MTT - PLZ 0:7

Dorost v plzeňském derby přejel Třemošnou!

Ve čtvrtém kole zajížděli plzeňští dorostenci do nedaleké Třemošné, kde se utkali s místním Meteorem. Indiáni neponechali nic náhodě a od první do poslední minuty si šli za třemi body.

HC Meteor Třemošná - HC Škoda Plzeň

0:7
0:4, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 1. Hořejší (Benák), 11. Skala (Kučera), 13. Tolar (Benák, Mazanec), 16. Mazanec (Eichler), 28. Hromádka (Benák), 30. Mazanec (Hořejší), 59. Kučera (Jiříček).

HC Meteor Třemošná

Smola (32. Mařík) – Malý, Štulc, Sochor (C), Tran (A), Holubec, Koranda, Černý – Hašek, Matoušek, Kubový, Krištof, Pluhař, Uhlík (A), Horský, Matějka, Lédl, Čech.

Mečl (Jansa) – Tolar, Jiříček, Hromádka, Skala, Eichler – Bílek, Hořejší (C), Mazanec, Řehoř, Hofrajtr, Pittr, Kučera, Benák, Makovec.

Vojtěch Tolar 1 0 1 3 0

Utkání začalo ve velkém stylu plzeňských indiánů. Již po půl minutě hry si hosté nabruslili do útočného pásma a Marek Hořejší jako první dokázal prostřelit Smolu. Domácí mohli vyrovnat zásluhou Jiřího Matějky, ten se zjevil sám u pravé tyče, beton Mečla ale nepřehodil. Následně dostala Třemošná k dispozici výhodu početní výhody, v té pálil domácí obránce Uhlík, bohužel pro něj jen do tyče. O půl minuty později se do samostatného úniku dostal Tomáš Pittr, nicméně i on trefil pouze brankovou konstrukci. Z další šance už ale Plzeňané udeřili. Kučera našel mezi kruhy volného Tomáše Skalu, který se trefil přesně pod horní tyčku. A to nebylo vše, o dvě minuty později při dalším rychlém kontru našel Benák na druhé vlně volného Vojtěcha Tolara, který se nemýlil. Škodovka na ledě vládla a svoji aktivitu dokázala v přeměnit i branky. Až před gólmana se dokázal proháčkovat Aleš Mazanec, kterého překonal povedenou forhendovou kličkou. Po první periodě tak vedli indiáni o čtyři branky.

Zkraje prostředního dějství spustila Plzeň v útočném pásmu velký kolotoč, výsledkem toho byla šance Benáka, který se dostal až před brankáře, Smola tentokrát svůj tým podržel. Poté pálil rovnou z buly Jan Kučera, i tentokrát stál tam, kde měl, Antonín Smola. Následovala první přesilová hra Škody a narozdíl od Meteoru ji hned zužitkovala ve svůj prospěch. Benák našel na modré čáře Jakuba Hromádku, který s pukem udělal dva kroky, aby záhy domácího gólmana prostřelit ranou k pravé tyči. Přesně na vteřinu v polovině utkání už měla Třemošná v bráně půltucet gólů. Marek Hořejší se dostal do brejku, kterého Smola ještě dokázal vychytat, nicméně na dorážku Aleše Mazance už byl krátký. Pro plzeňského hráče už to byla druhá branka v utkání. O necelé dvě minuty později dokázal do sítě dostat puk Jan Kučera, nicméně po konzultaci rozhodčích byla branka odvolána. V tentýž čase byl zároveň domácí brankář Smola nahrazen Maříkem. V závěru druhé dvacetiminutovky měl ještě možnost Mazanec završit svůj hattrick, Mařík tentokrát svůj tým podržel.

Na startu posledního dějství spolu ujížděli Benák s Mazancem, zakončit ovšem nedokázal ani jeden. V následné výhodě o jednoho muže pálil nebezpečně z pravého kruhu Marek Hořejší, domácí gólman proti jeho ráně vytasil svou lapačku. Vzápětí si Adam Benák povodil obránce Meteoru, ke vstřelení branky stačilo pouze přehodit beton gólmana, to se mu ovšem nepovedlo. Sedmou branku nevstřelil ani Jan Bílek, který zůstal zapomenut u pravé tyče, hráč Plzně ale velkou šancí pohrdl. Zápas se pomalu dohrával. V závěru střetnutí dostala Škodovka k dispozici ještě jednu možnost početní výhody a modrobílí v ní uzavřeli skóre na konečných 7:0. Jiříček našel na pravé straně Jana Kučeru a ten zamířil přesně nad ramenou brankáře Maříka. Škoda tak dala zapomenout na čtvrteční nepovedené utkání s Boleslaví a do tabulky si připisuje tři body. Třemošná ani ve čtvrtém zápase v této sezóně nedokázala vstřelit jedinou branku. V dalším zápase zajíždí Plzeň ve čtvrtek do Karlových Varů.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Jsem rád, že po zápase s Boleslaví dnes kluci hráli velice slušně. Měli jsme hodně času u nich ve třetině, bohužel ve finální fázi jsme nebyli tak přesní a šance jsme neproměňovali. Těch gólů jsme mohli dát daleko více. Těší nás ale, že jsme zápas zvládli a nyní už se budeme připravovat na těžký zápas ve čtvrtek s Karlovými Vary.“