PCE - PLZ 4:0

PCE - PLZ 4:0 - Plzeň vstoupila do nového extraligového ročníku porážkou

Indiáni dnes rozrazili bránu mířící do nového ročníku Tipsport extraligy. Na ledě Pardubic ovšem začali porážkou, poprvé v historii samostatné České republiky navíc v úvodním kole neskórovali.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň

4:0
0:0, 3:0, 1:0

Branky a nahrávky: 25. Hecl (Cienciala), 27. Mikuš (Blümel, Nakládal), 40. Říčka (Cienciala, J. Kolář), 52. Říčka (Cienciala, Košťálek). Průběh utkání: 0:0, 4:0.

Tresty: Jiříček (PLZ) 5+DKU

Rozhodčí: Jeřábek, Šindel - Lhotský, Svoboda

vyloučení
6:5
Využití
1:0
V Oslabení
0:0
střely na branku
42:17
Zblokované střely
21:16
Hity
6:3
Vhazování
28:25
Diváci
7280

HC Dynamo Pardubice

Frodl (Klouček) – Mikuš, Košťálek, Robertson, Nakládal (C), Vála, J. Kolář (A), Hrádek – R. Kousal, Paulovič, Camara – A. Musil, Poulíček (A), Blümel – Říčka, O. Roman, Cienciala – Hecl, Anděl, Rohlík.

HC Škoda Plzeň

D. Furch (Pavlát) – Budík, Čerešňák (A), Graňák, Jiříček, V. Lang, J. Kindl (C), L. Kaňák – Bulíř, Mertl, Dzierkals – Blomstrand, Kodýtek (A), Schleiss – Suchý, P. Musil, Kuťák – Malát, Přikryl, Kantner.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Furch 60 41 4 37 90,24 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Ludwig Blomstrand 0 0 0 -1 0
Vojtěch Budík 0 0 0 -1 2
Michal Bulíř 0 0 0 -1 0
Peter Čerešňák 0 0 0 -1 0
Martins Dzierkals 0 0 0 -1 0
Dominik Graňák 0 0 0 0 0
David Jiříček 0 0 0 -1 25
Lukáš Kaňák 0 0 0 0 0
Matyáš Kantner 0 0 0 0 2
Jakub Kindl 0 0 0 -2 0
Petr Kodýtek 0 0 0 -1 0
Filip Kuťák 0 0 0 0 0
Viktor Lang 0 0 0 -2 2
Sebastián Malát 0 0 0 0 2
Tomáš Mertl 0 0 0 -2 2
Pavel Musil 0 0 0 0 0
Filip Přikryl 0 0 0 0 0
Jan Schleiss 0 0 0 -2 0
Filip Suchý 0 0 0 0 0

komentář

Jako první zahrozil v utkání Blümel, který vlétl do pásma a vypálil, Furch zakročil. Činil se i Frodl, když se kolem obránce protáhl Bulíř a zakončoval bekhendem zblízka. Nebezpečně zase v první přesilové hře duelu pálil Paulovič z levého kruhu, jenže minul. Do vyložené šance se dostal později Camara. Nejproduktivnější hráč a střelec v pardubické přípravě ujížděl sám na hostující svatyni, jenže kličku do forhendu zvládnul pouze se střelou vedle. Když pak zblízka nepřehodil ani nadvakrát beton Furcha Musil, odcházelo se do kabin ze bezbrankového stavu.

V úvodu prostřední části odolali Západočeši v oslabení, jenže po pár vteřinách dvakrát vypálil z mezikruží Marek Hecl a po zblokovaném pokusu ten druhý již našel svůj cíl. Za přibližně dvě minuty dostal mnoho prostoru ve stejném místě i Juraj Mikuš a Pardubice byly rázem v trháku. Vzápětí se navíc sám na Furcha trhl Kousal, avšak svižnou střelou si na něj nepřišel. Do totožné příležitosti ujel na druhé straně i Kodýtek, jenže mířil až příliš přesně - do tyče. K ráně z první poté natáhl Paulovič na pravém kruhu, muž s maskou Škody odolal. Stejně jako těsně před druhou sirénou, když znovu všem na ledě pláchl Camara. Jenže i tak ještě Dynamo v poslední minutě zapsalo třetí trefu, když se na listinu střelců vryl z vrcholu brankoviště Robert Říčka.

Poslední periodu odšpuntoval Blümel, který se zbavil svého strážce, ale sám před svatyní indiánů nevyzrál na jejího strážce. Vzápětí ujížděli sami na gólmana Cinciala s Heclem, druhý jmenovaný ovšem zamířil pouze do tyče. Stejný hráč dostal šanci na reperát i po chvilce, když jej před brankou oslovil zpoza ní Camara, ovšem i nyní vše ztroskotalo na přesnosti. Čtvrtou trefu svých barev tak přidal až opět Robert Říčka, který dělovkou z levého kruhu ukončil po jedenácti vteřinách přesilovou hru. Úvodní extraligové kolo tak Plzni do tabulky body nepřineslo.

Foto: Ladislav Adámek

Ohlasy trenérů

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Na začátku měla Plzeň velmi dobrý pohyb, my jsme měli problémy s tím, že vytáhla dva hráče až na naší brankovou čáru, takže jsme si s tím do první reklamní přestávky nevěděli rady. Začátek byl pro nás těžký i protože jsme měli během šesti minut tři šití, což jsem ještě nezažil. Pak jsme se ale dostali do hry a myslím, že jsme dneska měli velice dobrý pohyb, byli jsme velice silní na kotouči v útočném pásmu a dokázali jsme proměnit šance, které jsme si vypracovali. Celkově kluci podali skvělý výkon od Frodlíka až po poslední levé křídlo."

Václav Baďouček (HC Škoda Plzeň): „Měli jsme poměrně dobrý vstup do první třetiny, kdy se nám úvodních deset minut celkem dařilo dobře napadat a přerušovat akce domácích. Jenže následně jsme začali být trošku ustrašení, nevím, z jakého důvodu. Tím jsme pouštěli Pardubice hodně do hry, v celém utkání jsme prohrávali spoustu soubojů. Duel rozhodla prostřední část, ve které jsme třikrát inkasovali a sami neproměnili nájezd či přečíslení tři na jednoho. Bohužel naše produktivita momentálně není ideální, ovšem to jsou věci, které zápasy rozhodují.“