PLZ - MBL 2:1pp

PLZ - MBL 2:1pp - Plzeň proti Bruslařům vybojovala cenné dva body!

Indiáni v předvečer Štědrého dne hostili na svém ledě v důležitém souboji o šest bodů Mladou Boleslav, která ale začala dobře, otevřela dnešní střelecký zápis.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav

2:1p
1:1, 0:0, 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 19. F. Suchý (Kodýtek, Schleiss), 64. Budík (Mertl) – 12. Kantner (P. Kousal). Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Rozhodčí: Hradil, Svoboda – Brejcha, Votrubec.

1000

Svoboda (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (A), Graňák, Budík, Kvasnička, J. Kindl (C), Kremláček – Dzierkals, Mertl, J. Dufek – F. Suchý, Bulíř, Schleiss – Blomstrand, Kodýtek (A), G. Thorell – M. Lang, F. Přikryl, Adamec.

BK Mladá Boleslav

Růžička (Krošelj) – Pavel Pýcha, Ševc (C), Bernad, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, Šidlík – Kelemen, Fořt, D. Šťastný – Kantner, O. Najman, P. Kousal – Kotala, Claireaux, Pospíšil – Lunter, Bičevskis, J. Stránský (A).

Gustaf Thorell 0 0 0 -1 0

Jako první v utkání zahrozil první ranou kapitána Kindl, avšak Růžička sklapl betony včas. To na druhé straně po valné hromadě na brankovišti vznikly velké zmatky, ale ani videorozhodčí gól hostí neposvětil. Poté nesportovně a zákeřně trefil zcela mimo hru Šťastný ramenem do hlavy nepřipraveného Schleisse, sudím však jeho atak, kterým by se klidně mohla zaobírat disciplinární komise, ušel a tím dali nepřímo šanci hostům, kteří se na místo oslabení dostali do velké příležitosti, ve které se na brankovišti zjevil Matyáš Kantner a zakončil přesně pod břevno. Srovnání měl na čepeli dorážející Mertl, jenž si našel Bulířovu dělovku z první od modré, muž s maskou Bruslařů vykopl pravým betonem. Vyrážečkou a lapačkou zase řešil dvě bomby Blomstranda z levého kruhu v rychlém sledu. Ujala se až rána Kodýtka z osy hřiště, kterou ještě tečoval Filip Suchý. Společně tak využili v početní výhodě špatného vyhození Pýchy.

Prostřední dějství načali z pravého kruhu Dzierkals a po chvilce i Schleiss, avšak prvně jmenovaný nemířil přesně, druhý nevyzrál na strážce svatyně Středočechů. Na druhé straně zkoušel štěstí na stejné parketě Šťastný, Svoboda předvedl parádní semafor. Po chvilce se ve velké příležitosti v přečíslení dvou na jednoho zjevil u pravé tyče Kotala, jenže netrefil černý kotouč ideálně. Nebezpečněji se jevila schovaná rána Bulíře přes obránce z levého kruhu, nicméně ani on střelecký zápis nerozšířil. A když se nevedlo ani Kousalovi u pravé tyče ihned po buly, měla o osudu utkání rozhodnout závěrečná část.

Poslední periodu odšpuntovala ve velkém tlaku Škoda, avšak zapomněla na zadní vrátka, do přečíslení se trhl Najman, jenž vzal vše na sebe, Svoboda ovšem předvedl bravurní zákrok ramenem. Poté se hezky protáhl mezi obránci do šance Bulíř, avšak po rychlé kličce do forhendu přestřelil. Jenže ho zcela nesmyslně a nebezpečně dohrál Ševc krosčekem na břevno brány a hosté museli do čtyř. Ve chvíli, kdy se osvobodili a mělo se vhazovat před Svobodou, se navíc hráčská lavice Bruslařů pohádala s rozhodčím a hosté putovali na minutu dokonce do tří. Plzni se ovšem nevedlo, v největší šanci z mezikruží Čerešňák minul zařízení. Za nedlouho poté z vrcholu levého kruhu mohutně napřáhl Suchý, Růžička dokázal vyrazit ramenem.

Velké drama nakonec rozhodl až kuriózní gól, když v prodloužení hledal zprava před branku najíždějícího Vojtěcha Budíka Mertl a plzeňský obránce rozhodl i v pádu. Škoda tak odrazila atak pátých Bruslařů a nadále hájí postupovou čtyřku.

Václav Baďouček (HC Škoda Plzeň): „My jsme věděli, že nás bude čekat velice těžké utkání. Boleslav je výborné, důrazné a bruslivé mužstvo. První třetina byla z naší strany velice špatná, nevím, jestli to byl ještě následek našeho pozdního návratu z Olomouce, ale byli jsme rádi, že třetina skončila 1:1. Pak se naše hra zlepšila a zápas byl vyrovnaný. Nakonec jsme byli my ti šťastnější. I já se připojím vám všem popřát hezké svátky a vše nejlepší do nového roku.“

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): „Před zápasem bychom každý bod z Plzně brali. Domácí mají dobrou formu, viděli jsme jejich zápasy. Hrají skvěle přesilové hry i oslabení. Dnešní zápas se mi moc hodnotit nechce, všichni víte, co se smí a nesmí. Já vám chci pouze popřát hezké Vánoce.“