PLZ - SPA 5:4 - Reklamu na hokej rozhodl hattrickem Ludwig Blomstrand!

Fantastický duel Plzně a Sparty přinesl devět branek, jen poslední část pět. Indiáni předvedli fantastický obrat, velkou měrou k tomu přispěl i hattrick Ludwiga Blomstranda.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

5:4
1:0, 0:3, 4:1

Branky a nahrávky: 13. Mertl (Dzierkals, Čerešňák), 48. Blomstrand (Čerešňák, G. Thorell), 55. Blomstrand (F. Suchý, Jiříček), 55. Bulíř, 58. Blomstrand (Dzierkals, Mertl) – 31. E. Thorell (Sobotka), 35. E. Thorell (M. Řepík), 39. Sobotka (F. Chlapík, Mikliš), 56. Zikmund (M. Forman). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3, 4:4, 5:4.

3357

Svoboda (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (A), Graňák, Jiříček, Kvasnička, J. Kindl (C), V. Lang – Kantner, Kodýtek (A), Schleiss – Dzierkals, Mertl, M. Lang – Blomstrand, G. Thorell, Bulíř – F. Suchý, F. Přikryl, Adamec.

HC Sparta Praha

Neužil (Krbeček) – T. Pavelka, Moravčík, Tomáš Dvořák, A. Polášek (A), Mikliš, Jurčina, M. Jandus – E. Thorell, Sobotka, M. Řepík (C) – Prymula, F. Chlapík, D. Kaše – Z. Doležal, Hašek, M. Forman – Buchtele (A), Zikmund, J. Konečný.

Gustaf Thorell 0 1 1 0 0

Jako první v utkání zahrozil Konečný, který se protáhl k dorážce, avšak mířil mimo. Sám před gólmanem soupeře se na druhé straně ocitl také Kantner, klička na Neužila naplatila. Branka tak padla až v početní výhodě Škodovky, kdy Dzierkals oslovil z pravého kruhu na ose hřiště Tomáše Mertla, který protečoval černý nesmysl do sítě. Vyrovnat mohl Hašek, který obdržel příhru od zadního mantinelu do ohně od Formana, Svoboda sklapl betony včas. V závěru ještě minul svou bombou z pravého kruhu z první Chlapík, Sobotka zase neuspěl u levé tyče.

Prostřední dějství odšpuntovala Sparta v přečíslení dvou na jednoho. Prymula dokázal předat Chlapíkovi, ten si ovšem z první na muže s maskou Západočechů nepřišel. Poté si ale hosté sami zavařili, když dvakrát hráli s jedním hráčem navíc, než umožňují pravidla a na necelou půlminutku museli do tří. V největší šanci ovšem osamocený Kodýtek na pravém kruhu minul zařízení. To hosté svou početní výhodu využili, když z kruhu na kruh obdržel příhru Erik Thorell a s velkou dávkou štěstí dopravil kotouč do sítě, protože rána mířila mimo, ale Svoboda si černý nesmysl nešťastně srazil za vlastní záda. Vše týmu vrátil vzápětí, když sám na ose hřiště zůstal Hašek a dlouho dobu mířil. Jenže Pražané se obratu přeci jenom dočkali, když z ostrého úhlu vypálil Řepík z otočky po objetí branky a puk se vykutálel přímo na čepel připraveného Erika Thorella. Dílo zkázy dokonal pro domácí Vladimír Sobotka, který dostal nabito na osu hřiště a z první zamířil přesně k pravé tyči.

Poslední dvacetiminutovku načal osamocený na levém kruhu Přikryl, Neužil zvládl srazit do rohu. Z podobné parkety z první vypálil také Bulíř po přistrčení od zadního mantinelu, ani on snížení nepřivál. To až po sedmi vteřinách přesilové hry Ludwig Blomstrand, před nímž se prakticky otevřela dálnice a rána z totožného místa zamířila přesně do vzdálenějšího horního růžku. Na vyrovnání málem dosáhl Thorell, rána olízla břevno. Nakonec udeřil znovu švédský fantom Ludwig Blomstrand, který procedil kotouč mezi betony z pravé strany. Neuběhla ani půlminutka a Plzeň již vedla. Z druhé strany se řítil sám na Neužila Michal Bulíř a rozvlnil síť ranou ke vzdálenější tyči. Jenže Pražané se nevzdali a za necelou minutu Svoboda neudržel střelu Formana a s dorážkou rychle přispěchal Ladislav Zikmund. Ovšem reklama na hokej pokračovala! Řepík putoval za zbytečný faul za katr a v čase 57:34 zamířil do pravého horního růžku z osy hřiště Ludwig Blomstrand, který tak stihl během necelých deseti minut hattrick! V závěru utkání musel na trestnou lavici Mertl a Sparta zkusila hru v šesti proti čtyřem. Jenže hned po deseti vteřinách zbytečně fauloval Polášek a síly na ledě se srovnaly. Více se již do fantastického duelu nevešlo a Škoda tak podevatenácté boduje s Pražany z posledních jednadvaceti extraligových duelů!

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „Dle mého, než jsme dostali gól na 1:1, tak z naší strany to bylo slušné a hráli jsme dobře. Tahle branka ale nevím co s námi provedla. Začali jsme hrát složitě a dělali jsme jednu chybu za druhou. Tak kvalitní soupeř jako Sparta toho využila a vstřelila nám tři branky, což pro nás znamenalo velký problém. Jsem rád, že jsme to ve třetí třetině nevzdali. Pomohl nám gól v přesilové hře na 2:3 a hráči si následně začali opět věřit. Dokázali jsme zápas otočit, leč následovala chyba, když jsme šli střídat a bylo to 4:4. Nakonec jsme rozhodli v početní výhodě. Parádní obrat proti strašně silnému soupeř, moc si toho vážíme.“

Jaroslav Hlinka (HC Sparta Praha): „V první a druhý třetině se hrál vyrovnaný zápas. Po čtyřiceti minutách jsme vedli 3:1, leč v poslední periodě jsme předvedli totální zkrat. Plzeň ve finále zaslouženě vyhrála.“