DOR: PLZ - LIB 0:5

Dorost nestačil na Liberec, i čtvrtý letošní vzájemný zápas ovládli hosté

Po téměř třech týdnech vyjeli k zápasu plzeňští dorostenci. Po reprezentační přestávce hostili na vlastním ledě Liberec, jenomže utkání se indiánům vůbec nepovedlo.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

0:5
0:1, 0:2, 0:2

Branky a nahrávky: 12. Janata (Pekař, Hois), 26. Janata, 27. Fiala (Hrabčák, Král), 41. Pekař (Hois), 55. Jakubec (J. Pérez).

53

Jansa (Mečl) – Jiříček, Lučan (A), Hromádka, Buzek (A), Skala, Eichler – Bílek, Beran, Hořejší (C), Mazanec, Reiser, Řehoř, Pittr, Kaiser, Kučera, Benák, Makovec.

Hambálek (Petříček) – Ehrenberger, Várady, Jakubec, Král, Průšek, Macháček, Ficenec – Maxin, Hrabčák, Pekař, Fiala (A), Hois (A), J. Pérez, Vološín, Jansa, Janata (C), Hájek.

Tomáš Skala 0 0 0 0 2

Jako první zahrozili hosté ve třetí minutě, když v početní výhodě dostal Janata trochu prostoru na pravém kruhu, kapitán Liberce toho využil k okamžité střele, Jansa jeho ránu vyrazil do rohu ledové plochy. Plzeň odpověděla rovněž v přesilové hře, Denis Řehoř pálil nebezpečně z levého kruhu, Hambálek proti jeho ráně včas stačil zakročit svou vyrážečkou. Nadále se hrálo velice tvrdé utkání a z následují výhody o jednoho muže už se poprvé měnilo skóre. Pekař na ose hřiště přiťukl puk na Radka Janatu, který se následně trefil přesně k levé tyči. Srovnat stav mohl Jan Kučera, který se na levé straně ocitl na chvíli sám před brankářem, z ostrého úhlu Hambálka ovšem neprostřelil. Po dvaceti minutách tak vedli Severočeši o jeden gól.

Zkraje druhé části Denis Řehoř před brankou tečoval pobídku Jiříčka, gólman Liberce si ovšem puk našel a schoval ho pod svou lapačku. Vzápětí přišel zřejmě klíčový moment v utkání. Ve vlastním oslabení se podruhé v zápase trefil Radek Janata a Tygři domácím odskočili na rozdíl dvou branek. Navíc to nebylo vše. Už při rovnovážném stavu vyslal Hrabčák do úniku Samuela Fialu, který zvládl forhendovou kličku a potřetí zasunul puk za Jansu. V polovině utkání měl na hokejce první branku indiánů Marek Hořejší, sám před bránou nastavil pouze hokejku, branku ovšem minul. Krátce před druhou sirénou se snažil překonat Jansa jmenovce Jansu, úspěšnější z této dvojice byl plzeňský brankář. Po dvou třetinách vedl Liberec již 3:0.

Pokud se Škodovka snažila v posledním dějství se zápasem ještě něco udělat, její plány byly rozmetány během devatenácti vteřin třetí částí. Vojtěch Hois za domácí brankou vybojoval kotouč, ten vzápětí poslal mezi kruhy na volného Daniela Pekaře a ten ostrou střelou prostřelil brankáře Škody počtvrté. Poté krátce po buly dvakrát pálil Jan Kučera, Hambálek toho moc neviděl, nicméně se štěstím obě rány stačil včas lapit. Neujala se ani rána Antonína Lučana od modré čáry, kterou maskovaný muž Liberce zastavil svou hrudí. Závěr utkání už se nesl ve vyhroceném duchu, prakticky se nehrálo v plném počtu. Pět minut před koncem dal výsledku definitivní podobu Matouš Jakubec, který se z mezikruží trefil přesně k tyči. Tygři po dobrém výkonu slavili nečekané, ale nutno podotknout, že zasloužené vysoké vítězství. V součtu s letní přípravou se oba tymy letos utkaly proti sobě již počtvrté a pokaždé slavilo hostující mužstvo.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Dnes se sluší pogratulovat Liberci, byli lepší a hladovější po vítězství, utkání jim sedlo. Podruhé jsme ztratili body po reprezentační pauze, náš výkon nebyl vůbec dobrý. Musíme se z toho poučit a připravit se na další zápas.“

Milan Plodek (HC Bílí Tygři Liberec): „Jeli jsme do Plzně s velkou pokorou, protože jsme od nich dostali doma deset gólů. Celou přestávku jsme se poctivě připravovali. Chtěli jsme hrát fyzicky náročnější hokej, hodně jsme zapracovali na hře v předbrankovém prostoru a dneska to bylo znát. Nepouštěli jsme je tak snadno do šancí, jako doma v Liberci. Bylo to dobré utkání, hodně se bruslilo, plno osobních soubojů, takže jsme spokojení. Jdeme dále, takových zápasů bude ještě spousta.“