DOR: PLZ - TRM 10:1

Dorost načepoval Třemošné poctivou desítku!

Podruhé v sezóně se Škodovka utkala v malém derby s Třemošnou. V polovině září zvítězila na hřišti soupeře 7:0 a i dnešní zápas byl v jasné režii plzeňského mužstva.

HC Škoda Plzeň - HC Meteor Třemošná

10:1
3:0, 4:0, 3:1

Branky a nahrávky: 16. Řehoř (Benák, Mazanec), 18. Řehoř (Pittr), 20. Mazanec (Řehoř, Lučan), 21. Benák (Mazanec), 28. Benák (Řehoř, Jiříček), 31. Pittr (Makovec), 39. Kučera (Reiser, Hromádka), 44. Řehoř (Benák), 57. Kučera (Reiser), 58. Prošek (Kučera) – 52. Sochor (Pluhař).
Průběh utkání: 0:0, 8:0, 8:1, 10:1.

Rozhodčí: Květoň – Hošťalek, Kaiser.

3:3
0:0
46:16
66

Mečl (Jansa) – Holubec, Jiříček, Lučan (A), Hromádka, Prošek, Skala, Eichler – Bílek, Beran, Mazanec (C), Reiser, Řehoř, Hofrajtr, Pittr, Kučera, Benák, Makovec.

HC Meteor Třemošná

Mařík (41. Oršulák) – Tolar, Štulc, Sochor (C), Tran (A), Koranda, Černý – Matoušek, Kubový, Pluhař, Hašek, Uhlík (A), Horský, Komínek, Matějka, Živný, Kačena, Čech.

Tomáš Skala 0 0 0 2 0

Plzeň do utkání vstoupila s velkou vervou, hned po pár vteřinách pálil Adam Benák a jeho rána skončila na tyči. Vzápětí střílel od modré čáry Antonín Lučan, Mařík nic neviděl, leč přesto stačil včas zasáhnout. Poté se o slovo přihlásil opět Adam Benák, který si vybruslil až před brankáře, toho se snažil překonat forhendovou kličkou, jenomže hostující gólman nechal u tyčky svůj beton. Následně si oba mančafty zahráli zkrácenou početní výhodu, avšak branky začaly padat až od šestnácté minuty. Benák proklouzl do pásma podél levého mantinelu, následně našel na druhé vlně u pravé tyče volného Denise Řehoře, který otevřel účet zápasu. O dvě minuty později Tomáš Pittr vybojoval kotouč v útočném pásmu, ten záhy bekhendem poslal na branku, Mařík jeho pokus neudržel a pohotový Denis Řehoř vstřelil druhou branku v zápase. Jedenáct vteřin před odchodem do šaten vykouzlil hokejovou parádu Aleš Mazanec, když potáhl kotouč do útočné třetiny, poté hezkou stahovačkou poslal obránce na párek v rohlíku, aby následně bekhendem vymetl všechny pavučiny v levém horním rohu.

Prostřední začalo stejně jak úvodní dvacetiminutovka. Po šestnácti vteřinách Mazanec uvolnil Adama Benáka, který tentokrát dostal puk až do sítě. Vzápětí v přesilové hře pálil z levého kruhu Josef Eichler, Mařík vůbec nevěděl, kde má kotouč, naštěstí pro něj ho ale udržel ve své výstroji. Jenomže následovala situace, která zkrátka musela skončit brankou. Domácí jeli ve třech sami na brankáře, na konci hezké souhry byl volný Adam Benák, který zakončoval u levé tyče prakticky do prázdné brány. V polovině utkání přišla podobná situace. Tentokrát jeli modrobílí ve čtyřech na jednoho, rána Makovce byla sražená k Tomáši Pittrovi, který puk poté postal pod horní tyčku. I Třemošná se mohla dočkat svého prvního gólu, do samostatného úniku se dostal Eliáš Kubový, pozorného Mečla v plzeňské bráně ale nepřekonal. Na druhé straně to byla jiná písnička. Jiří Reiser při dalším přečíslení našel na druhé vlně Jana Kučeru, který Maříka vykoupal bekhendovou kličkou. Po dvou třetinách tak vedla Plzeň již o sedm branek.

Do posledního dějství Maříka nahradil Oršulák, jenomže ani ten dlouho čisté konto neudržel. Adam Benák našel u pravé tyče volného Denise Řehoře, který pohotovou ránou zkompletoval svůj hattrick. V minutě následující Josef Eichler dostal prostor na modré čáře, jeho rána byla včas zastavena hostujícím brankářem, následně dostal prostor ke střele ještě Tomáš Skala, ani on však brankáře Meteoru nepřekonal. Škodovka záhy dostala možnost početní výhody, tu však nevyužila a hned po návratu z trestné lavice se Třemošná dočkala čestného úspěchu. Mečl neudržel ránu Pluhaře, puk mu propadl mezi betony a pohotový Jan Sochor ho poté dostal do sítě. Utkání pomalu směřovalo ke svému konci, Škoda však nadále pálila ostrými. Tři minuty před koncem Reiser vyslal do útočného pásma Jana Kučeru, který na levé straně nic složitého nevymýšlel a jeho milimetrová rána zapadla ke vzdálenější tyči. Indiáni se nakonec dočkali i jubilejní desáté branky. Při signalizované výhodě se nejprve neprosadil Kučera, jenomže odražený kotouč si našel mezi kruhy osamocený Hynek Prošek, který ho bekhendem poslal do sítě. Plzeň zvítězila vysoko 10:1 a v neúplné tabulce poskočila zpět na první místo.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Na začátku jsme nemohli dát branku, poté jsme ale začali hrát aktivně, nedali soupeři vůbec prostor ani čas. Z těchto zápasu máme vždycky obavy, aby nepřišlo nějaké podcenění, ale kluci k tomu dobře přistoupili a hráli v pohodě. Následně jsme po hezkých akcích dali branky, dnes to byla taková povinná výhra. Teď se kvalitně připravíme na čtvrtek, kdy budeme hrát s Karlovými Vary.“

Dušan Andrašovský (HC Meteor Třemošná): „Tady byl vidět jasný rozdíl ve výkonnosti všech hráčů. Plzeň to má výborně naskautované, jsou tady ti co mají být. Dnes jsme podali jeden z nejlepších výkonů a určitě nejlepší proti Plzni, co jsme s nimi za poslední roky hráli. Výsledek je pro nás až moc krutý. Oba gólmani chytali dobře. Spokojenost vidím u zlepšení mladších hráčů ročníku 2006, nicméně nám nadále chybí, aby se k nim přidali i starší kluci. Za mě chybí v zápase osobní statečnost a odvaha. Samozřejmě, nějaká výkonnost je, ale ta se odráží od toho co nám v utkání chybí a je to bohužel pak vidět i na výsledku.“