PLZ - TRI 3:2

PLZ - TRI 3:2 - Velká bitva s úřadujícím mistrem přivála tři body!

Modrobílí dnes odehráli skvělý zápas s Třincem a odměnou jim za to je cenné vítězství.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec

3:2
1:0, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 14. Dzierkals (Suchý), 27. Kantner (Blomstrand), 52. Čerešňák (Bulíř, M. Lang) – 27. Hrňa (Marcinko, D. Musil), 53. Marcinko (Miloš Roman). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Lučan, Kis

vyloučení
3:6
Využití
1:0
V Oslabení
0:0
střely na branku
38:24
Zblokované střely
17:11
Hity
9:5
Vhazování
12:16
Diváci
3926

HC Škoda Plzeň

D. Furch (Pavlát) – Budík, Čerešňák (A), Graňák, J. Kindl (C), V. Lang, Kvasnička, L. Kaňák – Dzierkals, Mertl (A), Schleiss – Suchý, Bulíř, M. Lang – Blomstrand, Přikryl, Kantner – Malát, Soukup, Kuťák.

HC Oceláři Třinec

Mazanec (Kacetl) – D. Musil, Kundrátek, Marinčin, M. Doudera, Jaroměřský, M. Adámek – A. Nestrašil, P. Vrána, Martin Růžička – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Daňo, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Miloš Roman, Kofroň – Christov.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Furch 60 24 2 22 91,67 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Ludwig Blomstrand 0 1 1 1 0
Vojtěch Budík 0 0 0 2 0
Michal Bulíř 0 1 1 0 0
Peter Čerešňák 1 0 1 0 0
Martins Dzierkals 1 0 1 -1 2
Dominik Graňák 0 0 0 -1 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 1 0
Matyáš Kantner 1 0 1 1 2
Jakub Kindl 0 0 0 -2 0
Filip Kuťák 0 0 0 -1 0
David Kvasnička 0 0 0 0 0
Viktor Lang 0 0 0 0 0
Martin Lang 0 1 1 0 0
Sebastián Malát 0 0 0 0 2
Tomáš Mertl 0 0 0 -1 0
Filip Přikryl 0 0 0 1 0
Jan Schleiss 0 0 0 0 0
Dominik Soukup 0 0 0 0 0
Filip Suchý 0 1 1 0 0

komentář

Jak první v utkání zahrozil Mertl, který táhl přečíslení dvou na jednoho, Mazanec zakročil. Dobře si vedl i proti Bulířovi, který pálil z pravého kruhu přes obránce. Skóre neotevřel ani Schleiss, jenž se dostal ke střele z mezikruží z otočky. Domácí se ale nakonec přeci jenom dočkali, první gól indiánů v sezóně vsítil z levé strany Martins Dzierkals. Odpovědět mohl Vrána, který se ocitl tváři v tvář Furchovi, ten betonem zakročil proti kličce do forhendu. Podobně dopadl i Kantner, který se hezky uvolnil v situaci jeden na jednoho.

V úvodu prostřední periody se v oslabení trhl do sóla Schleiss, svižná střela k pravé tyči na Mazance neplatila. Naopak na druhé straně se na levém kruhu napřáhl Erik Hrňa a trefil náramně vzdálenější růžek. Jenže hned za třináct vteřin oslovil Blomstrand mezi kruhy Matyáše Kantnera, který vrátil svému týmu vedení. To mohl navýšit po chvilce Kuťák, tísněný ale mířil zblízka jen do náruče muže s maskou Ocelářů. Slezané odpověděli tutovkou Hrehorčáka, který obdržel křižnou přihrávku a pálil z první z pravého kruhu, Furch se fantasticky stihl přemístit.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntoval Doudera, který měl dostatek prostoru na ose hřiště, vypálil tvrdě, ale nepřesně. Na druhé straně zase nerozvlnil síť v přečíslení tři na dva Blomstrand. Poté se tlačil přes obránce k Furchovi Kovarčík, strážce plzeňské svatyně si bližší tyč pohlídal. Udeřil tak až Peter Čeršňák, který dorážel předchozí ránu Bulíře z levého kruhu. Oceláři se ovšem nevzdávali. Za jednadvacet vteřin našel Roman nekrytého Tomáše Marcinka, který dodal závěru utkání šmrnc kličkou do bekhendu. Hosté zkusili téměř dvě minuty před závěrečnou sirénou hru bez brankáře, ale k vyrovnání to již nevedlo. Naopak, tyč ještě trefil Dzierkals.

Ohlasy trenérů

Václav Baďouček (HC Škoda Plzeň): „My jsme měli dobrý vstup do utkání, byli jsme aktivní a dohrávali jsme souboje. Takhle jsme si to představovali. Navíc jsme dostali k dispozici přesilovou hru pět na tři, kterou jsme ovšem nevyužili, i když jsme měli hodně šancí. Hodně důležitý moment bylo naše znovuzískání vedení, kdy jsme z okamžitého protiútoku šli opět do vedení. Třetí třetina už byla hodně vyrovnaná, Třinec hodně tlačil, my jsme ale vše dobře odbránili. Chtěl bych hráčům poděkovat, že rychle zapomněli na to nepovedené páteční utkání.“

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): „Těžko se to hodnotí. Neměli jsme dobrý vstup do utkání, měli jsme spoustu vyloučených hráčů a nemohli jsme se dostat do tempa. Byli jsme všude pozdě a prohrávali jsme osobní souboje. Hráči, kteří nehrají oslabení, se nemohli pořádně dostat do hry. Důležitým faktorem v utkání bylo, že jsme krátce po vyrovnání dostali opět branku a soupeře jsme tím pádem dostali zpět nahoru. Od půlky zápasu měla hra snesitelné měřítko, nicméně do utkání už jsme se nedostali. Navíc jsme nevyužili přesilovou hru, z toho se musíme do dalších zápasů poučit.“