DOR: PLZ - HVP 6:0

Dorostenci na úvod nové sezóny zhasli Hvězdu Praha!

Je to tady. Po téměř roční pauze odehrály plzeňské mladé pušky soutěžní zápas. Vstup do nové sezóny se svěřencům Petra Kořínka povedl na jedničku, do branky Hvězdy nasázeli půltucet branek.

HC Škoda Plzeň - HC Hvězda Praha

6:0
1:0, 3:0, 2:0

Branky a nahrávky: 15. Bílek (Hromádka, Kučera), 29. Kučera (Makovec, Hromádka), 32. Beran (Eichler), 37. Kučera (Bílek), 44. Bílek, 51. Bílek (Kučera, Mazanec).
Průběh utkání: 0:0, 6:0.

Rozhodčí: Svoboda – Rubáš, Charvát

2:3
1:0
40:25
25

Jansa (Mečl) – Tolar, Jiříček, Lučan (A), Hromádka, Buzek (A), Skala, Eichler – Bílek, Beran, Hořejší (C), Mazanec, Hofrajtr, Pittr, Kučera, Benák, Makovec.

HC Hvězda Praha

Forst (41. Zavoral) – Foltýn, Hulej, Jarabko, Bartheldy, Richtr, Mrázek, Beňo – Dohnal, Janoušek, Neuhausel, Ivanovič, Roule, Niederhafner (A), Spěváček (C), Topol, Václavek, Zwahlen.

Vojtěch Tolar 0 0 0 0 0

Začátek zápasu byl z obou stran velmi opatrný. Hvězda poctivě bránila a domácím dělalo velké problémy se dostat vůbec do šance. V páté minutě chtěl po objetí branky Jan Bílek zasunout puk do branky u druhé tyčky, leč brankář Forst tam natlačil včas svůj beton. Následovala první početní výhoda, tu dostali k dispozici hosté z Prahy, jenomže gólmana Jansu Hvězda prakticky neohrozila. Na druhé straně to ale byla jiná písnička. Jakub Hromádka si všiml na pravém kruhu volného Jana Bílka a jeho povedená rána skončila přesně v pravém horním rohu. Vstřelená branka indiánům pomohla a najednou jich byl plný led. Druhou branku domácího týmu mohl přidat Matyáš Beran, jeho tvrdou ránu ovšem zastavil povedeným zákrokem Forst. V první periodě tak padla jediná branka.

Prostřední dějství načal Ondřej Hulec, který táhl rychlou akci Hvězdy. Hostující obránce dokázal i vystřelit, jeho střelu pokryl Jansa levým betonem. Na druhé straně tvrdě pálil Josef Eichler od modré čáry, poté branku minul z dobré pozice Marek Hořejší. Krátce před polovinou zápasu si vzal kotouč Jan Kučera, podél levého mantinelu se s ním dostal do pásma a následně maskovaného muže Pražanů nachytal střelou na první tyč. Hosté mohli zkorigovat skóre z další přesilové hry, jenomže dopadla stejně jako ta první. A mrzet je to mohlo dvojnásobně. Už při rovnovážném stavu střílel opět Eichler, Forst jeho pokus pouze vyrazil před sebe, s dorážkou následně přispěchal Matyáš Beran, který puk bekhendem dopravil do sítě. A to stále nebylo vše. Bílek z pravé strany oslovil Jana Kučeru, který brankáře Forsta překonal parádní bekhendovou kličkou. Pátou branku mohl záhy přidat Aleš Mazanec. Plzeňský útočník si vzal puk na červené čáře, dostal se s ním až do střelecké pozice na pravém kruhu, leč jeho střelu zápěstím Forst zastavil svou lapačkou.

Do závěrečné dvacetiminutovky došlo ke změně v brankovišti Hvězdy, Forsta nahradil Zavoral, který hned musel do akce. Čisté konto nakonec udržel pouhé tři minuty. Jan Bílek si vzal kotouč pod svá bedra a díky přesné trefě mohl slavit druhou trefu v zápase. Hosté se snažili alespoň o čestný úspěch, ale všechny rány co Hvězda vyslala na bránu, buď nebyly nebezpečné nebo je zkrátka Daniel Jansa viděl a bez problémů zachytil. V další domácí akci vzal odpovědnost na sebe při rychlém přečíslení Antonín Lučan, plzeňský obránce mířil pod horní tyčku, Zavoral předvedl skvělý zákrok ramenem. Škodovka se nakonec dočkala půltuctu branek. Jan Kučera vystřelil z pravého kruhu, brankář Hvězdy puk pouze vyrazil k volnému Janu Bílkovi, který díky pohotové dorážce mohl slavit hattrick. Stejný kousek se nakonec mohl povést i Kučerovi, toho ovšem v poslední šanci vychytal Zavoral. Plzeň tak do nové sezóny vstoupila pravou nohou, Hvězdu porazila vysoko 6:0.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Hvězda hrála důrazný hokej, dobře pracovali v obraně a my jsme s tím měli v první třetině problémy. Těžko jsme se prosazovali, navíc brankář soupeře chytal velmi dobře. Nicméně od druhé třetiny se to zlepšilo. Zjednodušili jsme hru, hráli jsme více přes obránce, jelikož do té doby byli hodně stažený a poté nám tam napadaly i nějaké branky. Jsme rádi, že jsme první zápas nové sezóny zvládli.“

Josef Reigl (HC Hvězda Praha): „My jsme se snažili v první polovině zápasu poctivě bránit, pak nás ale zlomilo oslabení, kdy jsme dostali gól a naopak soupeři to vlilo novou krev do žil a následně už Plzeň předváděla svou velkou kvalitu. Kluci pracovali poctivě celých šedesát minut, musím je pochválit a Plzni zároveň pogratulovat ke zaslouženým třem bodům.“