PLZ - PCE 3:4pp

PLZ - PCE 3:4pp - Škoda proti Dynamu v bláznivém duelu urvala bod

Modrobílí svedli s Pardubicemi velký boj, duel sousedů v tabulce přinesl i velké drama. Nakonec po osmnácté v řadě Škoda před svými fanoušky s Dynamem z ledu neodcházela s prázdnou, mrzet ji ovšem může ztracené vedení i čtyř nastřelené brankové konstrukce.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

3:4p
1:0, 1:0, 1:3 - 0:1

Branky a nahrávky: 20. F. Přikryl (Bulíř, F. Suchý), 25. Bulíř (F. Suchý), 57. Mertl (L. Kaňák, M. Lang) – 41. Camara (D. Robertson, R. Kousal), 46. D. Robertson (Cienciala, Poulíček), 51. Cienciala (Košťálek, J. Mikuš), 63. Camara. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.

1000

Svoboda (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (A), Graňák, J. Holý, Budík, J. Kindl (C), Kremláček – Blomstrand, Kodýtek (A), Schleiss – F. Suchý, Bulíř, F. Přikryl – Dzierkals, Mertl, M. Lang – M. Marcel, G. Thorell, J. Dufek.

HC Dynamo Pardubice

Klouček (Frodl) – J. Mikuš (A), J. Zdráhal, D. Robertson, Košťálek, O. Vála, Sergijenko, Kaštánek – Hecl, Poulíček (C), Blümel – R. Kousal (A), A. Musil, Camara – Paulovič, O. Roman, Cienciala – T. Urban, Anděl, O. Rohlík.

Gustaf Thorell 0 0 0 0 0

Indiáni do utkání doslova vlétli a již v první minutě musel Klouček řešit gólovku Blomstranda, který se po příhře Kodýtka od mantinelu zjevil zcela sám mezi kruhy. Poté pardubický gólman neudržel ránu Kindla, dorážející Tomáš Mertl ale skóre neotevřel. Právě plzeňský forvard přitom dnes hrál svůj zápas číslo 700 v tuzemské nejvyšší soutěži. Pardubice odpověděli Kousalem, který se dostal ke dvěma střelám na brankovišti, činil se i Svoboda. V první početní výhodě utkání natáhl ke střele na levé straně Blomstrand a div nerozpůlil břevno. Podruhé zachránila branková konstrukce hosty vzápětí, když hezky tečoval pobídku od modré Dufek. Gól tak padl až v čase 19:48, když Bulíř obkroužil branku a od tyče k tyči oslovil Filipa Přikryla, jemuž prakticky pouze stačilo nastavit hůl.

A jak modrobílí zakončili úvodní část, mohli tu prostřední začít. Blomstrand se přeměnil v asistenta a oslovil na ose hřiště Schleisse, jenž těsně minul levou tyč. Na druhé straně zase musel muž s maskou Škody řešit teč Kousala a poradil si i s dorážkou Poulíčka. Slovo si tak vzal nejpovolanější na ledě. Nejproduktivnější hráč extraligy Michal Bulíř vypálil z levého kruhu a rána z první se Kloučkovi překulila přes vyrážečku. Stejný hráč mohl přidat i třetí zásah svých barev, sám na brankovišti zkusil kličku do forhendu, tou neuspěl. Poté v rychlém sledu Dynamo znovu dvakrát zachránila branková konstrukce. Při ráně opět Bulíře z mezikruží a poté při střele Kodýtka z pravého kruhu. Když pak Suchý tváří v tvář pardubickému brankáři trefil jen jeho levý beton, odcházelo se do kabin za vedení Škody 2:0 a na tyče 4:0.

Skóre se v poslední dvaceminutovce rychle změnilo. Čtyřiačtyřicet vteřin po startu předvedly Pardubice rychlý ťukes, který u pravé tyče ránou pod břevno zakončil Anthony Camara. Srovnání měl na čepeli z mezikruží Rohlík, Svoboda podržel své barvy vyrážečkou. Nedosáhl ale na dělovku Dennise Robertsona, který z první vymetl bližší horní růžek z levého kruhu. Vedení domácím mohl vrátit Přikryl, který dorážel u levé tyče pumelici Kaňáka od modré, Klouček byl připraven. Naopak otočku málem z první z mezikruží dokonal Camara, muž s maskou Škody povolal do zbraně bleskurychlou lapačku. Jenže úder od Východočechů přesto přišel. Košťálek napřáhl pár kroků za modrou a tečí dokonal zkázu pro domácí David Cienciala. V přesilové hře na vyrovnání nedosáhl Blomstrand z levého kruhu a ani Dzierkals z mezikruží. Krásný duel poslal do prodloužení až Tomáš Mertl, který mezi kruhy tečoval pokus Kaňáka od modré.

Prodloužení plné šancí nakonec rozhodl Anthony Camara, který si z druhé vlny najel mezi kruhy a zamířil přesně k levé tyči.

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „Celkově musíme být zklamaní s bodem. Chtěli jsme vyhrát, byli jsme výborně připravení. V prvních dvou třetinách to bylo vidět, měli jsme rozhodnout. Minimálně čtyřbrankový rozdíl tam měl být. Poslední dobou nastřelujeme tyče nějak často. Nicméně i 2:0 by mělo stačit na to, aby ta třetí třetina vypadala jinak. Dostali jsme rychlý gól a pak byla naše hra o ničem. Soupeř dal i třetí gól. Závěr byl zase v naší režii, zasloužené vyrovnání a ještě jsme mohli i rozhodnout. Prodloužení už je vabank. Rozhodl nástup do třetí třetiny.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „V první třetině jsme tahali za kratší konec, Plzeň měla lepší pohyb. Pro nás to bylo těžké, protože včera jsme měli zápas, dneska po necelých 24 hodinách další, navíc cestování do Plzně. Chvilku nám trvalo, než jsme rozjeli nohy. Ve druhé třetině už jsme byli, v některých pasážích jsme soupeře i přehrávali. Do třetí části jsme udělali nějaké změny. Povedlo se nám dát v rychle tři góly, bohužel v závěru jsme inkasovali na 3:3. Musím smeknout před týmem, který byl schopen otočit tento těžký zápas. Vezeme z Plzně dva body, za které jsme hodně rádi.“