PLZ - PCE 3:2

PLZ - PCE 3:2 - Další parádní obrat a Plzeň je v TOP 4!

Ve velké drama se zvrhlo utkání mezi Plzní a Pardubicemi, tedy týmů z popředí extraligové tabulky. Vyrovnaný souboj navíc branky nepřinesl po prvních čtyřiceti minutách hry.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

3:2
0:0, 0:0, 3:2

Branky a nahrávky: 50. G. Thorell (Dzierkals, Čerešňák), 51. Dzierkals (Blomstrand), 55. Blomstrand (G. Thorell) – 47. Říčka, 59. Paulovič (Košťálek, J. Mikuš). Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

4210

Svoboda (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (A), Graňák, Jiříček, Kvasnička, J. Kindl (C), V. Lang – Dzierkals, Mertl, Bulíř – Blomstrand, G. Thorell, F. Suchý – Kantner, Kodýtek (A), M. Lang – P. Musil, F. Přikryl, Adamec.

HC Dynamo Pardubice

Frodl (Klouček) – J. Mikuš, Nakládal (C), D. Robertson, Košťálek, J. Kolář (A), Hrádek, O. Vála – Paulovič, Poulíček (A), Camara – Říčka, O. Roman, Cienciala – R. Kousal, A. Musil, Blümel – Koffer, Anděl, O. Rohlík.

Gustaf Thorell 1 1 2 0 0

Jako první zahrozil autor hattricku z před pár dní proti Spartě plzeňský Blomstrand, z osy hřiště ale pouze vyprášil beton Frodla. Poté pálil z levého kruhu Kodýtek a puk se odrazil k Jiříčkovi, muž s maskou Východočechů se stihl přemístit. Pardubice zahrozily vážněji poprvé paradoxně v oslabení, když Mikúš oslovil v ideální pozici Koffera, i Svoboda prokázal své schopnosti. Těsně před úvodní sirénou ještě Roman v přečíslení dvou na jednoho nabil Cinencialovi, proti jeho ráně z první mág Západočechů předvedl fantastický zákrok.

Hned v úvodu prostřední části vypálil tvrdě z mezikruží Bulíř, avšak těsně nad. Na druhé straně zblízka vypálil Blümel, Svoboda byl pozorný. Po chvilce se hezky vymotal zpoza branky před ní Martin Lang, následným zakončením ovšem minul. Skóre mohl otevřít i Adamec, který vzal na sebe z pravé strany přečíslení dvou na jednoho, Frodl své barvy podržel. Za obranu Západočechů se zase dostal Blümel, zvolil střelu pod břevno, jenže přestřelil.

A v úvodu poslední dvacetiminutovky to přišlo. První změnu skóre zaznamenali hosté svou teprve čtrnáctou střelou na branku, když do útočného pásma přejel Robert Říčka a přes obránce trefil přesně ke vzdálenější tyči. Modrobílí nadále pokračovali v tlaku i herní převaze, ale vyrovnání ne a ne přijít. Po Čerešňákově ráně od modré, kterou bývalý gólman indiánů neudržel, dorážel Gustaf Thorell, zakročila obrana Východočechů. Švédský forvard si ale chuť spravil vzápětí, když dorážel mezi betony předchozí pokus Dzierkalse. Hostující lavička si poměrně nepochopitelně ještě vzala trenérskou výzvu, ale výsledkem byly pouze dvě minuty za zdržování hry. V darované početní výhodě po střele z pravé strany Blomstranda puk našel Martinse Dzierkalse na opačné straně kluziště, který nemohl neminout poloodkrytou klec Dynama. Škoda tak dokonala obrat v utkání během 43 vteřin! Pardubice znovu požadovaly trenérskou výzvu, která rovněž neměla příliš šancí na úspěch, výsledkem tak byly tentokrát již čtyři trestné minuty. A domácí darovanou šancí opět nepohrdli. Ludwig Blomstrand vypálil z pravého kruhu a i s přispěním teče od klubka hráčů před Frodlem touš zapadl přesně ke vzdálenější tyči jeho branky. Po chvilce jako poslední chyboval Musil a vyslal tím do sóla Thorella, jeho klička sice muže s maskou Východočechů na led položila, avšak nastavený beton se přehodit nepodařilo. Naopak přišlo snížení. Matěj Paulovič se opřel do kotouče z ostrého úhlu na levé straně po příhře z druhé strany a trefil parádně pod břevno. Reakcí byla samozřejmě power play Dynama, ve které se ale již hosté vyrovnání nedočkali a Škoda tak boduje podeváté z posledních deseti utkání. Pardubice navíc čekají na výhru za tři body z Plzně již sedmnáct zápasů!

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „Pardubice jsou kvalitní soupeř, což jsme před zápasem věděli. První třetina byla z obou stran velice opatrná, poměrně i vyrovnaná. Od druhé třetiny jsme měli lepší pohyb, více střel a hráli jsme hodně na kotouči. Bohužel pro nás se soupeř dostal do vedení, což bylo nepříjemné, naštěstí jsme ale využili nabídnuté přesilové hry. Škoda v závěru, kdy jsme dostali laciný kontaktní gól. Poté ještě přišlo vyloučení, museli jsme se bránit, nicméně jsem rád, že se nám podařilo zvítězit. Klukům patří mé poděkování.“

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Dnešní zápas z naší strany nebyl dobrý, Plzeň byla rychlejší a velmi silná na kotouči. Z prvních dvou třetin jsme měli jen pár dobrých střídání. V té třetí se to mírně zvedlo, dali jsme branku. Jenomže poté díky naší nedisciplinovaností jsme dali domácím přesilovou hru a Plzeň ji využila. Následně jsme dvakrát zkusili trenérskou výzvu, bohužel to ale nevyšlo. Podařilo se nám ještě snížit na 2:3, měli jsme v závěru snad i tyčku, vyrovnat už jsme ale nestihli. Plzeň dnes byla lepší.“