Jakub Koreis v sedmnácti letech televizní hvězdou

Plzeň i Třinec vyhrávaly ve vzájemných utkáních na ledě soupeřů. Ani počtvrté tomu nebylo jinak. Oceláři sice v první třetině dali tři branky a navíc nastřelili tři vnitřní tyčky, ale druhá dvacetiminutovka z říše plzeňských snů zcela otočila zápas. Plzeň skórovala čtyřikrát! Jakub Koreis během ní vstřelil své první dva extraligové góly v životě a o přestávce se svěřoval se svým štěstím hokejovému národu do televize. Třetí třetinu načal využitou přesilovkou Radek Duda, jenž v posledních zápasech podává skvělé výkony, a definitivně rozhodl o výsledku. Richard Král okamžitě po zápase odjel do kabin, aniž by soupeři potřásl pravicí, a trenér Antonín Stavjaňa utekl před rozhovorem pro Českou Televizi.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň

4:6
3:1, 0:4, 1:1

Branky a nahrávky: 14. Nosek (Jánoš), 17. Zadina, 18. Skořepa (L. Procházka, Marek), 54. Jánoš (Hašek) - 6. M. Straka (Dobrovolný, Duda), 23. Koreis (Michal Straka), 29. Krátoška (Voskár, Brabenec), 34. Koreis (Výborný, Michal Straka), 34. Duda (J. Straka), 42. Duda (Michal Straka, J. Straka).
Rozhodčí: Bolina, Turčan - Dvořák, Křivský.
Vyloučení: 9:8, navíc Houdek (Třinec) 5 min. + do konce utkání. Využití: 3:2. Diváci: 3334.

HC Oceláři Třinec

Vojtek (34. Lakosil) - D. Nosek, Gureň - Jančařík, Houdek (36. Slavík) - Gřegořek, L. Procházka - Janků, Jánoš, Hašek - Zadina, R. Král, L. Vlček - Zdráhal, Marek, Skořepa

Barta - Dobrovolný, Řezníček - Mazanec, Fiala - Výborný, Veber - Duda, J. Straka, Adamský - Špindler, Krátoška, Brabenec - Koreis, M. Straka, Sedlák - Topol, Voskár, Volák. Od 2. třetiny bez Špindlera, Topola a Voláka.

Už ve 4. minutě fauloval Ladislav Vlček Josefa Straku a Plzeň hrála první přesilovku. Dlouho si v ní podávala ruku bída s nouzí a skóre málem otevřel na druhé straně Skořepa, ale jedna jediná akce hostům přinesla vedení. Jiří Dobrovolný trefil od modré do tyčky a Michal Straka dorazil puk šťastně do branky. Domácí reklamovali gól nohou, ale rozhodčí si byl jist svým rozhodnutím a ani televizní záběr nepotvrdil, že byla branka v rozporu z pravidly. Plzeň si v úvodních deseti minutách vypracovala i další šance a ve zpočátku opatrné partii nebyla rozhodně horším celkem. Řezníček našel Sedláka, ale jeho šanci zlikvidoval Vojtek. Na druhé straně se přes obránce dostával aktivní Hašek, ale na Bartu nevyzrál. Tím odstartoval třinecký kolotoč šancí, který neustal až do konce třetiny. Při vyloučení Vebera nejprve Jančaříkovu střelu od modré z pravé strany vytlačil na tyč Libor Barta, o pár sekund později rozžhavil tutéž tyč od modré z levé strany Libor Procházka. Při následující vyloučení Krátošky měl dvě slibné šance Janků, pak zaclonil Bartovi výhled a David Nosek od modré vyrovnal. V 17. minutě vyhazoval Dobrovolný puk z obranného pásma, zachytil ho však Marek Zadina a našel škvírku mezi Bartovými chrániči. Vzápětí putoval na trestnou Josef Straka. Jan Marek nejprve tutovku nedal, ale hned nato dorazil do branky Zdeněk Skořepa Procházkovu odraženou střelu. Těsně před koncem třetiny udržel puk v útočném pásmu Richard Král, přihrál Zadinovi a ten 4 vteřiny před sirénou rozezvučel tyč potřetí.

Druhá část začala opět Haškovou šancí a jen Bartův semafor zachránil Plzeň od větší zkázy. Plzeň probudila nádherná akce juniora Jakuba Koreise, jenž převzal přihrávku Michala Straky zpoza branky, s bohorovným klidem si položil Vojtka a v klidu zasunul do prázdné branky. Keramika ovládla hru a brzy přišly i další góly. Třinec zapomněl pokrývat prostor před brankou, Martin Vojtek vyrážel puky a příliš brzy chodil na led. Ve 30. minutě dorazil Voskárovu střelu do sítě Aleš Krátoška a bylo vyrovnáno. V této fázi mohli i televizní diváci slyšet skandování: „Plzeň! Plzeň!“. O čtyři minuty později hledal před prázdnou klecí Koreis Sedláka, ale branka přišla až za pár okamžiků. Střela Výborného z pravé strany se od nohy Jakuba Koreise odrazila do sítě! Za pár sekund přidala Plzeň už pátý gól. Situaci nezvládl Libor Procházka a Radek Duda prostřelil Vojtka mezi betony a ten znechucený obranou odjel střídat. Do branky šel Vlastimil Lakosil. V závěru třetiny byl vyloučen do konce utkání Houdek za vražení na hrazení, stejný trest měl o chvíli později asi inkasovat i Richard Král, ale rozhodčí nakonec byli benevolentnější a Král dostal jen dvě minuty.

Dlouhou přesilovku, kterou prodloužil ještě zbytečným faulem obránce Slavík, jenž nahradil v sestavě Houdka, nehrála Plzeň dobře, ale přesto v jejím závěru přidal Radek Duda šestou branku. Plzeň poté kontrolovala hru a zoufale útočící Třinec ohrožovala hlavně z brejků. Jakub Koreis si pohrál s Richardem Králem, ale Lakosil zachránil. Do další šance poslal plzeňský mladík Michala Straku. Při dalším vyloučení Krátošky však ještě Třinec dokázal snížit. Nepovedená Haškova přihrávka prošla pod tělem Dobrovolnému a Branislav Jánoš z bezprostřední blízkosti nedal Bartovi šanci. Případnou snahu domácích o vyrovnání zmařilo Zdráhalovo vyloučení. Po závěrečném hvizdu ujel Král do šatny a trenér Stavjaňa utekl před televizním interview…