JUN: SLA - PLZ 0:4

Kulatiny! Junioři neztratili ani v desátém zápase, posedmé navíc neinkasovali!

Snový start plzeňských juniorů v extralize pokračuje. Svěřenci Petra Vojana bez ztráty kytičky profičeli prvními deseti koly, navíc sedmkrát s čistým štítem!

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň

0:4
0:1, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 12. Kopic (Slanina, M. Soukup), 36. Dvořák (M. Soukup, Ženíšek), 37. Kopic, 51. Ženíšek (Hamšík, Marcel). Průběh utkání: 0:0, 0:4.

Rozhodčí: Bejček – Horažďovský, Svoboda

vyloučení
7:3
Využití
0:2
střely na branku
22:45
Diváci
66

HC Slavia Praha

Volevecký (Pittr) – Hrdlička, Stejskal, Němeček, Špinka, Kluch, Klatt, Brotánek – Štrombach, Strnad, Matuška, Míšek, Borodenko, Hofmann, Labuzík, Tichý, M. Kvasnička, Jokl.

HC Škoda Plzeň

Vondraš (Jansa) – Houdek, Hamšík, Pánek, Kremláček, Vajner, Malák – V. Kvasnička, Kopic, Adamec, Korčák, Dvořák, Slanina, Marcel, M. Soukup, D. Soukup, Ženíšek, Dáňa.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Jakub Vondraš 60 22 0 22 100,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 0 0 0 0 0
Josef Dáňa 0 0 0 0 0
Adam Dvořák 1 0 1 1 2
Jakub Hamšík 0 1 1 0 2
Matěj Houdek 0 0 0 0 0
Marek Kopic 2 0 2 2 0
Matěj Korčák 0 0 0 1 0
Vladimír Kremláček 0 0 0 2 0
Vlastimil Kvasnička 0 0 0 0 0
Daniel Malák 0 0 0 0 0
Marcel Marcel 0 1 1 0 2
Tomáš Pánek 0 0 0 0 0
Jan Slanina 0 1 1 1 0
Marek Soukup 0 2 2 1 0
Dominik Soukup 0 0 0 0 0
Stanislav Vajner 0 0 0 2 0
Adam Ženíšek 1 1 2 0 0

komentář

První velkou šanci hosté nevyužili, když domácí gólman Volevecký po dlouhé kličce již ležel na ledě, avšak zakončení z ostrého úhlu se mezi tři tyče nevešlo. Poté to ale již vyšlo. Marek Kopic vlétl ze středního pásma podél levého mantinelu až na kruh a vypálil, touš zastavila až síť. Poté modrobílí v přesilové hře vykombinovali pozici pro Adamce, který včera debutoval za A tým v Karlových Varech, leč při střele zlomil hůl. Tečku za první periodou udělal Houdek, jehož dělovka od modré ještě byla několikrát tečována.

Po přestávce z podobné pozice pálil Hamšík, černý nesmysl zaduněl na zadní mantinel. Skóre se měnilo ale až v závěru početní výhody, kdy přesilovkový kolotoč rozhýbal obranu domácích, kterou dorazil ranou z první Adam Dvořák. Uběhlo jen něco málo přes minutu a Škoda byla v trháku, když i v pádu dokázal zavěsit opět Marek Kopic. Před druhou sirénou ještě stihl oslovit Strnad zpoza branky před ní Němečka, ten si na Vondraše nepřišel.

Zkraje poslední dvacetiminutovky uspěl na levé straně v situaci jeden na jednoho Míšek, avšak následnou kličkou do bekhendu již na strážce plzeňské svatyně nevyzrál. Západočeši vzápětí nevyužili přesilovou hru pět na tři, ale za nedlouho poté standardní již ano. Hamšík se opřel do puku na modré a před Voleveckým šikovně tečoval Adam Ženíšek. Alespoň čestný úspěch svých barev ještě mohl zaznamenat Strnad sám před Vondrašem, jenže mířil špatně. I díky tomu indiáni slaví sedmé čisté konto v sezóně, v úvodních deseti kolech navíc posbírali plný počet bodů!

Ohlasy trenérů

Pavel Rohlík (HC Slavia Praha): „I když je po dnešním zápase výsledek 0:4, tak já jsem spokojený. S kolegou jsme hráče pochválili, protože jsme se utkali s top týmem, se kterým jsme se utkali už v přípravě a dostali jsme od něj hodně gólů. Do půlky zápasu to bylo kontaktní, i když bylo jen otázkou času, kdy soupeř vstřelí gól, protože si věří. Myslím, že jsme hráli dobře, i když nějaké chyby přišly. Mrzí mě, že jsme se neprosadili víc v koncovce, ale to bylo dané i kvalitou soupeře. Kluci to dnes odmakali a my se soustředíme na další zápas.“

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Pro nás to dnes bylo těžké z jednoho ohledu - a to kvůli tomu, ze soupeř se vyloženě soustředil na obranu, nám se přes to těžko hrálo a bylo to trochu jiné utkání, než jsme poslední kola hráli. Jinak ale zaslouženě získáváme body.“