CEB - PLZ 4:2

CEB - PLZ 4:2 - Po deseti letech nezískala Škodovka proti Motoru v extralize ani bod

Vánoce jsou minulostí, indiáni se po čtyřech dnech opět vrhli do víru extraligových bojů. První zastávkou po vánočních svátcích byly České Budějovice, proti kterým se Plzni v minulosti pravidelně dařilo bodovat.

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

4:2
2:0, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 6. M. Hanzl (Karabáček, M. Beránek), 10. Šenkeřík (Karabáček, M. Hanzl), 28. M. Beránek (M. Hanzl, Karabáček), 42. Vondrka (Valský) – 21. Mertl (Dzierkals, M. Lang), 48. Mertl (Budík, Dzierkals).
Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.

Rozhodčí: Jeřábek, Horák – Gerát, Hynek.

vyloučení
4:4
Využití
0:0
V Oslabení
0:0
střely na branku
21:28
Zblokované střely
6:19
Hity
5:1
Vhazování
31:39
Diváci
1000

Banes Motor České Budějovice

Hrachovina (Strmeň) – Štencel, Vráblík, Bučko, Percy, Šenkeřík, Piskáček (A), Remta – Holec, Pech (A), Gulaš (C) – Vondrka, J. Ondráček, Valský – Abdul, J. Novotný, Z. Doležal – M. Beránek, M. Hanzl, Karabáček.

HC Škoda Plzeň

Svoboda (10. Pavlát) – Kaňák, Čerešňák (A), Graňák, Budík, Kvasnička, Kindl (C), V. Lang – Dzierkals, Mertl, M. Lang – Suchý, Bulíř, Schleiss – Blomstrand, Kodýtek (A), G. Thorell – Přikryl, Marcel.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Pavlát 49 16 2 14 87,50 0
Miroslav Svoboda 10 6 2 4 66,67 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Ludwig Blomstrand 0 0 0 -1 0
Vojtěch Budík 0 1 1 1 0
Michal Bulíř 0 0 0 -2 0
Peter Čerešňák 0 0 0 -1 0
Martins Dzierkals 0 2 2 1 0
Dominik Graňák 0 0 0 1 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 -1 2
Jakub Kindl 0 0 0 -2 0
Petr Kodýtek 0 0 0 -1 0
David Kvasnička 0 0 0 -2 0
Viktor Lang 0 0 0 0 2
Martin Lang 0 1 1 1 2
Marcel Marcel 0 0 0 -1 0
Tomáš Mertl 2 0 2 1 0
Filip Přikryl 0 0 0 -1 0
Jan Schleiss 0 0 0 -1 0
Filip Suchý 0 0 0 -1 0
Gustaf Thorell 0 0 0 -1 0

komentář

Utkání začalo opatrně z obou stran, přece jen bylo vidět, že ani jedno mužstvo v neděli nehrálo. První náznak šance měli domácí, Motor vyhrál buly v útočném pásmu, Gulaš poté oslovil na brankovišti Holce, ten ale bekhendem Svobodu neprostřelil. Z další šance už ovšem Jihočeši šli do vedení. Martin Hanzl měl za brankou Plzně spoustu času, puk si hodil na čepel hokejky a lakrosovým způsobem poslal kotouč na Svobodu. O dvě minuty později posílal puk na bránu bývalý bek indiánů Roman Vráblík, maskovaný muž Škodovky jeho pokus vykopl svým betonem. V polovině první periody přesto inkasoval podruhé. Petr Šenkeřík nejprve naznačil střelu, čímž si pro sebe získal více prostoru, poté z levého kruhu dokázal dostat podruhé puk do branky. Plzeň na to reagovala změnou v brankovišti, Svobodu nahradil Dominik Pavlát. Následně se o slovo přihlásili i hosté, dvě rány Čerešňáka od modré čáry ovšem za bezchybným Hrachovinou neskončily. Ani po rychlém brejku dvou na jednoho se modrobílí neradovali, první třetinu tak vyhrál domácí Motor o dvě branky.

