OLO - PLZ 2:5

OLO - PLZ 2:5 - Plzeň si z poslední cesty před Vánoci přivezla tříbodový dárek!

Indiáni se v období mezi reprezentační přestávkou a Štědrým dnem vydali na dlouhou cestu napříč republikou, představili se na ledě Olomouce.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň

2:5
0:1, 1:1, 1:3

Branky a nahrávky: 25. J. Knotek (Klimek, Kusko), 57. Navrátil (T. Černý) – 13. Blomstrand (Čerešňák, Bulíř), 34. Schleiss (Bulíř, F. Suchý), 41. G. Thorell (Bulíř, Čerešňák), 51. F. Přikryl (M. Lang), 60. Bulíř. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5.

HC Olomouc

Lukáš (Konrád) – A. Rutar, T. Černý, Švrček (C), Rašner, L. Mareš, Řezníček – V. Tomeček, David Krejčí (A), Michal Kunc – Kusko, J. Knotek (A), Klimek – Navrátil, P. Kolouch, Strapáč – Burian, Nahodil, Bambula.

Svoboda (Pavlát) – Čerešňák (A), L. Kaňák, Budík, Graňák, J. Kindl (C), Kvasnička, Kremláček – J. Dufek, Mertl, Dzierkals – Schleiss, Bulíř, F. Suchý – G. Thorell, Kodýtek (A), Blomstrand – Adamec, F. Přikryl, M. Lang.

Gustaf Thorell 1 0 1 0 0

Indiáni v úvodu utkání ustáli oslabení, aby poté v plném stavu sami zahrozili. Blomstrand oslovil na kruhu Kodýtka, který pořádně provětral lapačku Lukáše. Následně se početní výhody dostalo i hostům a ti se činili. Vše započal Schleiss, při jehož ráně ze strany ještě ale domácí zachránila tyč. Jenže akce pokračovala, Ludwig Blomstrand si popojel od modré směr brána a dělovkou zavěsil přesně pod břevno. O vyrovnání se do přestávky ještě snažil Kunc, jenž předložil do dobré šance Tomečkovi, ten si zblízka na Svobodu nepřišel.

Co se kohoutům nepovedlo v závěru první třetiny, to přišlo zkraje té druhé. Klimek z vlastního obranného pásma zatáhl kotouč podél levého mantinelu až do prérií indiánů, předložil mezi kruhy Janu Knotkovi, který trefil přesně nad beton k pravé tyči. Dokonat obrat mohl později po Nahodilově pobídce před Svobodou Burian, muž s maskou indiánů ovšem vynikl bleskurychlou lapačkou. Zkoušel to i autor vyrovnávací trefy, který podobně jako Blomstrand popojel kousek od modré, brankář Škody byl pozorný. Změna stavu tak přišla až na druhé straně a nutno podotknout, že letošní stý gól Plzně nemohl být hezčí! Bulíř předložil po výborné práci se Suchým za brankou Olomouce před ní Janu Schleissovi, který to sice měl na bekhend, ale přihrál si touš na forhend mezi nohy a s hokejkou takto zaklíženou zamířil přesně k pravé tyči.

Poslední periodu odšpuntoval po jednapadesáti vteřinách Gustaf Thorell, který si našel zblokovanou pobídku na teč Bulíře. Definitivní pečeť na vítězství Západočechů nalepil Filip Přikryl, který se dostal za záda obránců po příhře Langa v situaci tři na jednoho a uspěl svižnou střelou mezi betony po krátké kličce do forhendu. Ovšem Olomouc se nechtěla vzdát a brzy přišla s gólem naděje. Černý od modré vyzval polostřelou - polopřihrávkou k teči Jakuba Navrátila a ten zamířil přesně. Debaty o vítězi ale uťal střelou ze středního pásma do opuštěné klece kohoutů Michal Bulíř, který tak dnes měl prsty ve čtyřech gólech svých barev! Dvě přihrávky jako oslavu svého čtyřstého extraligového utkání zaznamenal nyní již jedenáctý nejproduktivnější hráč soutěže Peter Čerešňák.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): „Myslím si, že jsme dnes soupeři nabídli takové jednoduché góly. Souhlasím, že třetí branka rozhodla. Nicméně náš výkon nebyl úplně dobrý. V první třetině jsme tahali za kratší konec provazu. Ve druhé jsme se zlepšili, měli i nějaké brankové příležitosti, bohužel jsme je neproměnili a dnes si ani nepomohli přesilovkami. Plzeň zaslouženě vyhrála, my máme na čem pracovat a ve čtvrtek je další zápas.“

Václav Baďouček (HC Škoda Plzeň): „Chtěli jsme eliminovat tlak domácích dobrým pohybem a aktivní hrou, což se nám v první třetině podařilo, navíc jsme si pomohli přesilovou hrou. Od druhé části soupeř přidal, na což jsme sice hráče upozorňovali, ale hned v prvním střídání jsme Olomouci nabídli gólovou šanci. A vlastně celá druhá třetina se v tomto duchu nesla. Domácí byli aktivnější a dostávali nás chvilkami pod tlak. Byli jsme rádi, že jsme nakonec odcházeli do kabin s vedením 2:1. Myslím si, že utkání se zlomilo naší využitou přesilovou hrou v úvodu poslední periody, pak jsme se vrátili k tomu, co jsme produkovali v úvodní části hry a dovedli duel zaslouženě do vítězného konce. Co se týče Petera Čerešňáka, je pro nás super zpráva, že zůstává. Už jsme byli smíření s tím, že odchází, protože dění okolo něj probíhalo již dva měsíce. V pátek byly veškeré papíry vyřízené a v sobotu udělal zahraniční klub kotrmelec a od dohody ustoupil. Nám se v sobotu ulevilo, sice jsme to samozřejmě Peterovi přáli, protože tady odvedl obrovský kus práce, ale dopadlo to ne naší vinou tak, jak to dopadlo. KHL nemá uzávěrku přestupů koncem ledna, ale již tuto sobotu 25. prosince, takže již nepředpokládáme, my trenéři spíše tajně doufáme, že žádná nabídka již nepřijde.“