TRI-PLZ 1:2 - Plzeňáci v Třinci pookřáli, vezou tři body

T ř i n e c - Plzeňáci prodloužili na třineckém ledě sérii bodových zisků na cizích hřištích již na tři zápasy. Proti Ocelářům nastoupila Plzeň s pozměněnými útoky, do branky se vrátil Tomáš Duba. Duel rozhodla druhá třetina, v níž oba týmy využily jednu přesilovou hru, ale Plzeň dokázala vstřelit navíc gól při hře pět na pět. Vítězný gól docílil po průniku a přihrávce Milana Krafta kapitán týmu David Pospíšil.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň

1:2
0:0, 1:2, 0:0

Branky a nahrávky: 31. Michal Rozsíval - 26. Martin Straka (Andrašovský, Špaček), 36. Pospíšil (Kraft, Trnka). Rozhodčí: Smeták - Padevět, Čížek . Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 4196. Střely: 42:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

HC Oceláři Třinec

Lakosil - M. Rozsíval, Čakajík, Podhradský, Mezei, Hunkes, Malinský, od 42. min. navíc Všetečka - Melenovský, Bonk, Peterek - Polanský, Skořepa, Pavelek (42. Vítek) - Bordowski, Král (41. Martynek), Pletka - od 41. min. navíc Hašek.

Duba - Výtisk, Špaček, Cartelli, Jindřich, Nedoma, Trnka - Martin Straka, J. Straka, Andrašovský - F. Mrázek, Kracík, Matějovský - Kraft, Michal Straka, D. Pospíšil.

Jan Výtisk 0 0 0 0 2

Třinečtí s vědomím posledního místa a nutnosti připsat si bodový zisk začali aktivněji a plzeňští hráči měli plné ruce práce. Hned na úvod přivítal Dubu zpět v plzeňské brance svoji šancí Skořepa, který stál před plzeňským gólmanem zcela sám. Třineckou aktivitu přibrzdilo vyloučení Hunkese, Lakosil zkrotil ránu Pospíšila a udržel stav 0:0. Stejný stav zůstal i po šanci Josefa Straky ze začátku 8. minuty. Plzeň čekala na příležitosti a vyrážela k rychlým brejkům. Ve 13. minutě se na jediného beka řítila úderná třinecká dvojka Melenovský-Peterek, ale štěstí stálo na straně Plzně, Peterkovi puk hokejku přeskočil. Poté začal úřadovat Martin Straka. V 15. minutě nabil Cartellimu, jehož ránu Lakosil parádně vychytal. Při svém dalším střídání se plzeňský elitní forvard sám proháčkoval před Lakosila, ale jeho proti jeho blafáku Lakosil bravurně zakročil. Domácí oplatili agilním Skořepou, který se probil až před Dubu, ale střelu z pravého kruhu mladý gólman lapil. První třetina tak skončila za bezbrankového stavu.

Prostřední část hry nabídla první šanci ve 23. minutě, Mezei vyslal do úniku Polanského, ale jeho střelu našel Duba v lapačce. Lakosilova maska se otřásla ve 25. minutě po šanci Mrázka, ale v po další příležitosti se již stav měnil. Na trestnou lavici odjel Mezei, plzeňští dokonale vyšachovali obranu Třince a Martin Straka dorážel z pravého kruhu do odkryté branky - 0:1. Pykající třinecký obránce, posila z NHL, se tak vrátil předčasně na led. Ovšem nahradil jej pro změnu Špaček, plzeňská posila z NHL. A domácí svoji silnější zbraní udeřili. V přesilové výhodě se důrazně usadili před brankou a puk si v klubku těl našel cestu do brany, což potvrdil videorozhodčí. Branka byla připsána Rozsívalovi - 1:1. Ve 33. minutě se snažil opět poslat Plzeň do vedení Mrázek, svoji další střelou zápastím. O půl minuty později začali Plzeňáci svoji další přesilovou výhodu, pykal Čakajík. Přesila vyzněla neplodně, ovšem po jejím skončení projel do útočného pásma Kraft, přihrál na první tyč Davidu Pospíšilovi, který upravil na 1:2. Srovnat mohl Peterek, kterého našel před Dubou Bonk, ale netrefil. Na konci prostřední části zahrozil ještě Skořepa, plzeňské vedení však zůstalo.

Hned na úvod závěrečné části Duba vyřešil ošemetnou situaci po průniku útoku Skořepy, ve 43. minutě lapil i ostrou ránu Hunkese. Plzeň mohla rozhodnout v přesilové hře, ale ta ve 46. minutě skončila bez využití. Naopak začali chodit na trestnou Plzeňáci. Jako první šel ve 47. minutě Matějovský, domácí si otevřeli střelnici, především obránce Rozsíval, ale podruhé již neskóroval. V 50. minutě obsadil místo po Matějovském Výtisk, ale Třinečtí se pomalu dostávali do útlumu. V 53. minutě mohl dát domácím definitivní k.o. Josef Straka, který také s blafákem před Lakosilem neuspěl. Kupodivu se za těsného vedení Plzně aktivity ujali právě plzeňští hokejisté. Andrašovský mazal do šance Martinu Strakovi, před kterým na poslední chvíli zasáhl Rozsíval. Po přihrávce právě Martina Straky se řítil opět na Lakosila plzeňský hráč, tentokrát Matějovský. Ale i jej Lakosil vychytal. Hokejisté Lasselsbergeru drželi své soupeře daleko od branky. Oceláři však dostali velkou šanci. Trnka v čase 59:01 fauloval a domácí vyjeli na led v šesti proti čtyřem hráčům Plzně. Duba vyrazil střelu Mezeie, ke střele se ve výhodné pozici nedostal Skořepa a to bylo ze strany Třince vše. Plzeň si tak po velmi dobrém výkonu odváží z Třince tři body.

Pavel Marek (Třinec): "Na jeden gól se těžko vyhrává. V první třetině jsme si vytvořili řadu šancí, ale neproměnili jsme je a ve druhé třetině naopak sami inkasovali. Za stavu 1:2 už na nás sedla křeč. Snažili jsme se hru oživit změnami, poslali jsme do zápasu bojovníky a hráče, kteří umí ustát silovou hru soupeře, ale vyrovnat se nám nepovedlo."

Miroslav Přerost (Plzeň): "Bylo to vcelku vyrovnané utkání, ve kterém rozhodla naše větší střelecká produktivita. Důležité bylo, že jsme eliminovali počáteční nápor Třince. Tušili jsme, že ve své obtížné situaci bude chtít co nejdříve rozhodnout. Ve druhé části se sice Třinec vrátil využitou přesilovkou do zápasu, ale my jsme záhy kontrovali a vítězství uhájili."