PLZ - CEB 4:1

PLZ - CEB 4:1 - Škoda během půlminutky zadřela Motor!

Indiáni se dnes vydali k dalšímu důležitému souboji doslova o šest bodů, na svém ledě přivítali Motor. A začali skvěle, po odbráněném oslabení sami otevřeli skóre.

HC Škoda Plzeň - Banes Motor České Budějovice

4:1
1:0, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 5. F. Suchý (Bulíř, F. Přikryl), 35. Bulíř, 35. Blomstrand (Schleiss, L. Kaňák), 49. Bulíř (F. Přikryl) – 26. Gulaš (Vondrka, Vráblík). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

1000

Pavlát (Svoboda) – L. Kaňák, Čerešňák (A), Graňák, J. Holý, Budík, J. Kindl (C), Kremláček – Blomstrand, Kodýtek (A), Schleiss – F. Suchý, Bulíř, F. Přikryl – Dzierkals, Mertl, M. Lang – M. Marcel, G. Thorell, J. Dufek.

Banes Motor České Budějovice

Hrachovina (Strmeň) – Šenkeřík, Piskáček, Bindulis, Percy, Štencel, Vráblík, Štich – Vondrka, Pech (A), Gulaš (C) – J. Ondráček, J. Novotný, Valský – M. Beránek, M. Hanzl, Karabáček – Chlubna, Koláček, Z. Doležal (A).

Gustaf Thorell 0 0 0 0 0

Utkání načali indiáni v oslabení, které ovšem bezpečně zvládli. Jen co se dostali do plného stavu, oslovil Bulíř v přečíslení před Hrachovinou Filipa Suchého, který z otočky načal dnešní střelecký zápis. Vzápětí aplaudovala hala znovu, když se krásným hitem na Bindulise prezentoval Schleiss. Poté Mertl nevyzrál svou střelou zblízka na beton Hrachoviny, ten dokázal odrazit i dorážku Dzierkalse. Náskok nenavýšili od modré ani Kindl s Budíkem, Škoda tak odcházela i přes dvě oslabení do kabin s fotbalovým vedením, na střely byla aktivnější 9:1.

A začala lépe i ve druhé části, kdy po chybě v rozehrávce Motoru pálil z dobré pozice Kodýtek, ještě dorážel Schleiss, muž s maskou Jihočechů nebezpečí odvrátil. Stejně jako po chvilce, když držadlem hole vytěsnil dělovku Budíka od modré. Na druhé straně pláchl domácí obraně Vondrka, zvolil střelu z mezikruží, Pavlát ramenem zakročil. Skórem za nedlouho poté nepohnul ani Dzierkals, jenž v přečíslení dvou na jednoho zakončoval po přistrčení od Mertla. Proti "svým" tak nakonec udeřil až Milan Gulaš, jehož před Pavlátem našel Vondrka a bývalý plzeňský kapitán poslal touš mezi betony po rychlé kličce do bekhendu. Brankář Škody čelil gólovce i po chvilce, když před ním zůstal osamocený Hanzl, ale ani jeho dvě rány v síti neskončily. Lépe, jenže ve výsledku zase až příliš, mířil z levé strany Percy, rozezvučel bližší tyč. Další změnu stavu si tak nakonec přichystala až opět Škoda, když po třinácti vteřinách početní výhody udeřil dorážkou na brankovišti Michal Bulíř. Přesně po půl minutě navíc Ludwig Blomstrand na ose hřiště využil pobídku Schleisse z levého rohu a modrobílí byli rázem v trháku. Do přestávky ještě zvedl diváky ze sedaček Dominik Pavlát, který bravurně vytáhl střelu po příhře od tyče k tyči Vondrky a zvládl i následné dorážky Gulaše s Pechem.

Poslední periodu načal příhrou od tyče k tyči Vondrka, zakončujícího Gulaše ale bravurně tygřím skokem vychytal Pavlát. Činil se ovšem i Hrachovina, když se na brankovišti zjevili osamocení Mertl a později Kodýtek. Udeřil tak až Michal Bulíř, kterému vypracoval skvělým napadáním hostující rozehrávky prostor mezi kruhy Přikryl a nejproduktivnější hráč Škody zakončil přesně k pravé tyči. Motor dostal v závěru ještě šanci utkání zdramatizovat ve dvou přesilových hrách, avšak modrobílí soupeře prakticky nepustili na dostřel své svatyně. Slaví tak čtyřiadvacátý domácí duel proti Českých Budějovicím v řadě, ve kterém bodovali!

Václav Baďouček (HC Škoda Plzeň): „Utkání jsme dobře začali, měli jsme pohyb, tlak do branky, hráli jsme dobře na kotouči, ale vytěžili jsme jen jeden gól. Ve druhé třetině jsme nedali velkou šanci a soupeř z brejku vyrovnal. Pak měly Budějovice spoustu šancí, druhá třetina byla z naší strany špatná, ztratili jsme pohyb a hrozně jsme zmatkovali na kotouči. To, že vyzněla třetina v náš prospěch, bylo velké štěstí. Ty dva góly utkání zlomily. Ve poslední části jsme se vrátili zpátky k tomu, co jsme chtěli hrát, přidali jsme jeden gól a dle mého jsme zaslouženě vyhráli. Jsem hrozně rád, že jsme vyhráli. Začátek letošního roku pro nás nebyl ideální, klukům děkuji za první tříbodové vítězství v roce.“

Jaroslav Modrý (HC Motor České Budějovice): „Zápas se mi nehodnotí jednoduše. Neměli jsme úplně ideální vstup do utkání, poté jsme se díky výborné druhé třetině dostali zpět do zápasu, dorovnali jsme skóre a měli jsme plno šancí. V této pasáži, kdybychom odskočili ve skóre, tak si myslím, že konečný výsledek by byl úplně jiný. Místo toho jsme udělali individuální chybu. Nechali jsme se vyloučit, navíc jsme dostali takový jednodušší gól v oslabení a to poté nahrálo rázu do zbytku utkání. Plzeň si to ve třetí třetině poté pohlídala. Domácí hráli kvalitní utkání, my jsme dnes bohužel tahali za kratší konec.“