DOR: KLA - PLZ 2:4

Dorost otočil zápas proti Rytířům, rozhodly přesilové hry!

Po nepovedeném zápase proti Chomutovu vyrazily mladé pušky bojovat o další body do Kladna. Ačkoliv Škodovka dvakrát v zápase prohrávala, nakonec se jí povedlo utkání překlopit na svou stranu.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

2:4
2:1, 0:3, 0:0

Branky a nahrávky: 6. Daníček (Šátek, Rájek), 17. V. Aschenbrenner (Černý, Daníček) – 8. Kučera (Benák), 23. Mazanec (Bílek, Kučera), 25. Eichler (Mazanec), 32. Benák (TS).
Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.

Rozhodčí: Müller – Hradil, Maňák

7:8
0:3
30:27
50

Punda (Stránský) – Svoboda, Šátek, J. Aschenbrenner, Novák, Pražák, Marcinek, Rájek (A) – Daníček, Lev, Mejtský (C), Černý, Holeček, Váňa, Petřík, V. Aschenbrenner, Holub, Šíma.

Jansa (Mečl) – Jiříček, Lučan (A), Hromádka, Buzek (A), Prošek, Skala, Eicher – Bílek, Beran, Mazanec (C), Řehoř, Hofrajtr, Pittr, Kučera, Benák, Makovec.

Tomáš Skala 0 0 0 0 0

Plzeň šla do zápasu s prohrou v zádech, v pondělí v dohrávce podlehla Chomutovu 2:4. Ale ani domácí Kladno do utkání nešlo v ideálním rozpoložení, těsně před reprezentační přestávkou neustálo divokou přestřelku v Litvínově a padlo 5:6 po prodloužení.

Začátek duelu devátého kola domácím vyšel. Hned po pěti minutách Rytíři zakombinovali v útočném pásmu, na konci souhry byl Marek Daníček a domácí šli velice brzy do vedení. Plzeňská odpověď ovšem přišla velice záhy. Kladenský Šátek byl vyloučen a po přihrávce Adama Benáka početní výhodu zužitkoval Jan Kučera. Utkání se hrálo při tvrdé muzice a hlavní rozhodčí trestnými minutami nešetřili. Středočeši si tři minuty před přestávkou vzali ztracené vedení zpět, když Daniela Jansu překonal Vojtěch Aschenbrenner. Jak se nakonec ukázalo, byl to poslední puk, který proklouzl za jeho záda.

Co se povedlo Kladnu na začátku úvodního dějství, nyní potkalo Plzeňany. Navíc hosté byli ještě více než dvě a půl minuty rychlejší. Kučera s Bílkem vytvořili v přesilové hře výhodnou pozici pro dnešního kapitána Aleše Mazance, který opět srovnal účty. Za necelé tři minuty už Škoda dokonce vedla. Opět při nerovnovážném stavu na ledě vystřelil Josef Eichler a jeho pumelici zastavila až síť bráně. A to stále nebylo vše. Krátce za polovinou dnešního duelu dostali hosté k dispozici trestné střílení a tuhle nabídnutou situaci zvládl s velkou grácií Adam Benák. Rytíři mohli zkorigovat skóre také z přesilové hry, ale oproti Plzni si nevedli tak dobře. Po druhé periodě tak vedla již Škodovka 4:2.

V závěrečném dějství bylo Kladno střelecky aktivnější, ale hosty po celou dobu držel svědomitý Daniel Jansa. Rytíři neproměnili ani další dvě nabídnuté početní výhody. V závěru to Kladno zkusilo i bez brankáře a v šesti hráčích v poli, skóre už se ale nezměnilo. Plzeň tak dala zapomenou na pondělní nepovedené utkání a z ledu Kladna veze na západ Čech tři body. Další zápas sehrají plzeňští dorostenci v sobotu, když na domácím ledě hostí Litvínov.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Bojovné utkání. Nám se podařilo otočit skóre z 1:2 na 4:2, nicméně zápas byl až do konce velice dramatický. Dnes je to pro nás vydřené vítězství, za tři body jsme moc rádi.“