PLZ - ZLN 4:1

PLZ - ZLN 4:1 - Bodová šňůra prodloužena na osm zápasů, ta výher na pět!

Modrobílí dnes na svém ledě přivítali Zlín, který stále čeká na první tříbodové vítězství. A Západočeši začali dobře, udeřili již po 87 vteřinách hry.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

4:1
1:0, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 2. J. Kindl (G. Thorell, Kvasnička), 33. G. Thorell (Blomstrand, Dzierkals), 51. Blomstrand (Bulíř), 53. Bulíř (Blomstrand, Jiříček) – 25. T. Mikúš (Honejsek, Žižka). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

2675

Miroslav Svoboda (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák, Graňák, Jiříček, Kvasnička, J. Kindl, Kremláček – Kantner, Kodýtek, Schleiss – Dzierkals, Mertl, M. Lang – Blomstrand, G. Thorell, Bulíř – Malát, F. Přikryl, F. Suchý.

PSG Berani Zlín

Kašík (Huf) – Trška, Gazda, Talafa, O. Němec, Žižka, Dluhoš – T. Mikúš, Hejcman, Karafiát – Okál, Honejsek, Šlahař – Kubiš, A. Zbořil, O. Flynn – Köhler, P. Sedláček, R. Veselý – Sebera.

Gustaf Thorell 1 1 2 3 0

Oba celky v úvodu utkání putovaly do čtyř, více prostoru na ledě k otevření skóre využila Plzeň. Jakub Kindl si sjel na pravý kruh a zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Po chvilce oslovil Kodýtek zpoza branky před ní Schleisse, Kašík odolal, následná dorážka Kantnera již mířila mimo. Mezi kruhy se poté z první opřel do touše Mertl, muž s maskou Beranů zakročil levým betonem. Za Zlín se jal odpovědět z předbrankového prostoru Mikúš, avšak na Svobodu si nepřišel. V závěru ještě oslovil z pravé strany Schleiss na ose hřiště Kantnera, skóre se již neměnilo.

Prostřední část načal Veselý, jenž se dostal za plzeňskou obranu a rychle vypálil, Svoboda byl připraven. Vzápětí se už hosté dočkali. Tomáš Mikúš vypálil přes obránce z pravého kruhu a kotouč se jen tak tak došoural za brankovou čáru, situaci dokonce musel potvrdit i videorozhodčí. Škoda odpověděla v závěru početní výhody, když Kašík neudržel ránu Blomstranda z levého kruhu, čehož pohotovou dorážkou využil Gustaf Thorell. Do přestávky ještě mohl vyrovnat Honejsek, který se natlačil před svatyni Plzně zprava a zkoušel najít mezírku mezi betony, ta tam nebyla.

Poslední dějství odšpuntovala dlouhá početní výhoda Škody po ošklivém zákroku Kubiše. Jako první zahrozil Kodýtek, který pálil po příhře z kruhu na kruh zprava, těsně minul bližší tyč. Z osy hřiště zase přestřelil Mertl. Snažení domácích málem potrestal Šlahař, který před Svobodou dostal mnoho prostoru, avšak ten předvedl bravurní zákrok lapačkou. Následně se sám na Kašíka řítil Kantner, svižná střela uklidňujícím třetím gólem neskončila. To až ta za nedlouho poté, když ihned po buly div neprotrhl síť Ludwig Blomstrand. Navíc brzy přišlo domácí přečíslení dva na jednoho, které stejný hráč vyřešil přihrávkou od pravé tyče k levé na Michala Bulíře, který již měl snadnou pozici. Pověstného bůra málem vsítil Mertl z mezikruží, avšak těsně minul zařízení. Mrzet ho to ale příliš mrzet nemuselo, jeho tým zaznamenal pátou v řadě, za poslední dva duely navíc zapsal dvanáct gólů!

Václav Baďouček (HC Škoda Plzeň): „Měli jsme dobrý vstup do utkání, dali jsme rychlý, to jsme si přáli. Poté jsme se přibrzdili dvojnásobným vyloučením. Přesto naše hra v první třetině byla dobrá, měli jsme tam hodně šancí a zápas jsme tu měli rozhodnout. Ve druhé třetině jsme trošku vypadli z rytmu, nebyli jsme důrazní a málo jsme se tlačili do brány. Umožnili jsme poté soupeři vyrovnat, ale bylo důležité, že jsme si vzali zpět brzy ztracené vedení. V poslední třetině už jsme opět měli více ze hry a dali jsme zaslouženě dvě branky. Jsme moc rádi, že jsme tento víkend zvládli za šest bodů. Těsně před utkáním se mi narodila vnučka, jsem rád, že mi kluci dali tři body jako dárek.“

Martin Hamrlík (PSG Berani Zlín): „My jsme začali špatně, z první velké šance jsem dostali gól. Poté jsme se ale dostali zpět do zápasu. Ve druhé třetině jsme domácí Plzeň znervóznili, i když měli více ze hry, přesto stav byla 1:1, který nám vyhovoval. Rozhodlo stupidní oplácení, které bude ještě potrestáno v kabině. Vládne hrozná anarchie, tým potřebuje nějakou pozitivní věc než tohle. Plzeň nás navíc z toho potrestala. Poté domácí buly přidali na 3:1 a bylo rozhodnuto. V zápase byly dobré momenty, nicméně Plzeň zvítězila zaslouženě. “