PLZ - TRI 1:2

PLZ - TRI 1:2 - Vyrovnaná bitva nakonec patří Ocelářům

Na západě Čech dnes svedly velkou bitvu celky z popředí tabulky. A vyrovnanosti odpovídal i průběh, v polovině střetnutí byl stav nerozhodný 1:1.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec

1:2
0:1, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 30. Bulíř (Kvasnička, G. Thorell) – 10. Hrehorčák, 51. Růžička (Dravecký). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Tresty: Mertl - Musil 5 min.

Rozhodčí: Lacina, Veselý – Gerát, Bohuněk

vyloučení
4:5
Využití
0:0
V Oslabení
0:0
střely na branku
24:21
Zblokované střely
21:13
Hity
3:6
Vhazování
32:34
Diváci
2862

HC Škoda Plzeň

Pavlát (Svoboda) – L. Kaňák, Čerešňák (C), Graňák, Jiříček, Kvasnička, V. Lang, Kremláček – Dzierkals, Mertl (A), Bulíř – Blomstrand, G. Thorell, F. Suchý – Kantner, Kodýtek (A), M. Lang – P. Musil, F. Přikryl, Adamec.

HC Oceláři Třinec

Kacetl (Marek Mazanec) – D. Musil, Kundrátek, M. Doudera, M. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – A. Nestrašil, Miloš Roman, O. Kovařčík – O. Šedivý, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, R. Szturc, Dravecký (A) – Kofroň.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Pavlát 60 21 2 19 90,48 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 0 0 0 0 0
Ludwig Blomstrand 0 0 0 1 2
Michal Bulíř 1 0 1 -1 0
Peter Čerešňák 0 0 0 -1 0
Martins Dzierkals 0 0 0 -2 0
Dominik Graňák 0 0 0 0 2
David Jiříček 0 0 0 0 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 -1 0
Matyáš Kantner 0 0 0 0 0
Petr Kodýtek 0 0 0 0 2
David Kvasnička 0 1 1 0 0
Viktor Lang 0 0 0 0 0
Martin Lang 0 0 0 0 0
Tomáš Mertl 0 0 0 -1 5
Pavel Musil 0 0 0 -1 0
Filip Přikryl 0 0 0 0 0
Filip Suchý 0 0 0 0 0
Gustaf Thorell 0 1 1 1 0

komentář

Jako první zahrozil Blomstrad, který hledal před brankou Suchého, toho hosté nepustili k zakončení. Poté pálil z pravého kruhu Zahradníček, ale nepřekvapil připraveného Pavláta. Pak mohl skóre otevřít Jiříček, jeho nahození Kacetl vůbec neviděl, ale zasahovat nemusel, neboť kotouč minul jeho pravou tyčku. Branka padla až o chvíli později na druhé straně, kdy Pavlát neviděl nenápadné nahození Patrika Hrehorčáka od modré čáry a puk mu prodadl mezi betony. V závěru mohli Slezané přidat druhý gól. Kotouč, který vyplaval do brankoviště, si Miloš Roman přehodil na bekhend, Pavlát ho ale dobře vybruslil a betonem vyrazil.

Prostřední část odšpuntoval Musil, když se snažil tečovat nahození od modré čáry. Na opačné straně hledal Hrehorčák před brankou Szturce, ale přihrávka neprošla brankovištěm. Následně indiáni srovnali zásluhou Michala Bulíře, jenž vybruslil před branku, sice zakončoval nadvakrát, ale podařilo se mu puk protlačit k bližší tyči. Za chvíli si Kovařčík našel Douderu, jeho pokus Pavlát zastavil. Pak Kodýtek přihrál před branku Suchému, ten byl moc blízko Kacetla a třinecký gólman kotouč vyrazil. Kundrátkova střela od modré čáry prošla až na branku, Pavlát s obtížemi udržel puk ve výstroji a nepustil hostující hráče k dorážce.

Poslední dvacetiminutovku načal Thorell, jehož nahození Kacetl chytil do lapačky. Další šance měli Jiříček, Musil a Dzierkals. Kacetla ale nepřekonali. Do vedení se mohli dostat indiáni. Pavel Musil trefil prázdnou bránu. Jelikož ovšem Kacetl po kontaktu Mertlem v brankovišti upadl, gól nebyl po trenérské výzvě, kterou si Oceláři vzali, uznán. Na to šli Slezané do vedení. Duel s velkou porcí štěstí rozhodl Martin Růžička, který zpoza branky před ní hledal spoluhráče, kotouč se však od klubka hráčů na brankovišti odrazil do sítě. Vyrovnat mohl Blomstrand, který nahodil na bránu, Kacetl to sice nečekal, ale stihl zareagovat. Do prázdné branky se zase snažil trefit Suchý, Oceláři si ho pohlídali. Další gól i vidění nebyl, ačkoliv měli Západočeši k dispozici druhou dvojnásobnou přesilovku v utkání. Dramatický zápas tak skončil výhrou Třince.

Foto: Marek Švamberg

Ohlasy trenérů

Václav Baďouček (HC Škoda Plzeň): „Naplnil se scénář, který jsme očekávali. Třinec skvěle bránil střední pásmo. Ve druhé třetině se náš výkon trochu zlepšil, ale dokázali jsme využít jen jednu šanci. Z hokejového hlediska jsme podle mě předvedli lepší výkon než soupeř, ale nemáme ani bod. To hlavně kvůli dvěma nevyužitým přesilovkám pět na tři. Jak jsme si v předchozích zápasech početními výhodami pomohli, tak dnes vůbec. Ale celkově musím za poslední tři utkání tým pochválit, proti těžkým soupeřům máme šest bodů.“

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „Viděli jsme pohledný zápas, i když s málo góly. Věděli jsme, že Plzeň hraje ve skvělé formě. Ale pracovali jsme výborně v obraně a zablokovali jsme spoustu střel soupeře. A co prošlo na branku, to pochytal Ondra Kacetl. Vybojovali jsme velmi cenné tři body.“