ČF1: PLZ - LIT 2:2

ČF1: PLZ - LIT 2:2 - Vyrovnané úvodní dějství! Rozhodne odveta!

Plzeň - Indiáni v úvodu týdne načali čtvrtfinálovou sérii v rámci Generali Česká Cupu, na svém ledě přivítali litvínovskou Vervu. Ta ovšem odstartovala lépe, v úvodní části si vybudovala náskok 2:0.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

2:2
0:2, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 29. Musil (Gulaš, Budík), 55. Mertl (Kantner, Gulaš) – 8. Mahbod (Zdráhal, Jarůšek), 20. Jarůšek (Zdráhal, Kudla). Průběh utkání: 0:2, 2:2.

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Zíka, Šimánek

3:4
0:0
34:40
642

Pavlát (Frodl) – Houdek, Jiříček, Budík, Lang, Kremláček, Vráblík – Eberle, Straka (A), Stach, Suchý, Pour, Rob, Gulaš (C), Kracík, Mertl (A), Kodýtek, Kantner, Musil.

Honzík (Godla) – Baláž, Doudera, Balinskis, Irving, Štich (A), Háva, Kudla – Mahbod, Lukeš, Zdráhal, Hübl (C), Helt, Jurčík, Pospíšil, Hanzl, Látal, Petružálek, Myšák, Jarůšek.

Roman Vráblík 0 0 0 0 2

Jako první zhrozil v utkání Stach, z pravého kruhu si ale na Honzíka nepřišel. Nevedlo se ani Pourovi, který netypicky pro útočníka mohutně napřáhl od modré, těsně totiž minul levou tyč. A tak o sobě dali vědět také hosté. Zdráhal v přečíslení z osy hřiště přenesl na pravý kruh rozjetému Mahbodovi, který na Pavláta nevyzrál. Následně se mezi obránci až před svatyni Severočechů protáhl Straka, její strážce vytěsnil lapačkou. A přišel trest. Kombinaci cik-cak napříč útočným pásmem zakončil do pravého horního růžku Samson Mahbod. Navýšit náskok svých barev mohl z nařízeného trestného střílení Jarůšek, ovšem kličku do forhendu vystihl brankář Škody betonem. Západočeši následně ustáli oslabení a při hře v pěti na obou stranách sahali po vyrovnání. Vráblík napřáhl pár kroků za modrou a tečovaný pokus jen těsně minul levou tyč. V poslední minutě vybídl žabičkou přes dvě hokejky protihráčů Zdráhal z levého rohu ke skórování Richarda Jarůška na brankovišti. Ten sice touš netrefil ideálně, naštěstí pro něj ale černý nesmysl po velkém oblouku zapadl přesně do sítě.

Prostřední dějství odšpuntoval Hübl z mezikruží, Pavlát vytěsnil těsně mimo tři tyče. Na druhé straně se uvolnil na levém kruhu Gulaš, vypálil a div nepřerazil břevno. Následně nabil Straka z levé strany u pravé tyče Kodýtkovi, ten z první přestřelil. V polovině utkání se ale již domácí příznivci dočkali. Gulaš oslovil z levého rohu před branku sjíždějícího Pavla Musila, který z první nezaváhal. Podobně to na druhé straně zkoušel i Jarůšek, mířil příliš nad. Před druhou přestávkou se ještě podél pravého mantinelu až k tyči protáhl Straka, předal k levé Budíkovi, tomu radost překazila hokejka Honzíka. Neujaly se ani dva pokusy z pravého kruhu Roba a Poura.

Poslední dvacetiminutovku načal v úniku v oslabení Mahbod, klička do forhendu ale na Pavláta neplatila. Po chvilce v plných stavech se do sóla trhl i Jarůšek, pokus mezi betony rovněž síť nerozvlnil. Vše mohl potrestat Jiříček, který se zbavil svého strážce a vypálil z mezikruží, avšak těsně mimo. Lépe usměrnil svou dělovku od modré Balinskis, muži s maskou indiánů vyprášil betony. Poté krásnou zadovkou vybídl ke skórování Kantner od pravé tyče mezi kruhy Tomáš Mertla, jenž z první nezaváhal. Závěr utkání již rozhodnutí nepřinesl, to tak čeká na fanoušky až v rámci odvety ve středu v Litvínově!

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „První třetina byla jednoznačně v režii Litvínova, my byli všude o krok později. Z toho plynuly chyby, které soupeř potrestal. Poté jsme se zlepšili, ve třetí periodě jsme ovšem mohli duel ztratit, nakonec ale jedeme do Litvínova se slušným výsledkem.“

Vladimír Országh (HC Verva Litvínov): „Měli jsme dobrý vstup do utkání, první třetina nám vyšla herně i gólově. Ve druhé jsme ovšem polevili a nechali jsme iniciativu na domácích. V poslední periodě jsme měli dostatek šancí na to, abychom utkání vyhráli, soupeř ale vyrovnal. Z naší strany bylo hodně dobrých situací, ale i hluchých míst.“