KVA - PLZ 3:0

KVA - PLZ 3:0 - Vítězná i bodová série skončila v derby

Indiáni se poprvé v letošní sezóně vydali k souboji s Karlovými Vary, v derby ovšem na ledě svého soupeře neuspěli.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

3:0
1:0, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 14. Jiří Kulich (Koblasa, Kohout), 48. Průžek (Kracík), 59. Kohout (Plutnar, F. Novotný). Průběh utkání: 0:0, 3:0.

Rozhodčí: Hodek, Kika – Lučan, Kis

vyloučení
7:5
Využití
0:0
V Oslabení
0:0
střely na branku
29:45
Zblokované střely
5:16
Hity
4:3
Vhazování
31:40
Diváci
3816

HC Energie Karlovy Vary

F. Novotný (Habal) – Martin Rohan, Plutnar, Dlapa, T. Hanousek, T. Havlín, Pulpán (A), Parkkonen – T. Rachůnek (A), Hladonik, Flek – Průžek, Kracík, O. Beránek – Koblasa, Jiří Kulich, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček (C).

HC Škoda Plzeň

Svoboda (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (A), Graňák, Jiříček, Kvasnička, J. Kindl (C), V. Lang – Kantner, Kodýtek, Schleiss – F. Suchý, Mertl, M. Lang – Blomstrand, G. Thorell, Bulíř – Malát, F. Přikryl, Adamec.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Miroslav Svoboda 59 28 2 26 92,86 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 0 0 0 0 0
Ludwig Blomstrand 0 0 0 -1 0
Michal Bulíř 0 0 0 -2 2
Peter Čerešňák 0 0 0 -1 2
Dominik Graňák 0 0 0 -2 0
David Jiříček 0 0 0 -2 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 0 0
Matyáš Kantner 0 0 0 -1 0
Jakub Kindl 0 0 0 -1 0
Petr Kodýtek 0 0 0 -1 0
David Kvasnička 0 0 0 0 0
Viktor Lang 0 0 0 0 2
Martin Lang 0 0 0 -1 0
Sebastián Malát 0 0 0 0 0
Tomáš Mertl 0 0 0 -1 2
Filip Přikryl 0 0 0 0 0
Jan Schleiss 0 0 0 -1 2
Filip Suchý 0 0 0 -1 0
Gustaf Thorell 0 0 0 -1 0

komentář

Jako první v utkání zahrozil Bulíř, leč dorážkou si na Novotného nepřišel. Po chvilce se na muže s maskou Energie řítil Blomstrand, ani on skórem nepohnul. A když za nedlouho poté orazítkoval Schleiss z mezikruží břevno, platilo otřepané: Nedáš - dostaneš. V přečíslení tři na dva oslovil od pravého mantinelu Koblasa mezi kruhy osamoceného Jiřího Kulicha, jenž zamířil přesně do horního růžku. Z podobného místa se vzápětí dostal k zakončení i Parkkonen, nyní gólman indiánů, který poprvé v životě okusil pocit západočeského derby, stihl zakročit.

V úvodu prostřední části domácí ustáli oslabení a v plném stavu hned hrozil Rachůnek, který se dostal za obranu Škody, protečováním ovšem pouze vyprášil betony plzeňskému strážci svatyně. Poté na levé straně jedovatě vypálil Mertl, spoluhráči se ještě dostali k dorážkám, skóre se neměnilo. A to ani při hře čtyři na čtyři, která následovala. Za nedlouho poté v přečíslení dvou na jednoho oslovil Kodýtek Schleisse, tomu včas puk vypíchl Novotný.

Poslední dvacetiminutovka začala netradičně, oba celky se dostaly ke hře ve třech bruslařích. Šance se zrodila ale až poté, když Jiříček oslovil na levém kruhu Bulíře, který si ještě posunul kotouč na střed, ovšem brankář Karlových Varů opět zvládl zakročit. Vzápětí se již skóre měnilo. Ihned po buly se dostal k zakončení mezi kruhy Jiří Průžek a dodal svým barvám klid. Snížit mohl v samostatném úniku Bulíř, byl ovšem faulován a sudí nařídili trestné střílení. Ani to však modrobílým nepomohlo, Blomstrandovi klička vyšla, ale Novotný ji přečetl. V závěru ještě Škoda vyšperkovala přesilovou hru odvoláním gólmana, ovšem udeřili opět domácí, prázdnou klec trefil Martin Kohout. Energie tak i přes velkou střeleckou převahu soupeře zastavila sérii pěti nezdarů, zároveň i stejně dlouhou šňůru vítězství Plzně.

Foto: Aleš Bedlík

Ohlasy trenérů

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „Před zápasem byly jasné dvě věci. A to, že Plzeň hraje ve velké pohodě a formě. A že my potřebujeme nějaký zápas ubojovat, přetlačit soupeře a být za to odměněni nějakými body. Vstřelili jsme první branku, která nás malinko uklidnila a udržela v zápase. Samozřejmě rozhodujícím faktorem byl dnes výkon Filipa Novotného, který nás držel celý zápas ve hře a dal nám šanci, abychom zvítězili. Jemu patří veliká pochvala, ta ale patří i všem hráčům, kteří to odpracovali a odbojovali celých šedesát minut. Za to byli odměněni pro nás důležitými třemi body. Věřím, že se od tohoto výkonu dokážeme odrazit k lepším bodovým ziskům a trochu se uklidnit. I když tam nebylo pár věcí, které bychom si představovali, tak do kabiny veliká pochvala za bojovnou a týmovou práci.“

Václav Baďouček (HC Škoda Plzeň): „Bohužel jsme ukončili naši bodovou sérii. Já ten důvod vidím v naší velmi špatné první třetině. Špatně jsme bruslili, prohrávali osobní souboje, z naší strany tam nebylo nic, co by nám bývalo mohlo přinést úspěch. V průběhu utkání se naše hra zlepšila, bohužel za stavu 1:0 jsme měli dlouhou přesilovku čtyři na tři, se kterou jsme naložili špatně. Měli jsme samostatný nájezd, spoustu šancí, bohužel nám asi nebylo přáno Filipa Novotného překonat. První třetina prostě dala ráz celému utkání a my už jsme do toho již nedokázali naskočit tak, jak jsme si představovali.“