DOR: MBL - PLZ 1:2

Dorost zvládl tuhou bitvu s Mladou Boleslaví!

Podruhé v sezóně se utkala Plzeň s hokejisty Mladé Boleslavi. První utkání na západě Čech zvládli lépe Středočeši, kteří vyhráli po samostatných nájezdech. Odveta ale byla jiná písnička, tří body tentokrát po velkém boji bere plzeňská Škodovka.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň

1:2
0:0, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 45. Šachl (Vochvest, Steklý) – 28. Pittr, 58. Řehoř (Reiser, Benák).

BK Mladá Boleslav

Forst (Vystrčil) – Vlasák, Kubíček, Vochvest (C), Hlinský, Sypecký, Skok – Šindelář, Hradec (A), Lisler, Moyseyev, Šachl, Hurt, Steklý, Hasman (A), Gron, Havránek, Štajnc

Jansa (Mečl) – Jiříček, Lučan (A), Hromádka, Buzek (A), Prošek, Skala, Eichler – Bílek, Beran, Mazanec (C), Reiser, Řehoř, Hofrajtr, Pittr, Kučera, Benák, Makovec

Tomáš Skala 0 0 0 -1 0

Přestože se utkala Plzeň s Mladou Boleslaví, utkání hostil Jičín. Bruslařský klub si od toho sliboval zlepšení povědomí o mládežnickém hokeji i v okolních oblastech středních Čech.

Utkání začalo opatrně, první šanci si vypracoval hostující Mazanec, z mezikruží ale Forsta nepřekonal. V další akci šli Plzeňané ve dvou proti jedinému obránci, Sypecký ale obranným zákrokem pomohl svému brankáři. Následně dostala Škodovka výhodu v podobě první početní výhody, leč ránu Hromádky od modré čáry opět vykryl domácí brankář. Boleslav poprvé více ohrozila plzeňského brankáře až ve druhé polovině úvodní třetiny, rána Lislera z levé strany v bráně ale neskončila. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, žádné nebezpečné střely jsme se ovšem nedočkali. V závěru první dvacetiminutovky hráli hosté další přesilovou hru, leč ani tu nedokázali proměnit ve vedoucí trefu.

Do druhé periody vstoupila lépe Boleslav, ta se usadila na delší časový úsek v útočném pásmu, ale Jansu zaměstnat nedokázali. Plzeň odpověděla střelou Jana Kučery z osy hřiště, Forst jeho ránu včas zastavil svou lapačkou. Skóre neotevřel ani domácí Hradec, který dostal spoustu prostoru v útočném pásmu, puk však poslal jen do připraveného Jansy. První branky se tak téměř dvoustovka diváků dočkala až těsně před polovinou utkání. Bruslaři udělali hrubku v obranné třetině, puku se zmocnil Tomáš Pittr, který ho záhy poslal přesně k pravé tyči. Bruslaři se snažili odpovědět ze své první přesilové hry, nebezpečně stříleli Vlasák s Lislerem, hostující maskovaný muž ale svůj tým podržel. Po dvou třetinách tak vedli hosté těsně o jednu trefu.

Po dvou minutách třetí třetiny se nechal vyloučit za nedovolené bránění Jakub Hromádka, domácí nabídnutou situace nevyužili, jenomže tři vteřiny po skončení oslabení Plzeň nakonec kapitulovala. Na modré čáře napřáhl Vochvest a jeho ránu nakonec dopravil do brány Petr Šachl. Následně se hra trošku zklidnila, ale ne zase na dlouho. Krátce po sobě hlavní rozhodčí třikrát zvedl ruku nad hlavu a výsledkem toho byla více než minutu dlouhá přesilová hra 4:3 pro domácí celek. Střelec vyrovnávací trefy nejprve trefil plzeňského gólmana, vzápětí Hradec u levé tyče přestřelil poloprázdnou bránu. Zápas pomalu směřoval do prodloužení, jenomže to hosté necelé tři minuty před koncem odmítli. Reiserovo nahození se před brankou odrazilo přesně na hokejku Denise Řehoře a ten vrátil modrobílým barvám vedení. V závěru to Boleslav zkusila v šesti, skóre se ale již nezměnilo. Plzeň tak oplatila Bruslařům porážku z vlastního ledu, z Jičína veze tři body za těsnou výhru 2:1

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): „Z obou dvou stran to byl kvalitní zápas. Měli jsme tam pár šancí, kde jsme netrefili prázdnou bránu a na konci pak od nás byla chyba, kterou hosté potrestali. Kluci makali a odvedli výkon na sto procent, akorát nám chyběla ta koncovka.“

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Bojovné utkání, bylo vidět, že hrál první celek s druhým. V zápase byla spousta nepřesností. Tušili jsme, že asi moc branek padat nebude, že to bude spíše o chybách a jednom gólu. Ve třetině jsme hráli hodně nedisciplinovaně, jsme moc rádi, že jsme dokázali přežít dlouhou přesilovou hru domácích 5:3. Následně už to bylo o štěstí, těší nás, že jsme tu vítěznou branku dali my. Dnes to nebylo od kluků ono, myslím si, že dokážeme hrát lépe.“