VIT - PLZ 2:3

VIT - PLZ 2:3 - Velký boj s tříbodovou odměnou!

Indiáni se vrátili do Tipsport extraligy po reprezentační pauze na ledě Vítkovic, se kterými se letos utkali vůbec poprvé.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň

2:3
0:0, 1:1, 1:2

Branky a nahrávky: 33. L. Krenželok (P. Koch, J. Hruška), 48. Lakatoš – 22. Mertl (Budík, Kremláček), 46. G. Thorell (Bulíř, Čerešňák), 49. Bulíř (Schleiss, Mertl). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Rozhodčí: Hodek, Kika – Ondráček, Špůr

vyloučení
5:3
Využití
0:2
V Oslabení
0:0
střely na branku
28:27
Zblokované střely
16:10
Hity
13:4
Vhazování
25:28
Diváci
3905

HC Vítkovice Ridera

Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Polák (C), Galvinš, Gewiese, P. Koch, Jakub Stehlík, Plášil – L. Krenželok (A), J. Hruška (A), Lakatoš – R. Bondra, Dej, M. Kalus – Roberts Bukarts, Marosz, Fridrich – Bernovský, Chlán, Lednický.

HC Škoda Plzeň

Pavlát (Svoboda) – L. Kaňák, Čerešňák (C), Budík, Jiříček, Kvasnička, Kremláček – Dzierkals, Kodýtek (A), Schleiss – F. Suchý, Mertl (A), M. Lang – Blomstrand, G. Thorell, Bulíř – Kantner, F. Přikryl, Adamec – Slanina.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Pavlát 60 28 2 26 92,86 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 0 0 0 -1 0
Ludwig Blomstrand 0 0 0 0 0
Vojtěch Budík 0 1 1 1 0
Michal Bulíř 1 1 2 0 0
Peter Čerešňák 0 1 1 -1 2
Martins Dzierkals 0 0 0 -1 0
David Jiříček 0 0 0 -1 2
Lukáš Kaňák 0 0 0 -1 0
Matyáš Kantner 0 0 0 -1 0
Petr Kodýtek 0 0 0 -1 0
Vladimír Kremláček 0 1 1 0 0
David Kvasnička 0 0 0 0 0
Martin Lang 0 0 0 1 0
Tomáš Mertl 1 1 2 1 2
Filip Přikryl 0 0 0 -1 0
Jan Schleiss 0 1 1 -1 0
Filip Suchý 0 0 0 1 0
Gustaf Thorell 1 0 1 0 0

komentář

Jako první v utkání zahrozil dělovkou od modré Gewiese, Pavlát však bez vážnějších problémů zakročil. To na druhé straně to podobně zkoušel Kaňák, avšak k dorážce se ještě dostal Schleiss, Stezka svůj tým přesto dokázal podržet. Západočeši zanedlouho poté pláchli do přečíslení tři na dva, jenže domácí se dobře vrátili a Thorell pálil již z ostrého úhlu. Velkou šancí zavánělo také přesilovkové zakončení z prostoru mezi kruhy v podání Jiříčka, ovšem i přes snahu dotírajícího Dzierkalse se skóre neměnilo. Když se těsně před první přestávkou neujala ani rána Čerešňáka z kruhu, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

Ten ovšem velmi rychle změnil ve druhé části Tomáš Mertl, který se protáhl mezi dvěma obránci až před Stezku a zakončil k levé tyči. Druhou asistenci zaznamenal Vladimír Kremláček, pro plzeňského odchovance se v devatenácti letech jednalo o vůbec první extraligový bod v celkově teprve šestém utkání. Navýšit náskok svých barev mohl brzy Dzierkals, zblízka však neuspěl. Naopak o vyrovnání se pokoušel od modré Polák, Pavlát byl připraven. Těsně za polovinou střetnutí ovšem nedosáhl na teč Lukáše Krenželkoka, který těsně před ním změnil směr střely Kocha od mantinelu. Obrat později málem dokonal navrátilec Lakatoš, jenže zblízka si na strážce plzeňské svatyně nepřišel. I o druhé pauze byl tak stav vyrovnaný, stejně tak i počet střel 18:18.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntoval z dobré pozice Kodýtek, Stezka zakročil vyrážečkou. Na druhé straně zase zkoušel své štěstí z kruhu Koch, ale minul zařízení. Změně skóre tak pomohla až přesilová hra, kterou indiáni využili po osmi vteřinách, konkrétně Gustaf Thorell. Avšak Ridera přispěchala s rychlou odpovědí, když se z kruhu střelou k tyči prosadil Dominik Lakatoš. Jenže byl to právě on, kdo po chvilce poslal svůj tým do tří, čehož ranou ihned po buly využil Michal Bulíř. Hráč, na kterého se oba fauly v rychlém sledu udály. Přibližně osmdesát vteřin před třetí sirénou odvolaly Vítkovice gólmana, změna skóre se však již neudála a Plzeň tak veze z Vítkovic cenné tři body.

Foto: Petr Kotala

Ohlasy trenérů

Miloš Holaň (HC Vítkovice Ridera): „Porážka nás pochopitelně mrzí. Začátek utkání byl z naší strany slabý, nestíhali jsme v rychlosti i v soubojích, soupeř nás jednoznačně přestřílel. Pozitivní bylo pouze to, že jsme neinkasovali. V kabině jsme si řekli, že se to musí totálně změnit, a myslím si, že to bylo vidět. Měli jsme více ze hry, více šancí, které bohužel střelci neproměnili. Tady jsme měli odskočit a možná to utkání zlomit. Ve třetí periodě byla hra vyrovnaná, ale naše nedisciplinovanost dovolila soupeři luxus v podobě toho, že mohl hrát dvě minuty přesilovku pět na tři, ve které ten zápas rozhodl a vyhrál. Porazili jsme se tak prakticky sami.“

Václav Baďouček (HC Škoda Plzeň): „Já měl pocit, že úvodní třetina byla vzhledem k dnešnímu datu také sváteční. Jako by se začalo hrát až od druhé. V jejím úvodu jsme sice šli do vedení, ale poté jako kdyby se naše hra obrátila. Přestali jsme hrát to, co jsme chtěli, nešli jsme do zakončení a prakticky jsme tím dali soupeři šanci na vyrovnání. Domácí nás v této části vysoko přestříleli, nás podržel Dominik Pavlát. Poslední perioda byla vyrovnaná, my jsme si pomohli dvěma početními výhodami a já jsem moc rád, že si vezeme tři body.“