Začátek druhé periody byl pro hosty o poznání veselejší. Hned v první minutě vybojoval za brankou puk Martins Dzierkals, ten následně předložil na brankoviště Tomáši Mertlovi, který pohotovou střelou vstřelil kontaktní branku. O vyrovnání se nedlouho poté pokoušel Dominik Graňák, avšak ani jedna z jeho dvou střel od modré čáry za Hrachovinou neskončila. Ani první početní výhoda Plzni nevyšla, i když několik zajímavých pokusů mířilo mezi tři tyče. Skóre se ovšem pak měnilo na druhé straně. Hanzl od mantinelu našel před brankou Martina Beránka, který nejprve nastřelil beton Pavláta, ovšem odražený kotouč si domácí útočník opět našel a tentokrát už ho poslal do branky. Zkorigovat skóre se pokoušel nedlouho poté Michal Bulíř, který v početní výhodě pálil bez přípravy z pravého kruhu, jeho ostrou ránu si avšak Hrachovina našel ve své lapačce. Škodovka poté dostala k dispozici dokonce 21 vteřin dlouhou přesilovou hru pět na tři, v ní nebezpečně střílel Tomáš Mertl, jenomže Hrachovina jeho pokus silou vůle dokázal vyrazit mimo tři tyče. A jelikož se neujala ani další rána Bulíře z pravého křídla, po čtyřiceti minutách vedli domácí stále o dvě branky, tentokrát 3:1.

Hned po půl minutě ve třetí části se do zakončení tlačil Dzierkals s Čerešňákem, domácí obrana pomohla svému brankáři zachytit kotouč. Lotyšský útočník poté nebezpečně dorážel kotouč u pravé tyčky, dostal puk skrz beton brankáře Motoru se mu ovšem nepovedlo. Nedáš - dostaneš. Jihočeši se ve třetí periodě poprvé dokázali dostat s kotoučem před Pavláta a hned z toho byla branka. Jakub Valský od zadního mantinelu oslovil před brankou Michala Vondrku, který puk protlačil za Pavláta. O dvě minuty později si nabruslil na střed hřiště agilní Michal Bulíř, nejproduktivnějšímu hráči Plzně v této sezóně nicméně dnes nebylo přáno. Ve 47. minutě mohl vstřelit svůj první extraligový Marcel Marcel, nicméně jeho rána skončila na pravé tyči. Akce ovšem pokračovala a Plzeň za svou aktivitu byla odměněna. Dzierkals poslal puk před branku a pohotový Tomáš Mertl bekhendem vstřelil svůj druhý gól v zápase. Velkou šanci měl vzápětí Jan Schleiss, kterému ideální palebnou pozici ve vlastním oslabení připravil Petr Kodýtek, Dominik Hrachovina ale převedl zákrok večera. V závěru to Škodovka zkusila v šesti, nicméně risk tentokrát nebyl zisk. Indiáni měli v poslední minutě několik střel, domácí brankář už ovšem nekapituloval a poprvé od 25. září 2011 nezískala Plzeň v extralize proti Českým Budějovicím ani bod.


Ohlasy trenérů

Jaroslav Modrý (HC Motor České Budějovice): „Měli jsme dobrý vstup do utkání. Potěšila mě lajna Martina Hanzla, který dodávala mužstvu energii, byla i produktivní a pomohla nám najít cestu k vítězství. Měli jsme špatných prvních deset minut druhé třetiny, ale soupeř nás naštěstí potrestal jen jedním gólem. Potom jsme se vrátili do utkání a závěr jsme zvládli, když nás podržel gólman.“

Václav Baďouček (HC Škoda Plzeň): „Zápas jsme si prohráli v prvních deseti minutách, kdy jsme dostali dva góly. Špatně jsme bruslili a neuhrávali jsme osobní souboje. Ani jsme je vyhrávat nemohli, protože jsme do nich nechodili. Rychlé snížení na začátku druhé třetiny nám pomohlo, měli jsme chvilku tlak, ale domácí nám brzy zase odskočili na 3:1. Náš závěrečný tlak už vyzněl naprázdno a proto se vracíme s prázdnou.“