JUN: PLZ - KOM 3:1

Junioři zapisují další výhru a jsou stále neporažení!

Indiáni si poradili s Kometou, ve vyrovnaném zápase vyslali na brněnskou branku přes třicet střel a nadále si drží svoji stoprocentní bilanci.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

3:1
1:0, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 11. Soukup (Dolhý), 35. Slanina (Ženíšek), 48. Dáňa (Hamšík, Ženíšek) – 55. Šalé (Holemý, Sedláček) Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Rozhodčí: Němec – Rubáš, Zicháček

6:2
0:0
31:26
52

Němeček (Vondraš) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Kremláček, Malák – Kvasnička, Kopic, Adamec, Korčák, Dvořák, Slanina, Marcel, M. Soukup, D. Soukup, Ženíšek, Dáňa

HC Kometa Brno

Postava (Schnattinger) – Řehák, Grauer, Fajmon, Holemý, Běhůnek, J. Sedláček, Němec, Cápay, Bartes, Hrnčíř, Šalé, Meluzín, I. Sedláček, Malý, Otava, Boltvan, Nesvadba

Adam Ženíšek 0 2 2 2 2

Do utkání vstoupila lépe Plzeň. Vytvořila si spoustu šancí, nejblíže gólu byl Adamec, jeho pokus zastavily betony Postavy. Poté byl ve výhodné pozici Kvasnička, dostal ale špatnou přihrávku a nepodařilo se mu vystřelit. Následně se oba týmy snažily dostat přes střední pásmo. Vzápětí se do samostatného úniku dostal Dominik Soukup, který otevřel skóre. Za chvíli to na druhé straně zkoušel Fajmon, ale trefil jen Němečkovu výstroj. Indiáni tak šli do šatny s jednobrankovým náskokem.

Úvod druhé části odstartovala brněnská přesilová hra, tu hosté nevyužili. Snížit mohl chvíli na to Sedláček, ani jeho pokus se do sítě za Němečkova záda nedostal. Následovala dlouhá pasáž bez přerušení a bez šancí. Po ní pálil Šalé a na druhé straně Hamšík, oba neúspěšně. Úspěšně po nepřehledné situaci v brněnském brankovišti skončila souhra Adama Ženíška a Jana Slaniny. Další gól již k vidění nebyl a Plzeň vedla 2:0.

Poslední třetinu začal Slanina střelou od modré. Na opačné straně pálil Fajmon. Pak se Adamovi Ženíškovi a Josefu Dáňovi se podařilo dostat před brněnskou svatyni a kotouč protlačit za záda Postavy. Další gól mohl přidat Soukup ze samostatného úniku, to se mu nepodařilo. Za chvíli Brno snížilo zásluhou Eduarda Šalého, jenž po přihrávce od Jana Holemého a Jana Sedláčka dostal puk za Němečkova záda. Na konci třetiny mohl ještě zvýšit skóre Adamec, který dorážel odražený touš. Další šance už jsme neviděli. Plzeň tak porazila Kometu 3:1 a dál zůstává neporažena.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Mně se náš výkon líbil, myslím si, že jsme sehráli dobrý zápas. A nejen výsledkově, ale i ten výkon byl povedený. Viděl jsem tam spoustu hokejových momentů a kromě pasáže ve druhé třetině, kdy oslabením a potom návratem z oslabení měl asi soupeř víc ze hry, tak si myslím, že jsme v tom zápase byli lepší.“