DOR: PLZ - CHM 2:4

Dorost poprvé bez bodu, střelecká převaha proti Pirátům nestačila

Po reprezentační přestávce opět vyjeli do akce dorostenci plzeňského celku. Na pořadu dne byla dohrávka odloženého osmého kola, ve kterém toužila Škodovka po návratu na první místo. To se ovšem nepovedlo.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov

2:4
1:1, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 9. Hofrajtr (Řehoř), 24. Pittr (Lučan) – 16. Vondrášek (Grosskopf), 32. Pospíšil (Grosskopf, Mišovic), 45. Kokman, 60. Titlbach.
Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.

Rozhodčí: Malá – Malý, Charvát.

0:2
0:0
45:22
42

Jansa (Mečl) – Tolar, Lučan (A), Hromádka, Buzek (A), Skala, Eichler (C) – Bílek, Beran, Mazanec, Řehoř, Hofrajtr, Pittr, Kučera, Benák, Makovec.

Piráti Chomutov

Perůtka (Štěrba) – Pašek, Svoboda, Záhorec, Hynek (C), Ibl, Žižka – Kokman, Dautovský, Vondrášek, Stejskal, Grosskopf, Pospíšil, Titlbach (A), Mišovic (A), Čihař.

Vojtěch Tolar 0 0 0 -1 0

Jako první v utkáni zahrozil domácí Denis Řehoř, který se ke střele procpal skrz tři bránící hráče, Perůtka ovšem ataku plzeňského hráče odolal. Lépe si nevedl ani střelou od modré čáry Antonín Lučan, jehož projektil skončil v lapačce gólmana. Následně se ozvali i hosté. Adam Titlbach vystřelil z levého kruhu, i brankář indiánů byl připraven. Skóre se poprvé měnilo v deváté minutě, to když Denis Řehoř našel mezi kruhy Aleše Hofrajtra, který se trefil přesně mezi betony Perůtky. Zdvojnásobit plzeňské vedení mohl Jan Bílek, ten ale přesný pas od Adama Benáka poslal jen do tyče. A tak hosté trestaly. Robin Vondrášek si našel své místo v útočném pásmu a kotouč po jeho střele skončil jen pár milimetrů za brankovou čárou. Těsně před koncem úvodního dějství dostala k dispozici Škodovka svou první početní výhodu, ta ale zůstala nevyužita.

Prostřední dějství odšpuntoval svou střelou od modré čáry Antonín Lučan, jeho skrytá rána se otřela o tyčku, Perůtka měl podruhé v zápase velkou kliku. V další šanci neuspěl Petr Makovec, který se marně pokoušel zasunout puk u druhé tyče. Ale jak se říká, do třetice všeho dobrého. Další Lučanova rána byla nepříjemně pro brankáře tečovaná, Perůtka puk se štěstím na poslední chvíli vyrazil, jenomže na dorážku Tomáše Pittra již byl krátký. Piráti odpověděli rychlým brejkem, odpovědnost na sebe vzal David Grosskopf, jehož ránu ovšem Jansa dokázal vytěsnit mimo své území. Poté se před plzeňským brankářem ocitl Robin Vondrášek, hostující hráč to zkoušel bekhendem, jenomže gólman Západočechů ho dokázal vybruslit. Nakonec i tady platilo stejné přísloví jak u indiánů. Grosskopf získal zpět ztracený kotouč, následně u druhé tyče viděl volného Jaroslava Pospíšila, který skrz beton dokázal procpat puk do brány a Piráti podruhé dokázali srovnat. Poslední možnost a hned dvojitou měl Jan Kučera, v obou případech mířil pod horní tyčku, ani jednou neuspěl. Třetí třetina tak slibovala velkou podívanou.

Zkraje třetí části to udělal fantasticky Denis Řehoř, to když naznačil střelu a poté se snažil objet branku, Perůtka na poslední chvíli hosty zachránil. Nedáš - dostaneš. Tomáš Kokman se dokázal probít s pukem až mezi kruhy, odkud vyslal přesnou střelu k pravé tyči a Chomutov šel poprvé v zápase do vedení. V polovině třetí třetiny měl velkou šanci na vyrovnání Adam Benák, čtrnáctiletý talent českého hokeje si našel odražený kotouč, jenomže z osy hřiště místo do brány poslal puk jen do zadního mantinelu. Vzápětí se k odraženému kotouči dostal na levém kruhu Aleš Mazanec, poodkrytou část klece ani on netrefil. Škoda měla po celou třetí třetinu trvalý tlak, jenomže hvězdou večera byl nakonec brankář Pirátů, který už za svá záda žádnou střelu nepustil. V závěru to domácí zkusili v šesti, jenomže risk pro tentokrát nebyl zisk, naopak. Ke kotouči se ve středním pásmu dostal Adam Titlbach, který vzápětí trefil opuštěnou bránu. Plzeňští dorostenci tak poprvé v probíhající sezóně nezískali ani bod, Chomutovu podlehli 2:4.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Do zápasu jsme nevstoupili zcela ideálně, hráčům příliš nešly nohy. Dvakrát jsme šli do vedení, nicméně se nám nepovedlo odskočit na vícero branek. I když jsme nehráli dobře, tak si myslím, že jsme v zápase byli lepší. Ve třetí třetině jsme soupeře přehrávali, bohužel dnes jsme ztroskotali na produktivitě, šancí jsme měli opravdu hodně. Obdržené branky jsme si dali de facto sami po individuálních chybách, dneska zápas blbec.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Hráli jsme po delší době. Domácí byli aktivnější a měli více střeleckých pokusů, ale my jsme byli trpěliví. Vždy jsme čekali na šanci, kterou nám domácí nabídli, a využili ji. Dobrá bojovnost podpořená výkonem gólmana nás dovedla k vítězství.“