vyloučen za krosček. Domácím se tak naskytla přesilová hra 5 na 3. Přesilovku hráči Energie využili. Po přihrávkách Bauera a Alinče se k puk dostal k Michalu Dvořákovi, který našel skulinu mezi Dubovými betony. Plzeň se však vzmohla a stačila ještě do konce třetiny vyrovnat. V sedmnácté minutě prostřelil domácího brankáře Šmída David Pospíšil a skóre bylo srovnáno. O minutu později byl vyloučen hostující Výtisk, ale Energie přesilovku nevyužila. První třetina tak skončila smírně 1:1.

Do druhé třetiny vlétli plzeňští s důrazem a odhodláním zvýšit svůj náskok. Brankář Energie Šmíd se však překonat nenechal a zlikvidoval tvrdou střelu Jindřicha a o minutu později excelentním semaforem pokus Cartelliho z mezikruží. V šestadvacáté minutě to ale byli domácí, kteří uděřili. Petr Kumstát dorazil Hlavačkovu střelu za bezmocně ležícího Dubu. Vedení karlovarských však vydrželo pouhé tři minuty. Za sekání byl vyloučen domácí Košťál a hosté svou přesilovku bleskurychle využili. Již po šesti vteřinách mířil do černého Dušan Andrašovský. Ve čtyřiatřicáté minutě ujel Skuhravý, ale Duba jeho švih reflexivně vyrazil levým betonem. O dvě minuty později domácí opět zvyšovali skóre. Po kombinaci Dvořáka, Alinče a Richarda Bauera třetí jmenovaný překonal hostujícího gólmana již potřetí. Ke konci třetiny měli domácí ještě šanci v podání Kutláka, ale ten mířil těsně vedle Dubovy branky. Po dvou třetinách tedy Energie vedla 3:2.

Již v první minutě třetí dvacetiminutovky byl vyloučen domácí Tomík. Ale hráči Plzně jakoby nevěděli jak si v přesilové hře počínat a tak paradoxně útočili domácí. Největší šanci měl Dvořák, ale Duba jeho pokus bezchybně vykryl. Ve dvaapadesáté minutě hráči Energie zvýšili vedení již na dvě branky. Jan Alinč po přihrávkách Dvořáka a Jiřího Poláka prostřelil technickou střelou hostujícího gólmana. Dvě minuty před koncem byl vyloučen karlovarský hráč a Plzeň početní výhodu využila. Michal Straka vypálil velice tvrdě z pravého kruhu, brankář Šmíd pouze vyrazil před sebe, kde již pro nekrytého Josefa Straku nebyl problém dorazit kotouč do branky. Poté plzeňští odvolali brankáře a snažili se srovnat skóre, ale domácí obrana jim nic nedovolila. Utkání tak skončilo po třetinách 1:1, 2:1 a 1:1 vítězstvím domácí Energie nad Lasselsbergerem v poměru 4:3.