DOR: PLZ - PZK 15:0

Demolice! Dorost zničil Kladno patnácti góly!

Zápas Davida s Goliášem či utkání kočky s myší, tak by se dal jinak pojmenovat dnešní střetnutí mezi hokejisty Plzně a PZ Kladnem. Indiáni v každé třetině nasázeli soupeři rovnou pět branek a nakonec z toho bylo drtivé vítězství 15:0.

HC Škoda Plzeň - PZ Kladno

15:0
5:0, 5:0, 5:0

Branky a nahrávky: 2. Hořejší (Řehoř, Mazanec), 4. Hořejší (Mazanec), 8. Řehoř (Hofrajtr), 17. Hořejší (Mazanec), 19. Tolar (Lučan, Beran), 21. Kučera (Hořejší), 22. Bílek (Lučan, Kučera), 27. Řehoř (Beran, Lučan), 30. Hromádka, 37. Hořejší (Pittr, Hofrajtr), 44. Benák (Tolar), 57. Mazanec (Tolar, Benák), 58. Buzek (Makovec, Kučera), 58. Pittr, 60. Bílek (Kučera).
Průběh utkání: 0:0, 15:0.

Rozhodčí: Kosnar – Zicháček, Štofa.

1:3
1:0
65:9
54

Jansa (Mečl) – Tolar, Jiříček, Lučan (A), Hromádka, Buzek, Skala, Eichler – Bílek, Beran, Hořejší (C), Mazanec, Řehoř, Hofrajtr, Pittr, Kučera, Benák, Makovec.

PZ Kladno

Menc (41. Růžička) – Krejča, Darsa, Novák, Gaži, Frýda, Trojna, Kollmann – Dyk, Přibyl, Vančura, Sojka (C), Schejbal, Šabada, Hasman, Toman.

Vojtěch Tolar 1 2 3 6 0

Utkání podle předpokladu začala v režii domácí Plzně. Hned ve druhé minutě dostala Škodovka k dispozici první početní výhodu a tu zužitkovala již po deseti vteřinách. Ránu hostující brankář Menc vyrazil pouze k volnému Marku Hořejšímu, který neměl problém doklepnout puk do sítě. O necelé dvě minuty později Mazanec viděl u druhé tyčky volného opět Marka Hořejšího, který to opět měl celkem snadné. Posléze sám Aleš Mazanec se ocitl před gólmanem Kladna, toho se pokoušel překonat pomocí forsbergovy kličky, to se mu ovšem nepovedlo. Lépe si ale v brejku vedl Denis Řehoř, který v osmé minutě s pomocí tyče dostal puk do sítě. Následovala další přesilová hra Plzně, tentokrát ale bez gólového efektu. Leč co se nepovedlo při výhodě o jednoho muže, povedlo se záhy. Aleš Mazanec opět skvěle zavezl puk do pásma a jako vejce vejci poté našel u druhé tyče volného Marka Hořejšího, který střelou pod horní tyčku zkompletoval svůj hattrick. Pátou branku, krátce před odchodem do šaten, vstřelil Vojtěch Tolar, jehož rána krátce za modrou čárou skončila až za zády bezmocného brankáře Středočechů.

Prostřední dějství začalo opět velkým náporem domácího týmu a již po čtyřiceti vteřinách se opět měnilo skóre. Hořejší viděl mezi kruhy volného Jana Kučeru, který brankáře překonal díky povedené bekhendové kličce. O půl minuty později už jich Kladno mělo jak Sněhurka trpaslíků. Antonín Lučan viděl na brankovišti volného Jana Bílka, který brankáře Kladna prostřelil mezi betony. Plzeň nepolevovala, ba naopak indiáni pálili z vesela dál. Matyáš Beran nabral ve středním pásmu rychlost, následně objel obránce soupeře a puk předložil před prázdnou bránu Denisi Řehořovi, který to měl poté již lehké. V polovině utkání už to bylo o osm branek. Jakub Hromádka na modré čáře podržel kotouč, následně udělal kličku a netradičně bekhendem z pravého kruhu prostřelil Mence. I ve druhé dvacetiminutovce Škoda splnila limit pěti branek na třetinu. Jubilejní desátou branku měl na svědomí kapitán Západočechů Marek Hořejší, který dostal nabito na ose hřiště a nekompromisní ranou pod horní tyčku nedal brankáři šanci.

Do posledního dějství hosté změnili brankáře, ale ani to jim víceméně nepomohlo. Vladan Růžička nakonec udržel čisté konto jen tři minuty. Vojtěch Tolar napřáhl krátce za modrou čárou, puk se po jeho ráně zastavil na brankové čáře a pohotový Adam Benák ho bez sebemenšího problému doklepl. Následovala pasáž hry, kdy více ze hry měli nadále Plzeňané, leč Růžička se rozchytal a dlouhé minuty plzeňské střelce doslova deptal. Kladno mělo ojedinělou šanci po domácí chybě v rozehrávce, jenomže Alex Šabada poslal prudkou ránu jen do připravené lapačky Jansy. Konec zápasu domácí opět okořenili góly. V 57. minutě indiáni už čepovali poctivou plzeňskou dvanáctku. Střelu Vojtěcha Tolara od pravého mantinelu usměrnil do brány Aleš Mazanec. V minutě následující dostal Adam Buzek hezkou přihrávku na levou stranu a prudkou ranou z vrcholu levého kruhu propálil Růžičku. Uběhlo pouhých devatenáct vteřin a v bráně Kladna byla další branka. Na brankovišti si našel odražený kotouč Tomáš Pittr a dorážku poslal přesně mezi betony gólmana. Definitivu skóre dal v poslední minutě Jan Bílek, který využil přihrávky Kučery od zadního mantinelu. Škoda Plzeň porazila PZ Kladno vysoko 15:0, na střely potom drtivě 65:9.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): Úplně bych nehodnotil dnešní utkání. Kluci si v zápase vyzkoušeli spoustu věcí. My jsme se snažili hráče držet po celý zápas ve velkém nasazení, nechtěli jsme, aby nepodcenili žádné situace. Kluci měli krátké střídání, protože pak zápas sklouzává k bramboračce.“