DOR: LIB - PLZ 2:10

Dorost zničil Liberec a jde na první místo! V utkání padlo 219 trestných minut!

Liberec byl ve skupině Západ jediný celek, který ještě neztratil ani bod. To se ovšem dneska změnilo, protože plzeňské mladé pušky svého soka přejely a Bílé Tygry zároveň vystřídaly na prvním místě v tabulce.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

2:10
1:3, 0:2, 1:5

Branky a nahrávky: 1. Fiala (J. Pérez), 42. Vološín (Hrabčák) – 10. Benák (Kučera, Buzek), 14. Bílek (Jiříček, Makovec), 18. Benák (Mazanec, Hořejší), 25. Pittr (Benák), 27. Hořejší (Benák, Jiříček), 50. Buzek (Hromádka, Benák), 54. Hofrajtr (Buzek, Kučera), 55. Buzek (Skala, Benák), 58. Řehoř (Beran, Pittr), 60. Buzek (Skala, Hořejší).
Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:5, 2:5, 2:10.

Vyšší tresty: Navíc Průšek (LIB), Jakubec (LIB), Hois (LIB), Lučan (PLZ), Bílek (PLZ), Eichler (PLZ), Skala (PLZ) - všichni 5+OK za hrubost

Rozhodčí: Mareš – Juránek, Kettner

13:9
0:5
0:1
24:45
54

Hambálek (41. Macourek) – Ehrenberger, Várady, Jakubec, D. Pérez, Průšek, Ficenec, Král – Hrabčák, Pekař, Fiala (A), Hois (A), J. Pérez, Vološín, Shpilka, Jansa, Janata (C), Prokůpek.

Jansa (Mečl) – Tolar, Jiříček, Lučan (A), Hromádka, Buzek (A), Skala, Eichler – Bílek, Beran, Hořejší (C), Mazanec, Řehoř, Hofrajtr, Pittr, Kučera, Benák, Makovec.

Vojtěch Tolar 0 0 0 -1 0

Obě mužstva už se potkala v srpnu v rámci přípravných duelů. Nejprve v Plzni, když se konal Mezinárodní turnaj v dorostu a Liberec jako jediný celek Plzeň porazil, zvítězil 5:4 po samostatných nájezdech. Ve druhém klání se už radovala Škoda, která pod Ještědem zvítězila 4:0.

A že to nebude dnes nudné utkání již napověděly první vteřiny. Hned po třech vteřinách se domácí dostali do vedení, když bleskově Jansu prostřelil Samuel Fiala. Indiáni přispěchali s odpovědí v početní výhodě. První přesilovou hru sice nevyužili, při té druhé již ale pálil do černého Adam Benák. Po čtyřech minutách už Západočeši vedli. Tentokrát domácího gólmana přesnou ranou prostřelil Jan Bílek. Dvě minuty před odchodem do šaten hosté dokonce své vedení zdvojnásobili. Podruhé v utkání se prosadil Adam Benák. Po první třetině tak vedla Plzeň 3:1.

Hned úvod prostřední periody napověděl, jakým směrem se bude utkání ubírat. Při první menší potyčce se do sebe pustili Hrabčák se Skalou. Hostující obránce dostal o dvě minuty trestu více. Jenomže Plzeň udeřila i v oslabení. Po přihrávce Benáka domácího brankáře prostřelil Tomáš Pittr. Následovala další početní výhoda Škodovky a tu Plzeň využila po dvaceti vteřinách. Benák opět přesně přihrával a do sítě tentokrát pu poslal kapitán Marek Hořejší. Jakmile se utkání přehouplo do své druhé poloviny, hokej dostal definitivní sbohem a následně už to byl jeden velký boj. Po faulu Hofrajtra se do sebe pustila rovnou šestice hráčů a na ledě to byl jeden velký ring. Trest do konce zápasu postupně dostali domácí Průšek, Jakubec a Hois. Za Plzeň šli předčasně do sprch Lučan, Eichler a Bílek. Do konce druhé třetiny padly ještě další tresty, nicméně skóre se již nezměnilo a po čtyřiceti minutách vedla Škoda již 5:1.

Na začátku poslední dvacetiminutovky domácí Bílí Tygři zadělali na menší drama, když na rozdíl tří branek snížil Tadeáš Vološín. Utkání se nadále hrálo velice tvrdě, leč hosté Liberec už do žádného tlaku nepustili a v poslední dějství nakonec sami dominovali a ve druhé polovině to navíc podtrhla i brankami. V padesáté minutě svou první trefu v zápase trefil obránce Adam Buzek, na jeho zásah nedlouho poté navázal Aleš Hofrajtr, aby v následující minutě opět pálil Adam Buzek. Vzápětí indiáni využili svou další početní výhodu, poprvé v zápase se mezi střelce zapsal i Denis Řehoř. Definitivní tečku ve skóre dal v poslední vteřině zápasu Adam Buzek, který tak zkompletoval svůj hattrick. Plzeň zvítězila v Liberci 10:2 a svého soupeře vystřídala na prvním místě tabulky.

Milan Plodek (HC Bílí Tygři Liberec):Zápas se nám vůbec nepovedl, přestože kluci makali. Soupeř byl dnes ve všech ohledech nad naše síly - agresivitou i pohybem, byli jsme slabí před bránou. Musíme dál pracovat a vyrůst. Plzni to vrátíme!“

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Od začátku velice tvrdé utkání. Dle mého jsme vyhráli naprosto zaslouženě, hráli jsme naší typickou hru a hodně jsme forčekovali. Ve třetí třetině už jsme dominovali. Jsme rádi, že jsme vyhráli u prvního celku tabulky.“