PLZ - SPA 6:3

PLZ - SPA 6:3 - Sparta opět na kolenou, rozhodla druhá třetina!

Již potřetí v aktuální sezóně se proti sobě postavili hráči Plzně a Sparty. Indiáni měli výborný nástup do zápasu, jenomže hosté skóre rychle překlopili na svou stranu. Škodovka o svém výhře nakonec rozhodla ve druhé třetině, kterou vyhrála o tři branky. Po dvanácti dnech tak Sparta odjíždí z Plzně zase s prázdnou.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

6:3
2:2, 3:0, 1:1

Branky a nahrávky: 2. Bulíř (G. Thorell, J. Kindl), 17. Blomstrand (Mertl), 29. J. Kindl (L. Kaňák), 31. Blomstrand, 35. Kantner (F. Suchý, Kodýtek), 51. Schleiss – 6. J. Konečný (E. Thorell, R. Horák), 9. R. Horák (E. Thorell), 47. R. Horák (E. Thorell, M. Jandus).
Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:2, 5:2, 5:3, 6:3.

Vyšší tresty: Jurčina (SPA) - 5 min (faul kolenem)

Rozhodčí: Pešina, Vrba – Lederer, Rožánek.

4508

Svoboda (Pavlát) – Kremláček, Čerešňák (A), Graňák, Jiříček, L. Kaňák, J. Kindl (C), Kvasnička – Kantner, Kodýtek (A), F. Suchý – Dzierkals, Mertl, P. Musil – Blomstrand, G. Thorell, Bulíř – M. Lang, F. Přikryl, Schleiss.

Žukov (29. Neužil) – T. Pavelka, Moravčík, Tomáš Dvořák, Jurčina (A), Mikliš, M. Jandus, Tomov – Prymula, F. Chlapík, M. Řepík (C) – E. Thorell, R. Horák, J. Konečný – Zikmund, D. Kaše, Z. Doležal – Šmerha, Hašek, T. Jandus.

Gustaf Thorell 0 1 1 1 0

Samotný úvod utkání napověděl, že dnes se diváci rozhodně nudit nebudou, ostatně jako je při zápase se Spartou zvykem. Již ve druhé minutě se k puku po přiťuknutí Gustafa Thorella dostal Michal Bulíř, ten si záhy obhodil obránce a střelou mezi betony poslal poprvé puk do sítě. Poté byl sám před brankou Matyáš Kantner, jenomže branku minul. Vzápětí si slovo vzali Pražané. Nejprve se mezi kruhy uvolnil Chlapík, střelou orazítkoval ale jen beton Svobody. Nutno podotknout, že branka by možna stejně neplatila, jelikož situaci předcházel jasný ofsajd. O chvíli později na útočné modré čáře chyboval Dominik Graňák, hosté se dostali do brejku, Erik Thorell uvolnil Jakuba Konečného, kterému zbývalo už jen trefit prázdnou bránu. Za tři minuty už Sparta vedla. Tentokrát se hrubé chyby v defenzivě dopustil Jakub Kindl, jehož přihrávku zachytil opět Erik Thorell a bratr plzeňského hráče tentokrát připravil gól pro Romana Horáka. Před odchodem do kabin se skóre změnilo ještě jednou a postaral se o to nejlepší střelec domácího mužstva. Ludwig Blomstrand zavezl kotouč do útočné třetiny, poté objel hostující branku a se štěstím dokázal dostat puk do sítě. Po dvaceti minutách platil stav 2:2.

Prostřední dějství načal svou střelou Martins Dzierkals, Žukov se proti jeho ráně ale stačil přesunout. Následně si vypracovala tlak třetí útočná pětka Západočechů, už to vypadalo, že se Sparta ubrání, ale Gustaf Thorell vybojoval puk, ještě ho posouval na Blomstranda, který by zakončoval do prázdné branky, ale dvojice sparťanských obránců ho zablokovala. Poté si na druhé straně vzal kotouč bývalý hráč Plzně Michal Moravčík, jeho schovaná střela skončila těsně nad brankou. O dvě minuty později svou chybu z první třetiny napravil Jakub Kindl, kapitán Plzně napálil puk od levého mantinelu přímo na branku a kotouč propadl Žukovovi u bližší tyčky do sítě. Ruského brankáře po této brance vystřídal Neužil, který odchytal předešlé utkání v Plzni. A střídají brankář inkasoval hned z první střely na branku. Ludwig Blomstrand znovu obkroužil hostující branku a svou střelou našel mezeru mezi betony. Sparta byla vývojem hry evidentně zaskočená a Plzeň toho dokázal využít popáté. Petr Kodýtek vyhrál buly na hokejku Suchého, ten puk přiťukl Matyáši Kantnerovi, jenž ranou z první prostřelil Neužila. Druhá třetina vyšla domácím nad míru spokojenosti, nad Spartou vedla již 5:2.

Závěrečné dějství začalo pěkně svižně. Ostrou ránu Jurčiny Svoboda pouze vyrazil, k puku se poté dostal Filip Chlapík, proti jeho dorážce se nicméně domácí maskovaný muž skvěle přesunul. Na druhé straně táhl rychlou akci Michal Bulíř, plzeňský útočník udělal kličku na osu hřiště a svižnou ranou pořádně zaměstnal Neužila. O pár minut později dokázala Sparta snížit na rozdíl dvou branek. Mezi domácími obránci se prosmýkl Roman Horák, který si následně poradil i se Svobodou. V polovině třetí periody to ale skvěle udělal Jan Schleiss, který si hodil puk přes hokejky hráčů Sparty a s pomocí horní tyčky vstřelil šestou branku. Hráč Škody si tak parádně okořenil svůj 400. zápas v nejvyšší soutěži. Zadělat na drama mohl Šmerha, hostující hráč se s pukem dostal taktéž mezi kruhy, ale na Svobodu nevyzrál. V závěru inkasoval Jurčina vyšší trest za faul na Filipa Suchého a naděje Sparty byla u ledu. Plzeň po dvanácti dnech na svém ledě opět porazila Spartu, tentokrát 6:3.

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „My jsme chtěli napravit náš dojem z utkání z Boleslavi. Měli jsme dobrý pohyb a vstup do utkání. Poté ale jsme udělali zbytečné chyby, znervóznili jsme a dostali jsme soupeře do hry. Pomohl nám šťastný gól na 2:2. Na začátku druhé třetiny jsme dominovali a ve skóre jsme odskočili. Měli jsme poměrně velký tlak a celkově si myslím, že naše vítězství je zasloužené.“

Josef Jandač (HC Sparta Praha): „Já si myslím, že zápas se podobal těm, co poslední dobou hrajeme. První třetina měla z naší strany ještě nějaké parametry. Nejsme úplně v jednoduché situaci, přesto jsem z mužstva cítil, že chtělo a bojovalo. Zkrátka máme období, že každá střela co jde na bránu, tak si dáme buď vlastní gól nebo je to nějak tečovaný. Dostáváme hloupé góly, které nás potom sráží. Nemáme se bohužel čeho chytit.“