DOR: KVA - PLZ 4:5p

Dorost zvládl derby plné obratů, Adam Benák vstřelil hattrick!

Tenhle zápas musel bavit. Západočeské derby nabídlo rovnou devět branek, několik zvratů ve skóre, jeden hattrick a nakonec zápas muselo rozseknout až prodloužení. Tam bonusový bod Plzni vystřelil Josef Eichler.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

4:5p
1:2, 2:0, 1:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 9. Csabi, 33. Handl (Adámek, Kočí), 40. Adámek (Kočí, Zeman), 58. Pavelec – 12. Benák (Mazanec, Eichler), 16. Benák (Buzek, Mazanec), 49. Hořejší (Mazanec), 50. Benák (Eichler), 61. Eichler (Benák, Mazanec).
Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5.

Tresty: navíc Pavelec (KVA) - 10 min, (nesportovní chování)

Rozhodčí: Kostourek – Belko, Matys.

vyloučení
5:6
Využití
1:2
střely na branku
28:24
Diváci
95

HC Energie Karlovy Vary

Dybal (Ebenstreit) – Kočí, Kubíček, Anton, Cipko, Mähler – Zeman, Adámek, Csabi (C), Palaj, Pastor, Šmíd, Handl, Váňa, Pavelec.

HC Škoda Plzeň

Jansa (Mečl) – Buzek (A), Eichler, Jiříček, Hromádka, Lučan (A), Skala, Tolar – Mazanec, Benák, Hořejší (C), Makovec, Kučera, Bílek, Pittr, Řehoř, Hofrajtr.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Daniel Jansa 61 28 4 24 85,71 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Adam Benák 3 1 4 2 2
Matyáš Beran 0 0 0 0 0
Jan Bílek 0 0 0 -1 0
Adam Buzek 0 1 1 1 4
Josef Eichler 1 2 3 1 4
Aleš Hofrajtr 0 0 0 0 0
Marek Hořejší 1 0 1 1 0
Jakub Hromádka 0 0 0 -1 0
Adam Jiříček 0 0 0 1 0
Jan Kučera 0 0 0 -1 0
Antonín Lučan 0 0 0 -1 2
Petr Makovec 0 0 0 -1 0
Aleš Mazanec 0 4 4 1 0
Tomáš Pittr 0 0 0 -1 0
Denis Řehoř 0 0 0 0 0
Tomáš Skala 0 0 0 -1 0

komentář

Jako první prověřil pozornost brankáře domácí Csabi, plzeňský Jansa se ale překvapit nenechal. Více na kotouči nadále hráli domácí, ofenzivní choutky ukázal karlovarský obránce Matteo Kočí, který si nabruslil do pásma, brankáře Indiánů ovšem nepřekonal. Energie byla za svou aktivitu nakonec odměněna vedoucí brankou v zápase. Adam Csabi si najel na osu hřiště a následně se přesnou ranou trefil k levé tyči. Jenomže díky vlastní nedisciplinovaností se posléze o slovo přihlásila i Škodovka. Ta dostala dokonce výhodu o dva hráče na ledě navíc a takovou situaci dokázala zužitkovat ve vyrovnávací branku. Mazanec našel volného Adama Benáka, který se přesnou ranou nemýlil. O necelé čtyři minuty Škoda dokonce překlopila skóre na svou stranu. Při rychlém přečíslení našel Buzek na druhé vlně opět Adama Benáka, který protlačil puk do sítě a mohl slavit druhou branku v zápase. Krátce před odchodem do šaten se opět mohlo měnit skóre, Zdeněk Šmíd si vybruslil do střelecké pozice, Jansa svůj tým podržel. Po první třetině tak vedla Plzeň o jednu branku.

Zkraje prostředního dějství dostali domácí krátce po sobě rovnou tři přesilové hry po sobě, leč všechny dokázala Škoda ubránit bez ztráty kytičky. Faul střídal faul až do poloviny utkání, když se konečně podařilo jednomu z týmu početní výhodu využít. Byla to Energie, která se postarala opět o vyrovnaný stav. Radim Handl napřáhl na modré čáře a jeho pokus nakonec skončil až mezi betony Daniela Jansy. Plzeň mohla odpovědět z rychlého brejku a vzít si vedení zpět, jenomže Jakub Hromádka nemířil přesně. Plzeň v závěru nevyužila další přesilovou hru a už při rovnovážném stavu na ledě přišel pro hosty trest. Matyáš Adámek také napřáhl na modré čáře, jeho pokus byl ještě tečován před brankou a plzeňský brankář byl tentokrát bezmocný.

Třetí část hry odšpuntoval Marek Hořejší, který se dostal do úniku, jenomže zakončit nedokázal, protože byl faulovaný domácím Antonem - trestné střílení. K němu se rozjel sám hostující kapitán, ten mířil na vyrážečku, puk do branky nicméně nepropasíroval. Na druhé straně pozorný Jansa zachytil střelu Handla od pravého mantinelu. Marek Hořejší se nakonec přece jen své branky dočkal, to když krátce před polovinou třetí periody dostal nabito od Aleše Mazance. Uběhlo pouhých 57 vteřin a indiáni dokázali již podruhé v zápase obrátit stav utkání na svou stranu. Plzeňský obránce Josef Eichler předal puk Adamu Benákovi, který přesnou ranou zkompletoval svůj hattrick, premiérový v kategorii dorostu. Tento fantastický duel ale ještě nebyl u konce. Matěj Zeman měl na hokejce vyrovnání, když se řítil sám proti Jansovi, ten odolal. Kapituloval až tři minuty před koncem, když mu propadl puk a pohotový Petr Pavelec ho doklepl do opuštěné klece. Zápas tak stejně jako před rokem v KV Aréně opět musel do prodloužení.

V prvním duelu loňské sezóny se radovali Energetici, když slavili po zásahu Robina Sapouška, tentokrát bylo ale vše jinak. Již v první minutě našel vyražený kotouč na brankovišti Adam Benák, ten záhy našel Josefa Eichlera, který přesnou ranou ukončil zápas. Modrobílí berou z divokého zápasu nakonec dva body a na svého soupeře nyní už ztrácí pouhý jeden bod. Ve čtvrtek zajíždí Plzeňané na horkou půdu do Liberce, momentálního lídra skupiny Západ.


Foto: Daniel Kubelka

Ohlasy trenérů

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): „Každopádně bych chtěl pogratulovat Plzni k vítězství. Nás zápas stály osobní souboje a strašně moc nevynucených chyb. Strašně moc nám odskakovaly puky, spíše jsme do toho plácali, než abychom nahrávali. Totálně nám selhaly dovednosti, tam vidím ten největší průšvih toho zápasu.”

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Zápas byl vyrovnaný, k vidění bylo několik zvratů. Na můj vkus jsme byli ale hodně vylučovaní. Vždy, když jsme se dostávali více do hry, tak nás oslabení zase přibrzdila. Celý zápas jsme hráli důrazně, agresivně a soupeře jsme tím dostávali pod tlak. Trošku jsme se trápili v koncovce, ale nakonec jsme to zvládli, i když mám pocit, že jsme spíše jeden bod dnes ztratili.“